Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sulit szeretnék váltani de...

Sulit szeretnék váltani de nem engedik a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavaly (9.ben) novemberben meghalt a nagymamám. Nagyon jó kapcsolatunk volt, sokkal közelebb álltam hozzá mint anyukámhoz. Nagyon nehezen tudtam feldolgozni, 2 hétig nem jártam iskolába utána meg egész évben abból álltak a napjaim hogy hazajöttem és elaludtam. Nem volt erőm tanulni, nagyon nehezen mentem át. A tanárok nagyon megutáltak mert nem tanultam, az osztályom is. (Elég erős suliba járok) Ebben az évben elkezdtem jól tanulni, de folyton megaláznak és megjegyzéseket tesznek. Ha nem tudok egy feladatot már rögtön megkapom hogy nem vagyok ide való. Szeretnék elmenni egy másik iskolába, ahová nem gyomorideggel kell elmennem reggel. Nagyon ráment már az idegrendszeremre, a szüleim el akarnak vinni pszichiáterhez, de nekem csak arra lenne szükségem hogy innen elmenjek. De nem engedik, mert hogy ez itt van a közelben és ne kelljen utazgatnom. Egyszerűen nem tudom őket meggyőzni. Mit csináljak?
2013. jan. 13. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudod meggyőzni őket, hogy elmész a pszichiáterhez, elmondod neki ezt, majd megkéred a dokit, hogy mesélje el szépen a szüleidnek.
2013. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Bemész a kinézett iskola igazgatójához saját magad, és kérvényezed az iskolaváltást.
2013. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez lemaradt:

ha már a Te szavad itt mit sem ér, talán a szakembernek elhiszik.

2013. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát mindenképp hajts, amennyire csak lehet, emlegesd a témát sokszor, nyíltan, és ne szállj le róla. Nekem az volt a bajom, hogy nem nyaggattam őket eleget, aztán mire nagy nehezen sikerült rábeszélnem őket, már 11-es voltam és már nem vettek át a másik iskolába arra az 1 évre. Kibírtam és leérettségiztem, de sokkal jobb lett volna a közérzetem meg szerintem az érettségi eredményeim is, ha hamarabb beleegyeznek a szüleim, hogy iskolát váltsak.
2013. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tavaly év végén voltam egy pszichológusnál is, ő már elmondta a szüleimnek hogy iskolát kéne váltanom. Nem érdekli őket, azt mondják hogy gyorsan elmegy ez a pár év. De nem mindegy hogy hogyan... nem értem nekik hol fájna hogy átiratnak másik iskolába? Nem az lenne nekik a jó ha én jól érzem magam és tudok rendesen tanulni? Már arra is gondoltam hogy év végén megbukok mindenből és akkor talán kirúgnak :////
2013. jan. 13. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tervezel továbbtanulni? Érvelhetsz azzal, hogy másik iskolában jobbak lennének a jegyeid és talán tanulhatnál ingyen egyetemen...
2013. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A megbukás csak akkor járható út ,ha közben tanulsz mint az állat órán minden kérdésre tudsz válaszolni ,de feleletnél adod a kukát dolgozatnál meg beadod az üres lapot majd a tanár kérdőre von akkor te simán felsorolod a helyes választ. Így ő beszélni fog az igazgatóval aki a szüleiddel ,de látván ,hogy nem akarsz előre lépni kénytelenek lesznek átiratni.

Lehet jól járnál a dokival..

2013. jan. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

akkor elmondanám, hogy legjobb tudomásom szerint tanulmányi eredményért senkit nem tanácsolnak el, csak magatartásbeli problémákért. viszont ez utóbbival az a gond, hogy ha emiatt küldenek el, akkor csak a legalja középiskolákba, ill. javító-nevelőbe juthatsz be.

(személyes tapasztalat: nekünk is volt osztálytársunk, bőven az osztályátlag alatt teljesített - mi is erős suli voltunk, a legrosszabb átlag osztályon belül 3,8 asszem, az övé meg 3-ast alig érte el. mindemellett nem volt egy kedvelhető személyiség az illető. az ofőm többször mondta a szülőknek, hogy szerinte el kéne vinni a gyereket, mert mi nem szerettük. de a szülők telibe tojták, úgyhogy velünk járta ki a sulit.

tanulság: anyádékat kell meggyőzni. te ismered őket, te tudod, hogy mi hat a legjobban rájuk, könyörgés, zsarolás vagy észérvek. azért magadnak ne csinálj bajt, abból nem jöhetsz ki jól.)

2013. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nálunk tanácsoltak már el valakit tanulmányi eredmény miatt. de amúgy se gondoltam komolyan tudom hogy semmit nem érnék el vele. már komolyan nem tudom hogyan vegyem rá őket, nem is hallgatnak meg. ha normálisan felhozom a témát rögtön le vagyok ugatva hogy ne hisztizzek, mindenhol tanulni kell. mindig ezzel jönnek mintha azért akarnék sulit váltani mert nem akarok tanulni. pont hogy azért mert szeretnék jobb jegyeket de mivel itt kialakult rólam egy kép a tanárokban hogy én nem tanulok, akármibe belekötnek felelésnél, dogát is pofára osztályoznak egyszerűen képtelen vagyok rá!!!!
2013. jan. 13. 21:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. és mi lenne, ha egy ugyanolyan, esetleg jobb sulit hoznál fel? mert ezek szerint nem az agyaddal van a baj, csak a gyászt viselted nehezen. talán így könnyebb lenne meggyőzni őket, főleg, ha konkrét sulikat mutatnál nekik.
2013. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!