Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim nem engedik?

Figyelt kérdés
Először is azzal kezdeném, hogy anyámék sok hitelt vettek fel és most nemtudjuk már fizetni. Jönnek a felszólítások meg minden! Most azt szeretnék, hogy segítsek nekik ezért abba kellett hagynom az iskolát és jövőhéten már mehetek is dolgozni! Szóval...kb 1 hónapja társkeresőn megismerkedtem egy fiúval és már úgyérzetük, hogy talizhatnánk!!! Van néhány dolog ami nemtetszik benne éppen ezért elmeséltem mindent mamának, de ő elmondta apunak! És apu nem engedi, hogy találkozzak vele! Pedig nagyon megkedveltem a fiút! Ő meg folyton hívogat engem és nemmerem megmondani neki, hogy mivan!!! Apuék meg azt hiszik, hogy összeakarok költözni a fiúval! Félnek, hogy cserben hagyom őket és nem fizetem a hitelt! Úgyérzem, hogy csak ezért akarják, hogy itt lakjak, hogy fizessek! Ti mit tennétek? Ez normális, hogy 19 éves vagyok abba hagytam a sulit miattuk és még azt sem engedik, hogy barátom legyen???? Hozzáteszem azt is, hogy még nemvolt egy barátom sem 19/L
2013. febr. 9. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem engedték, hogy leérettségizz?
2013. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem normális dolog ez, de az sem hogy 19 évesen valaki ennyire függjön a szülőktől. Ha nem tetszik ahogy bánnak veled, nos...19 éves vagy. Élheted külön az életedet is. Sokat nem tudnak tenni veled, legfeljebb megsértődnek. Viszont fiúzhatsz, a pénzed csak a tied, és élheted az életed. Munka mellett tanulhatsz is tovább.
2013. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
A szüleid alapvető baromságait nem tudod megváltoztatni,de te is lehetnél ennyi idősen talpra esettebb már bocsi.
2013. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Hát de most szerencsétlent itt lecseszitek, hogy lehetne talpraesettebb, meg élhetné már a saját életét ha akarja, meg, hogy nem függhet a szüleitől ennyire! Ha dolgozni is fog mire elég az? Nem hinném, hogy annyit keresne vele, hogy egyedül eltudja magát tartani és önálló életet éjen. Talán a kora megvan hozzá, de az ország szégyene, hogy a fiatalok ennyire nehezen tudnak csak leválni a szülőkről! ráadásul ha még az iskolát sem fejezi be, akkor meg aztán nem is válogathat túlzottan a munkák között! Mindenki olyan okos, meg olyan könnyen beszél komolyan! mintha nem itt élnétek! Manapság kevés ember teheti csak úgy meg ennyi idősen, hogy na megyek magamnak viszlát!
2013. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Inkább menj vissza az iskolába, és tanulj... érettségivel nem fogsz jól fizető állást keresni! Vagy talán évekig a SZÜELID hitelét akarod fizetni? Mert ha olyan sokat vettek fel, azt nem fogjátok tudni pár hónap alatt törleszteni... aztán majd évek múlva ott leszel képzettség, párkapcsolat és minden nélkül. 19 éves felnőtt ember vagy, állj a lábadra!
2013. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, még gyerek vagy. De ahhoz már elég idős, hogy te is hozz döntéseket, szóval szard le, hogy mit mondanak.
2013. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Milyen betegség az, amiben minden mondat után felkiáltójelet írnak?


Rohadt idegesítő! Minden mondatot így olvasni! Minek így írni, amikor értelmetlen! Katonás mondatokat akarsz! Felnőhetnél már annyira, hogy ezt a gyerekes marhaságot elhagyod! Na! Érted már!

2013. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van testvéred?

A szüleid biztosan a hitel törlesztése miatt ilyen feszültek. Bár a sulit kár lenne otthagynod, de segíthetnél nekik. Ha kilakoltatnak benneteket, lenne hova mennetek? Vagy te egyedül el tudnál költözni, és egy albérletet fenntartani?

Gondolom mind a két szülőd dolgozik, hogy fizetni tudják a hitelt. És hidd el érted is teszik, mert sajnos előbb-utóbb a tiéd lesz. Szerintem segítsél nekik ebben a nehéz helyzetben. És ami az új barátot illeti. Úgy gondolom, nem vele van a bajuk. Sok szerencsét Nektek!

2013. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennyire idióta nem lehetsz. Mondd meg a szüleidnek hogy kapják be, mert amit elbasztak, abba téged is belerántanak, ráadásul ez a tanulást is gátolja. Mondd meg nekik hogy kapják be, mert nem lehetsz avval akit szeretsz, és hogy álljanak a saját lábukra, ne a te nyakadon élősködjenek. Felb*sz az ilyen, nem vagy valami talpraesett.
2013. nov. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!