Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lebuktam a cigivel, de ezen...

Lebuktam a cigivel, de ezen tényleg ennyire ki kell akadni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, jogilag dohányozhatok. Azonban ismerem a szüleimet, náluk még a vízipipa is túlmenne minden határon, ezért nem avattam be őket. A mennyiség nem túl sok, 2 naponta 1-2 szál, ha megyek valahova, vagy buliba, és ennyi.

Azonban én idióta, véletlenül előlhagytam az öngyújtóm, és sikerült lebuknom a cigivel. Apám, 14 éves kora szívja, átesett ugyanezen a korszakom, és nem értik meg, hogy én nem függök a cigitől, eszembe se jut, de ha körülöttem mindenki szívja, akkor elég gáz, ha csak én nem. Mint amikor mindenki koccint, és csak te nem iszol.


2012. júl. 19. 17:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"Aki egy kicsit is társasági ember, az tudja, hogy ha te elmész egy buliba, és mindenki iszik, akkor te is iszol, mert a hangulat ezt követeli meg."


Bocs, én képes vagyok nemet mondani, mert NEM AKAROK inni! Megkínálnak és azt mondom: köszönöm, nem kérek. Ennyi. Nem olyan nehéz ám. Cigivel ugyanez, bár azzal nem kínálgatnak, mert tudják, hogy NEM DOHÁNYZOM!

Értjük, hogy nem vagy képes nemet mondani, és meg akarsz felelni másoknak. Jó esetben majd kinövöd.

2012. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy én is kiakadnék, ha a gyerekem dohányozna. Ha dohányzom akkor azért, mert valószínűleg tudom, hogy nem jó. Ha nem dohányzom akkor meg azért, mert tudom, hogy nem jó. Attól meg főleg kiakadnék, hogy a gyerekem ilyen "csináljuk azt amit mindenki más, mert akkor vagyok menő". És mert nagy esély van rá, hogy az 1-2 szálad előbb-utóbb napi 1-2 doboz lesz. Ja és haragudnék, hogy eltitkoltad, meg hogy divatdohányos vagy, amikor tudod, hogy "ismerem a szüleimet, náluk még a vízipipa is túlmenne minden határon". Na. Ezért kell ennyire kiakadni. Majd megemésztitek.
2012. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
ismerem ezeket a szülőket, nem lehet evvel mit kezdeni...elmondtad az igazad de ők le se szarják...majd talán idővel mégegyszer tisztázhatod de nem biztos hogy az is sikerrel jár majd...viszont ez a "mindenki cigizik és gáz hogy én nem" ez tényleg gáz beszólás volt...ha akarsz, elfogadod a kínálatukat, ha nem akarsz, ne csak azért roncsold a belső szerveid felét, mert ez a menő és a birkanyáj ezt csinálja
2012. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Apudat a te dohányzásod szembesítette azzal , amit ő 14 évesen elrontott. Talán éppen így a társaságért kezdte el ő is, és most itt van elmúlt huszonvalahány év, régesrég függő lett, nem tud szabadulni a cigitől és már elfüstölte egy lakás árát, talán érzi magán az érbetegség, vagy a tüdőproblémák jeleit: és tessék akit a legjobban szeret az meg úgy néz ki, hogy esélyt ad annak, hogy megismételje az apja hibáját. Hát szerintem valahogy ettől akadt ki, csak el kellett volna mondania becsületesen az egészet.
2012. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

16 éves vagyok, én is 1-2 szállal kezdtem (lehet köveket dobálni ;) :D


"elég gáz,ha csak én nem szívom" ...tényleg gáz,gáz,hogy azért szívod, mert mások is. Mert még ha azért szívnád azt az 1-2 szálat, mert jól esik.


tudod, egy idő után az öribarik sem tolerálják, ha állandóan csak le vannak húzva.ha neked nem kellemetlen , eléggé pofátlan vagy. a barátaid is pénzből veszik. elmondom neked, megkínálni csak illemből szokás.Ha cigizel, cigizzél a saját pénzedből, ha nem akkor meg ne máson élősködj.

2012. júl. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!