Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 18 éves korom után is beleszól...

18 éves korom után is beleszólhatnak az életembe?

Figyelt kérdés

17 éves múltam, bátyámmal élek itthon(nagykorú), mert szüleim angliába vannak. Pár tantárgyból megbuktam, és megtudták a gyámügyisek, hogy szüleim nincsenek itthon, és már volt tárgyalás, úgy döntöttek, hogy nem helyeznek intézetbe, csak védelembe vesznek.

Az lenne a kérdésem,hogy igaz e,hogy 23 éves koromig ők dönthetik el hogy milesz velem?

Mert a nagyképű bíró nő,aztmondta,hogyha nemleszek olyan,mint amilyen ő szeretné,akkor 23 éves koromig ő dönti el,hogy kiemel-e a családból stb

én úgy gondolom 18 éves korom után nemszólhatnak bele az életembe

lécci válaszoljon aki tudja,hogy ez a dolog hogy van?


2010. jún. 1. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem szólhat bele, de miért nem figylesz kicsit oda. Szólj a szüleidnek :)
2010. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%
De, ha egyszer védelembe vettek, még nagykorúság betöltésétől számított 5évig kötelesek egyengetni az utadat. Mivel a szüleid jogi értelemben véve diszfunkcionálnak. Amúgy pedig tényleg ne ezzel foglalkozz, kényszeríteni nem fognak semmire, max ha addig se sikerül leérettségizned vagy szakmát szerezned, nem szólnak bele kivel és mit kezdesz, csak ha valami nagyon extrémet. És tényleg szedd össze magad, ne legyél hülye!
2010. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. A védelembe vétel azt jelenti, hogy 23 éves korodig babrálhatnak téged? Mit jelent, hogy kiemelhetnek addig a családból? Azt, hogy ha még ott laksz, akkor, vagy azt, hogy ezzel a védelembe vétel dologgal +5 évre elvesztetted az önállóságod? Nem értem, az intézetből is "kiengednek" (pár évvel később meg már kidobnak), ha nagykorú vagy. És ha külföldre akarsz költözni 18 évesen? Szóval én sem értem, és az eddigi válaszokból semmi egyértelmű nem tűnik ki. Szerintem ahhoz, hogy 18 éves korod után bármilyen extrém (kivétel bűncselekmény) dolgodba beleszóljanak, korlátozottan cselekvőképessé kell nyilvánítaniuk téged.
2010. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!