Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lebuktam a cigivel, de ezen...

Lebuktam a cigivel, de ezen tényleg ennyire ki kell akadni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, jogilag dohányozhatok. Azonban ismerem a szüleimet, náluk még a vízipipa is túlmenne minden határon, ezért nem avattam be őket. A mennyiség nem túl sok, 2 naponta 1-2 szál, ha megyek valahova, vagy buliba, és ennyi.

Azonban én idióta, véletlenül előlhagytam az öngyújtóm, és sikerült lebuknom a cigivel. Apám, 14 éves kora szívja, átesett ugyanezen a korszakom, és nem értik meg, hogy én nem függök a cigitől, eszembe se jut, de ha körülöttem mindenki szívja, akkor elég gáz, ha csak én nem. Mint amikor mindenki koccint, és csak te nem iszol.


2012. júl. 19. 17:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Kiegészítésnek: Nálam a cigifüggő osztálytársaim az elrettentő példa, és hogy nincs pénzem cigire se. Csak akkor dohányzom, ha megkínálnak, és ha körülöttem mindenki más is elszív 1-2 szálat. De nálam ennyi is a maximum. Apám 3-4 óránál tovább nem bírja cigi nélkül, de én ellent tudok neki mondani, igazából ha a képem előtt szívják el se különösebben sóvárgok utána.
2012. júl. 19. 17:11
 2/25 anonim ***** válasza:
60%
Te magad vagy nagyon gáz:csak akkor szívod ha mások is körülötted,csak akkor szívsz ha mások adnak!!!
2012. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%
Kínáld meg őket, attól megnyugszanak ;)
2012. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Még nem, de egy idő után eljön a sóvárgás is, sajnos, tapasztalat, jobb ha egy szálat sem szívsz.
2012. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, miért akad ki az olyan szülő aki maga is dohányzik. Akkor mutasson példát.

De téged sem értelek.

"ha körülöttem mindenki szívja, akkor elég gáz, ha csak én nem. Mint amikor mindenki koccint, és csak te nem iszol."

Én nem dohányzok, nem iszok. Ha dohányzik körülöttem mindenki, inkább odébb megyek. Ha koccintanak, iszok almalét, vagy nem koccintok. Nem vagyok én birka, hogy a nyáj után menjek! Te az vagy?! Szerintem gáz rágyújtani csak azért, mert mások szívják. Ha kútba ugranak, te is ugrassz?

2012. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem, de mivel ez nem rendszeres, és nem érzek késztetést arra, hogy magam rágyújtsak, ezért nincs bűntudatom attól az 1-2 száltól, amit csoda ha 1 héten belül szívok el. Ez az egyik

A másik, soha életemben nem vettem még 1 doboz cigit sem, és ha nem kínálnának meg, akkor nem vennék, ilyen rohadt egyszerű. Így se nekem, se nekik 1 ft kiadásuk nem volt még az én cigizésemre, viszont apám napi 1 dobozzal simán elszív, így az a füst, amit 1 nap alattpasszívan belélegzek, körülbelül simán felér azzal a mennyiséggel, amit eddig egész életemben szívtam.

Mégvalami: 18 éves vagyok, nem valami suttyó kis 12 éves kamasz. Szerintem azért ebben a korban már el tudom dönteni, hogy mi az ami jó nekem, és nem kell a cigi ártalmairól beszélni, mert pontosan tudom. De emellett sportolok, napi több kilométert futok, edzőterembe járok, az meg, hogy heti, 2heti egyszer elfogy 1-2 szál, szerintem nem a világvége.

2012. júl. 19. 17:21
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha mindenkinél jobban tudod, akkor felesleges a kérdés.
2012. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom mindenkinél jobban, csak hasonló felfogású szülők véleményére voltam kíváncsi, hogy ha ők maguk is rendszeres dohányzók, és már nálam is fiatalon kezdték, akkor pontosan tudják, hogy milyen ez a kor, miért nem lehet egyszerűen megérteni. Pláne, ha a gyerek egyáltalán nem is egy füstölő kémény, hanem csak alkalmi dohányos.
2012. júl. 19. 17:25
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Talán azért, mert az ember jobban félti a gyermekét, mint magát, tudja hogy káros a cigi, de nem tudja letenni, ettől akarnak óvni.
2012. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt meg lehet beszélni a gyerekkel, és nem a sértődött, meg a feldühödött szülőt kellene ilyenkor játszani.
2012. júl. 19. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!