Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleszólhatnak a szüleim az...

Beleszólhatnak a szüleim az életembe, ha nem ők tartanak el?

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok, egyetemre járok, de teljesen szét van esve a családom. Apukám nem hajlandó dolgozni, anya majd´meg szakad úgy gürizik, apu meg elherdálja anyu keresetét, és idegileg tönkreteszi a családot. (veszekszik, verekszik)

Távol tanulok az otthonomtól, ritkán tudok hazajárni(havonta, kéthavonta.

Amikor otthon vagyok, apu állandóan provokál, h miért élek még, parazita vagyok csak a nyakukon.

Nem ők tartanak el anyagilag. Nem adnak pénzt ha kérem se, felém se néznek, le se... már jó ideje.

akár úgy is fogalmazhatunk, hogy a vőlegényem tart el, mert otthonról se pénzt se szeretetet nem látok.

(Az eltartás alatt nem luxust kell elképzelni, hanem hogy szokott venni nekem ételt vagy ad rá pénzt)

Úgy döntöttem, otthagyom a sulit és kimegyek külföldre hozzá.


Van beleszólása a szüleimnek, ha 20 múltam, és nem ők tartanak el?

Jogilag tudom, h nincs, de erkölcsileg?

Jogos, ha kitagadnak?


Anyukámat nagyon sajnálom (akkor is, ha olyan, amilyen), és ha sikerülne valami külföldön, egész biztosan támogatnám őt.

Akkor is, ha már az sem érdekli, létezem e még.


2014. jan. 1. 16:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
fél elválni --- igen a gyávaságra mindíg van egy megfelelő kifogás. Mert nyilván jós, és látja előre milyen rossz lenne neki egy negatív agresszív, energiaszipoly ember nélkül, viszonylag normális hangulatban nevelni két gyereket.
2014. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

ÉN azt mondanám neki, hogy egyszer az életben legalább legyen erős, és tegye rendbe magát. Nehogymár ennyire ne legyen önbecsülése, önérzete, hogy hagyja magát így leszívni. Nektek milyen példát mutat: gyengének kell lenni az életben, ne merj lépni, inkább hunyászkodj meg valaki előtt deréktörésig? Nagyon szép.


Én nem sajnálatot éreznék, hanem szánalmat. Elnézést , nem akartalak megsérteni, de ez a véleményem.

2014. jan. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Semmi gond.

Anya azt mondta, ha apa megüti, elválik. Nem egyszer kapott azóta, és mindig hogy majd a következőnél...

2014. jan. 1. 16:45
 14/21 A kérdező kommentje:
Lenne értelme magam mögött hagyni ezt mind, és új életet kezdeni messze tőlük?
2014. jan. 1. 16:45
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Ez is te vagy, ez alapján a lakhatásodat a szüleid fizetik (nem a külföldi "vőlegényed") ezzel "vettek rá", hogy azt a szakot csináld amit.


+ ezek szerint "szegény" anyukád öngyilkossággal zsarol, de válni sincs bátorsága...

2014. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
igen, a múlt fél évre kifizették egyszer. Az akkor volt.
2014. jan. 1. 17:05
 17/21 anonim ***** válasza:

"Lenne értelme magam mögött hagyni ezt mind, és új életet kezdeni messze tőlük?"


--> IGEN annak lenne értelme! Már amennyiben nem szeretnéd az életed feláldozni, eldobni azért, mert ők olyanok amilyenek. Most nem arra bíztatlak, hogy hagyd ott a sulit, csak arra, hogy hagyd magad mögött azokat az embereket, akik rossz példát mutatnak, rossz hatással vannak rád. (ennyire, hogy kétségeid vannak affelől, hogy az otthoni pokolból el kell e húzni)

2014. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Azért érdekes, hogy délután háromkor még a szüleid fizetik a lakhatásodat, négykor meg màr a vőlegényed...
2014. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy csak mártírkodsz plusz most hozzájön a hazudozás...de szorult belém érzés, asszem most a szánalom erre a jó szó....
2014. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lépj le, kint majd azt csinálhatsz amit akarsz.
2014. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!