Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor fognak rájönni a szüleim...

Mikor fognak rájönni a szüleim, hogy minnél jobban erőltettnek valamit annál inkább elenkezni fogok?

Figyelt kérdés

Most állok a gimi választás előtt,eddig nem érdekelte őket hogy milyen jegyeket kapok,most szeptemberben pedig kaptam egy 4-est és végig hallgattam hogy most csak tanulni merjek,nem mehetek sehová csak szombaton lovagolni,de csak 1 órát és utána rögtön jöjjek haza tanulni.nem jöhet át egyik barátom sem(nem mintha lenne)és ami a legjobban fáj az azhogy nem nézhetek filmet.egyáltalán.Velem van a baj vagy tényleg nem fair?

13/L



2013. nov. 1. 21:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

A 4-5 átlag pont ugyanolyan jó, mint az 5*, remélem, mindenki el is hiszi. Én éveken keresztül 4-6 órákat aludtam tanév közben, hogy mindenből kitűnő legyek, és szépen tönkrement egy csomó minden a szervezetemben. Utólag jöttem rá, hogy még a kerek négyessel is pont ugyanúgy jöttem volna ki, csak mondjuk sokkal boldogabban és egészségesebben, nem egy roncsként.


Kérdező, tudod, hová akarsz menni? Ott mik a követelmények? Ha megvan a hely, beszélj néhány diákkal, derítsd ki, pontosan mennyire nehéz bekerülni, aztán nyugtasd meg a szüleidet, hogy neked ez simán menni fog. Persze tanulsz addig is normálisan, szorgalmasan, de azért a filmeket engedjék meg, mert kikapcsolódásra is szükséged van. Esetleg kereshetsz nekik valami olvasmányt "aktív pihenés" címmel, vagy bármit a kikapcsolódás szükségességéről.

2013. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen,több ismerősöm is jár/járt oda.Nagyon szeretik/ték.Nagy esélyem van bejutni.
2013. nov. 1. 22:23
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni velük, ha lehet velük normálisan beszélni.Az emberi kapcsolatok barátság is van annyira fontos mint a jó jegyek.Megérteném őket ha egyes kettes lennél de itt nem erről van ugye szó... Az emberi kapcsolatokkal többre fogsz menni az életben mint egy kitűnő bizonyítvánnyal. Az én szüleim is ilyenek.Most lettem 18 éves. Tök jó jegyeim vannak, csak éppen nincs egy barátom, barátnőm meg pláne nincs.Semmi emberi kapcsolatom nincs.Sokat érek a jó jegyekkel.
2013. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak addig lesz így amíg gimibe nem kerülsz. Sok sikert a felvételihez!
2013. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Nálunk is ez volt és helyre állt minden amióta gimibe vagyok.
2013. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

nekem is ez volt...

egyetlen 3as miatt amit 5ödikben kaptam egész nyolcadikban halgattam hogy nem tanulok eleget...

a gimis felvételinél az a rossz hogy magyarországon nagyon sok az olyan gimi ahol a tanárok csak leadják az anyagot aztán nem érdekli őket semmi...

az én szüleim főképp ezért akarták hogy nagyon tanuljak, hogy egy olyan gimnáziumba kerüljek ahol tényleg a diákoknak a tanulás a fontos..

Én nagyon kibuktam ezen és már elegem volt meg minden..

Most oda járok ahova szerettem volna, de ha jobban tanulok és egy kicsit jobban megírom az írásbelit (ez a kicsit jobb ez pontosan 1 pont...) akkor most az Apáczai Csere Jánosba járnék...

Igaza volt a szüleimnek, de már nagyon elegem volt midnenből, ha megfogadod a tanácsom akkor inkább tanulj és vigyél haza jó jegyeket, abból nem lesz baj...

De az egyik elöttem szólóval is egyet kell értenem a sport, és a mozgás nagyon fontos...

Tavaly a felvételi miatt hagytam abba a sportolást hogy arra tudjak készülni, de azok a társaim akik nem hagyták abba és velem egyidősek voltak jobban teljesítettek... Kell a kikapcsolódás..

Ennyi lett volna, bár igazából, enm terveztem ilyen hosszúra.. :DD

Sok sikert a felvételihez !!

2013. nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!