Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik a szüleim?

Miért nem engedik a szüleim?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem össze a barátommal, de a szüleim szinte soha nem engedik, hogy találkozzak vele. Közölték, hogy 18 éves koromig nem kell pasiznom.

Mit mondjak, hogy engedjenek? :(

16/L


2013. jún. 24. 19:20
 1/6 Nirata ***** válasza:
49%

Jaj szegény.. Sajnálom

Mond , hogy nyár van , és nem folyton akarsz vele lógni.A bizid milyen lett? ha jó az is lehet egy indok.

2013. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi. :/

nem lett rossz. :)

2013. jún. 24. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Másban is ilyen konzervtívok a szüleid? Mert akkor nem csodálkoznék.


Egyébként nyugodtan mondd meg nekik, hogy sétálgatni, filmezni, mittudoménmitcsinálni szeretnétek, arra csak elengednek.


Annyiban igazuk van, hogy ennyi idősen nem rögtön henteregni kell, de nem is kellene rögtön ezt feltételezniük! Csináljatok programokat, menjetek fürdeni a strandra, fagyizni, tábortüzezzetek, süssetek szalonnát valahol az erdőben, stb. Ha a szüleid erre is nemet mondanak, akkor mondd, hogy a barátnőiddel mész.


Tudod az a baj ezzel, hogy semmi garancia rá, hogy majd 18 évesen megengedik. Ide is jönnek nap-mint nap a lányok, hogy 20 évesen még 9-re haza kell érniük. Egyszer el kell kezdeni önállósodni, és ennek sajnos az ellentmondás is a része. Ennyi idősen nyugodtan menj el a barátoddal, de érj haza időben és viselkedj jól, ennyi :)

2013. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Félreértés ne essék, nem is szeretnék lefeküdni még vele, nem vagyok olyan, aki egyből mindent.

Tényleg csak filmezés, séta, fagyi, hasonlók... hiába beszélek velük, hogy csak erről lenne szó, nem igazán hiszik el. Vagyis nem tudom, mit gondolnak, de nagyon rossz így.

2013. jún. 24. 20:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egyszerűen megkérdezném, hogy miért nem bíznak benned, ha eddig sosem adtál okot az ellenkezőjére? Mondd el nekik, hogy ez neked rosszul esik.
2013. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a szitu, nekem is lett volna barátom annyi idősen, de nem "engedték" a szüleim. Tulajdonképpen mivel nem engedtek el itthonról találkozni vele, ezért meghiúsították a kapcsolatunkat. :D Megkaptam, hogy amíg gimnáziumban tanulok, addig nem kell fiúznom, szóval 18 éves koromig tabu téma volt a pasizás.

Én nem tudtam meggyőzni őket.(Mondjuk őszintén szólva, nem is bánom. Igazuk volt. :D) Neked azért sok sikert! :D

2013. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!