Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engedik a szüleim, hogy a...

Nem engedik a szüleim, hogy a sportot abbahagyjam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már 8 éve sportolok, másfél éve már nem érek el jelentős eredményeket ezért az önbizalmam is csökkent illetve a sporthoz való hozzáállás. Már hetek óta gondolkodtam rajta, hogy anyáéknak bejelentem hogy abba szeretném hagyni. De ők ezt nem engedik arra hivatkozva hogy el fogok hizni, és mindig ezt szajkózzák. Mit tudnék tenni? Van vajon valami megoldás?

2013. okt. 26. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami más sportot kezdenél el?
2013. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most leszek 18 ebbek a korban már újat elkezdeni nem nagyon ajánlatos azt mondják max nagyon hobbi szinten
2013. okt. 26. 19:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondtam én hogy lemegyek kondi terembe meg elmegyek futni de ezeket nem veszik komolyan, azt mondják úgy se csinálnám ha nem kötelező
2013. okt. 26. 19:23
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Így van, keress valami mást amit szívesen sportolnál. Hidd el, hogy a sport egy nagyon jó dolog, az tesz kitartóvá mindenben és persze az sem hátrány, ha nem fogsz gurulni 20 éves korodra. :) Nem muszáj azért sportolnod, hogy mindenhonnan elhozd az aranyérmeket, elég ha csak kedvtelésből csinálod, a magad örömére.
2013. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Butaság, hogy 18 évesen nem ajánlott újat kezdeni! Én 20 éves voltam, mire rájöttem, hogy kajakozni szeretnék. A 12-15 éves csoporttal együtt kezdtem az alapokat tanulni és egy szezont velük edzettem, amíg nem volt annyi tudásom, hogy egyedül kajakozgassak. Tök sokan 40 után kezdenek el úszni, futni, bringázni.
2013. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
18 leszel. Felnőtt.
2013. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Mégis mivel etetnek a szüleid, hogy verseny sport nélkül elhíznál? Inkább magukba kéne nézniük.

Egyébként egyik barátnőm pont hogy akkor fogyott le mikor már csak hobbi szinten sportolt. Kevesebb volt a stressz és nem falta úgy az energiáit a sport, így az éhségérzete is csökkent.

2013. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit sportolsz jelenleg?

Van aki 50 éves kezd el kondiba járni vagy futni és attól még csinálhatja és örömet okozhat neki. Olimpikon már nem leszel, de az legyen a cél hogy élvezd amit csinálsz.

2013. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
És ha hobbi szinten sportolsz valamit, amit szeretsz? A sportban nem az a lényeg, hogy versenyekre járj, és mindet megnyerd, hanem az, hogy jól érezd magad, és minél tovább egészséges maradj. Hidd el, a szüleidnek ez az igazán fontos, nem az aranyérem, és neked is ezeket kellene szem előtt tartani.
2013. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Igazuk van!


Később te is megbánnád!


Szorítsd össze a fogadat, és csináld tovább. Túl leszel hamarosan ezen a mélyponton, és ismét élvezni fogod a sportot.

2013. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!