Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 18 éves korom után is beleszól...

18 éves korom után is beleszólhatnak az életembe?

Figyelt kérdés

17 éves múltam, bátyámmal élek itthon(nagykorú), mert szüleim angliába vannak. Pár tantárgyból megbuktam, és megtudták a gyámügyisek, hogy szüleim nincsenek itthon, és már volt tárgyalás, úgy döntöttek, hogy nem helyeznek intézetbe, csak védelembe vesznek.

Az lenne a kérdésem,hogy igaz e,hogy 23 éves koromig ők dönthetik el hogy milesz velem?

Mert a nagyképű bíró nő,aztmondta,hogyha nemleszek olyan,mint amilyen ő szeretné,akkor 23 éves koromig ő dönti el,hogy kiemel-e a családból stb

én úgy gondolom 18 éves korom után nemszólhatnak bele az életembe

lécci válaszoljon aki tudja,hogy ez a dolog hogy van?


2010. jún. 1. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Rosszul gondolod!! A gyámügy nagyúr!! Úgy van,ahogy mondta.
2010. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

18 éves korord után amig nem kövestz el büncselekményt,a bironő max kinyalhatja...



de amugy tanulhatnál

2010. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
18 év után nem vihetnek el!!! Tankötelesség is 18 év, utána a saját érdeked, hogy leérettségizz.
2010. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
miért meddig vannak szüleid angliába? és mit csinálnak ott?
2010. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Sosem szólhatnak bele, csak ha hagyod..


A Gyereknek is vannak jogai, és kötelességei is.


Ha rosszul bánnak veled, akkor irány a gyámügy!!

2010. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Mellesleg ha átgondolod a dolgot szerintem az a nagyképű bírónő nem akart neked rosszat.


Tényleg tanulj!


Nem tom hol lehetnek a szüleid, de abban biztos vagyok hogy nem nyaralni mentek...

2010. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
a "kedves" bírónőnek semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz 18 után!
2010. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

A bírónő valószínűleg nevelő szándékkal blöffölt, hátha rá tud szorítani egy kicsit a tanulásra, ami nagyon a te érdeked lenne. Természetesen, ha már betöltötted a 18 évet, nem szólhat majd bele az életedbe.

Egyébként a gyámügyesek nem nyaggatnak, ha minden rendben. Nekem egy tanítványom szülei dolgoznak Angliában, a két gyerek (16 és 17 évesek) egyedül élnek itthon (pénzt természetesen kapnak a szülőktől), valamelyik rosszindulatú szomszéd rájukszabadította a gyámügyet, akik két látogatás, és elbeszélgetés alatt megállapították, hogy a gyerekek teljes biztonságban élnek, önállóak, megbízhatóak, rendesen iskolába járnak (gimisek), jól tanulnak, a nagyobbik (ő lány) a háztartást is rendesen ellátja. Ezek után többet nem is zavarták őket.

2010. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4%
amig otthon fetrengesz,pontosabban laksz IIIIIIGGGGEEEEENNN,beleszolhatnak
2010. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne az érdekeljen,hogy a birónõnek,mihez van veled szembe joga,hanem tanuljàl és ne térjél rossz utra!
2010. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!