Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleszólhatnak a szüleim az...

Beleszólhatnak a szüleim az életembe, ha nem ők tartanak el?

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok, egyetemre járok, de teljesen szét van esve a családom. Apukám nem hajlandó dolgozni, anya majd´meg szakad úgy gürizik, apu meg elherdálja anyu keresetét, és idegileg tönkreteszi a családot. (veszekszik, verekszik)

Távol tanulok az otthonomtól, ritkán tudok hazajárni(havonta, kéthavonta.

Amikor otthon vagyok, apu állandóan provokál, h miért élek még, parazita vagyok csak a nyakukon.

Nem ők tartanak el anyagilag. Nem adnak pénzt ha kérem se, felém se néznek, le se... már jó ideje.

akár úgy is fogalmazhatunk, hogy a vőlegényem tart el, mert otthonról se pénzt se szeretetet nem látok.

(Az eltartás alatt nem luxust kell elképzelni, hanem hogy szokott venni nekem ételt vagy ad rá pénzt)

Úgy döntöttem, otthagyom a sulit és kimegyek külföldre hozzá.


Van beleszólása a szüleimnek, ha 20 múltam, és nem ők tartanak el?

Jogilag tudom, h nincs, de erkölcsileg?

Jogos, ha kitagadnak?


Anyukámat nagyon sajnálom (akkor is, ha olyan, amilyen), és ha sikerülne valami külföldön, egész biztosan támogatnám őt.

Akkor is, ha már az sem érdekli, létezem e még.


2014. jan. 1. 16:17
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Jogos, ha kitagadnak? Már rég megtörtént,különben nem mondanák miért élsz még.... Remélem már kimentél.
2018. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!