Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik meg a...

Miért nem engedik meg a szüleim, hogy vegyek egy PC-s játékot?

Figyelt kérdés
A FIFA 14-et szeretném megvenni a saját pénzemből,de azt mondják,hogy pénzkidobás.
2013. nov. 13. 14:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

“Utána meg mindenki sír, hogy milyen silány minőségű játékok és programok kerülnek piacra”


Hát pont nem. Soha nem sírtam ilyenért, nem is fogok. Állítom, hogy a ’80-as, ’90-es években kiadott játékok messze jobbak voltak a maiak. Manapság egy halom pénzt elköltenek olyanra, mint a sok perces animációk, total felesleges videók, effektek, stb, sőt, igazából ezek már csak erről szólnak. Egy nagy pénzpumpa, ami ki is ad, be meg még többet szed. A mai napig vannak kiváló INGYENES indie játékok (az a kisfiú, sötét erdőből kitalálós volt az idei kedvenc), de vannak régi kiváló játékok, amiket a mai napig játszanak (Counter Strike, Unreal Tournament, Dark age of Camelot).. csak hogy a sok nyomorék elhiszi az általad mondott koncepciót és képes 15 ezreket kiadni ilyen 0 tartalmú videós vacakokra, és ha már ennyit kifizettek érte, akkor játszani is fogják, így elszívják az igazi, régi, jó játékokból a játékosokat. Így a szerverek kihalnak és már tényleg nem lesz akkora élmény ott játszani.

Szóval azzal, hogy eredetiben veszel meg játékokat, kifejezetten a silányabb minőségű játékokat fogod vele elterjeszteni. Ellenben ha a minőségi, jó, esetenként INGYENES játékokkal játszanál, akkor azokból lenne sok.

2013. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ha TE úgy gondolod, hogy nem pénzkidobás, és játszanál vele sokat, akkor vedd meg nyugodtan.

A szüleid nem tudják eldönteni helyetted.

2013. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi idősen (amennyinek tippellek) én is vettem egy zenei cd-t 5000 Ft-ért... tetszett egy szám rajta kis pisis voltam anya megengedte. Bár ne tettem volna! Az az 1 szám volt jó. Pár év után azt se tudom hol van...


The Grenma együttes csinálja jól. A honlapjukon le lehet tölteni a zenéket ingyenesen és a koncertekből élnek, nem az eladott CD-kből. Így legalább nincs zsákbamacska :) meg is van az egyik cd-jük dedikáltan :) A zenészek is akik a korral haladnak inkább a koncertekből élnek.


A filmipar is már a mozikból él meg, ott már tudomásul vették a warezt. Rendszeresen járok moziba, de nem vásárolok DVD-t.


Egyedül a könyvek, és a játékok vannak bajban. A játékoknál még szerencse, hogy az x-box és hasonlók miatt van fizető kör.


Szegény könyvek :( jön a táblagépek, kindle-ök világa. A mozi mellett az az egy amire elég sokat költök, remélem nem szorítja ki a digitális változat...

2013. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

21-es ne akard már mindenkire a saját ízlésedet ráerőltetni.Attól hogy neked az ilyen játékok tetszenek,másnak még nem ez az etalon.

És azért a tipikus "rókabőr (pl. COD) játékok mellett bőven vannak ma is nagyon jól kidolgozott,tényleg egyedi,minőségi játékok is.Mass Effect trilógia,Assassin'd Creed sorozat,Batman Arkham trilógia,Total War sorozat stb.

2013. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

45%:


Talán mert követhetetlen, azért.

Több pénzbe kerülne ezen emberek letartóztatása, mint amekkora kárt okoznak. A másik, hogy lenyomozni is baromi nehéz, mert egy netszolgáltató egy ip-t kioszt 5000 embernek is, baromi sok munka visszafejten, és a munka pénzbe kerül. Németországban vannak ilyen kezdeményezések, hogy figyelik a torrentet, stb, csak ezt elfelejtették, hogy szinte lehetetlen bármit is bizonyítani.

Ez tény, de ettől még illegális és etikátlan is, a játékkészítőket arra ösztönzi, hogy minél olcsóbban ússzák meg egy játék elkészítését. Nézd meg a Blizzardot, virágzik, mert nem lehet lóvé nélkül wowozni.

Ott a Battlefield sorozat, a single playert állítom, márt feltörve adják ki, de a multi miatt milliók veszik meg, és ez jó.


"Ellenben ha a minőségi, jó, esetenként INGYENES játékokkal játszanál, akkor azokból lenne sok."

Hát nem vagy egy közgazdász bakker, hogy lehet ekkora baromságot kitalálni:D

Mégis miből lenne akkor a játék készítőinek pénze? Segít a Máltai szeretetszolgálat vagy Vörös Kereszt?:D

A Counter Strike és az Unreal sose volt ingyenes, régen nagyon sok pénzbe került megvenni, az akkori árakhoz képest rohadt drágák voltak, szóval a levezetésed kicsit hibás.

2013. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Amúgy baszottul eltértünk a tárgytól:D

Kedves kérdező, a szüleid azért nem engedik meg, hogy megvedd, mert annyira behúz, hogy ki se jönnél a szobádból, csak ameddig suliban vagy, ezért nem veheted meg, ennyire egyszerű:)

2013. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szerintem meg keress egy másik, komoly és hasznos elfoglaltságot magadnak.
2013. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!