Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleszólhatnak a szüleim az...

Beleszólhatnak a szüleim az életembe, ha nem ők tartanak el?

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok, egyetemre járok, de teljesen szét van esve a családom. Apukám nem hajlandó dolgozni, anya majd´meg szakad úgy gürizik, apu meg elherdálja anyu keresetét, és idegileg tönkreteszi a családot. (veszekszik, verekszik)

Távol tanulok az otthonomtól, ritkán tudok hazajárni(havonta, kéthavonta.

Amikor otthon vagyok, apu állandóan provokál, h miért élek még, parazita vagyok csak a nyakukon.

Nem ők tartanak el anyagilag. Nem adnak pénzt ha kérem se, felém se néznek, le se... már jó ideje.

akár úgy is fogalmazhatunk, hogy a vőlegényem tart el, mert otthonról se pénzt se szeretetet nem látok.

(Az eltartás alatt nem luxust kell elképzelni, hanem hogy szokott venni nekem ételt vagy ad rá pénzt)

Úgy döntöttem, otthagyom a sulit és kimegyek külföldre hozzá.


Van beleszólása a szüleimnek, ha 20 múltam, és nem ők tartanak el?

Jogilag tudom, h nincs, de erkölcsileg?

Jogos, ha kitagadnak?


Anyukámat nagyon sajnálom (akkor is, ha olyan, amilyen), és ha sikerülne valami külföldön, egész biztosan támogatnám őt.

Akkor is, ha már az sem érdekli, létezem e még.


2014. jan. 1. 16:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom ez is egy provokatív kamukérdés, hogy arra lusta vagy, hogy magadat eltartsd, van külföldön vőlegényed 20 éves létedre akivel sosem éltél együtt és pár havonta szóba is álltok és majd kimész a nyakára? Jó vicc
2014. jan. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Hol láttál Te olyat, h pár havonta beszélünk? Kérlek, mutasd már meg azt a sort! Vagy azt a részt, hogy el akarom magam tartatni külföldön, mert lusta vagyok.

Ha megteszed, igazad adok Neked!

2014. jan. 1. 16:21
 3/21 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem mártírkodsz. Jössz a " szeretem az anyám és én akkor is támogatom ha utál " dumával, egyértelmű, hogy szeretsz szenvedni, mert ha nem így lenne akkor magasról leszarnád az erkölcstelen undorító szülőnek nem nevezhető bénákat körülötted és magasról tennél rá mi van velük.
2014. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

Te érzed. Nincs beleszólásuk az életedbe, csak amennyire engeded. Hogy meddig engeded, azt úgy szabod meg, hogy ami még nem esik rosszul, nem teher számodra. Gondolom.


Anyám is így rám telepedne, de nem hagyom neki. Legutóbb még telefonszámomat is megváltoztattam, és pár hónapig semmi életjelet nem adtam, annyira gázul viselkedett. Ő puffog hogy szerinte mi lenne az elvárt viselkedés, mit kellene tennem. Szerintem meg ha valaki folyton rosszul bánik velem, nem tartozom neki semmivel. Pénzt szoktam küldeni haza, ha tudok, de amúgy minél messzebb annál jobb. Ez az én esetem. :D

2014. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kedves második! Beléd se szorult egy cseppnyi érzés sem. Attól, hogy nem egy mintaszülő, még az anyám.
2014. jan. 1. 16:34
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joguk beleszólni se jogilag, se erkölcsileg. Viszont jól gondold meg mit csinálsz. Nem lenne jobb befejezni a sulit? Ha a vőlegényed támogatásával megoldható és értelmes szakra jársz, akkor lehet megérné diplomával kimenni külföldre. Az sem mindegy hol tartasz a tanulmányaidban. Minél többet elvégeztél már belőle, annál nagyobb kár lenne félbehagyni.
2014. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Leírtak alapján apád az aki parazita módjára él, anyád meg hagyja, támogatja ebben. Szóval magukat teszik tönkre. Nagyon negatív lehet az a légkör amiben éltek.


Szerintem, ne sajnáld anyád... ha akarná, kidobná a fatert a fenébe, és élne nyugodtan tovább. Ő választja ezt az életet.

Szeritnem próbálj ezen felül emelkedni, átlátni mi megy otthon, megsiratni az egészet, hogy ilyen sorsot választottak maguknak, és te magad normálisan élni tőlük távol. Ez a legtöbb amit magadért tehetsz ilyen helyzetben szreintem.

2014. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Etikailag, jogilag sincs beleszólásuk, ha pontosan így van, ahogy leírtad! A sulit ne hagyd ott, ha meg tudod oldani, mert mert pótolhatatlan amit elmulasztasz vele! Bármikor, bármiért kitagadhatnak, ha akarnak. Egy szülőnek sohasem lehet erkölcsi joga a saját gyermekét kitagadni!!! Még akkor sem olyan állapotok uralkodnának, amelyekről itt szó sem lehet. A szülők halálukig felelősek gyermekeikért, mert amilyenné lett, arról túlnyomórész ők tehetnek, meg a körülmények! Amiről ők nem tehetnek, azt is ők vállalták a fogantatáskor! (Szülő vagyok, nagyszülő vagyok, tudom!)
2014. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A suli olyan, h csak otthon találok munkát vele. Elsős vagyok. Még 5 évem van. Nem is szeretem csinálni. Anyuék ezt erőltették rám, hogy ne mehessek külföldre.

Anyu fél elválni, mert hogy mi lesz vele egyedülálló anyaként. (Van egy kiskorú húgom)

2014. jan. 1. 16:37
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

"Attól, hogy nem egy mintaszülő, még az anyám."


--> nem, nem az anyád, Illetve az, de attól, mert ő szült, nem tartozol neki semmivel! SEMMIVEL. Az én anyám is "csak megszült" adott enni volt hol laknom, de életében egy kedves szava, egy emberi megnyilvánulása nem volt felém. Tiszteletet miegyebeket persze elvárna, igyekezne kizsarolni dolgokat.


Hát, én az ilyen szülőre azt mondom, hogy menjen a fenébe. Most komolyan, aki ilyen gázos háttérrel rendelkezik, örülhet ha sikerül kikeverednie onnan ép ésszel, és marad némi tartása az élethez. Ezért legyek neki hálás? Hát köszi.

2014. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!