Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor fognak rájönni a szüleim...

Mikor fognak rájönni a szüleim, hogy minnél jobban erőltettnek valamit annál inkább elenkezni fogok?

Figyelt kérdés

Most állok a gimi választás előtt,eddig nem érdekelte őket hogy milyen jegyeket kapok,most szeptemberben pedig kaptam egy 4-est és végig hallgattam hogy most csak tanulni merjek,nem mehetek sehová csak szombaton lovagolni,de csak 1 órát és utána rögtön jöjjek haza tanulni.nem jöhet át egyik barátom sem(nem mintha lenne)és ami a legjobban fáj az azhogy nem nézhetek filmet.egyáltalán.Velem van a baj vagy tényleg nem fair?

13/L



2013. nov. 1. 21:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Sajnállak. Ez van,ilyenek a szülők,valahogy majd csak túléled,amíg be nem töltöd a 18at...
2013. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
77%
Én kerek perec megmondanám a szüleidnek hogy a 4-es az egy jó átlag és hogy ne akarják azt csinálni a gyerekükből amit ők nem értek el kisebb korukban
2013. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A bátyám most egyetemre jár,ő inkább a barátnőjével van mint tanul.Most ZH időszak van,alig kap valamit amiért nem tanul.Ja és persze ő is élvezi hogy hugival lehet kiabálni.
2013. nov. 1. 21:40
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából ők nem voltak ilyenek,csak "bekattant" valami nekik.
2013. nov. 1. 21:45
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

A szüleid pontosan tudják, hogyha az ember nem tanul, akkor később az életét nem fogja tudni úgy alakítani ,hogy jó legyen neki.. A legtöbb szülő már felnőttként mondogatja, hogy "bárcsak tanultam volna amikor iskolás voltam! Bárcsak a szüleim nyaggattak volna, hogy tanuljak."

Mivel nem akarják hogy 20-30 év múlva gyári munkás legyél vagy éhbérért dolgozz, így most erőltetnek, hogy tanulj, mert a jövőd múlik ezen. Valahol jót akarnak neked..Megértheted a szüleidet is..Később meg hasznodra válik ha kitűnő tanuló leszel..

2013. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!

Lehet, hogy a szüleid minél jobb gimiben akarnak téged tudni. A felvételin meg könnyen el lehet csúszni, ha nem gyakorolsz rá..arról nem is beszélve, hogy egyre jobban nehezítik a felvételiket. Oké, a 4-esért való leszidás túlzás, de ők csak a javadat szeretnék..és ha jól tudom, akkor hónapokon belül esedékes az a felvételi.Tanulj, gyakorolj, juss be jó gimibe! : )

2013. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Megértem hogy azt szeretnék hogy nekem jó legyen,csak azt nem hogy napi 5 órát tanulok és ezek után rámszólnak hogy tanuljak még.De én már úgy vagyok vele hogy inkább hallgatok az okosabbra.
2013. nov. 1. 22:00
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Sokan hajlamosak megfeledkezni arról, hogy ahhoz, hogy valaki jó eredményeket érjen el, kell a megfelelő kikapcsolódás is, nem csak a tanulás.

Egyszerűen nem éri meg folyamatosan a könyv fölé görnyedni, mert egy idő után már úgysem fogsz tudni koncentrálni.


Azt nem tudom, hogy hogyan fogod ezt olyasvalakinek elmagyarázni, aki magától nem jött rá erre...

2013. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Első vagyok: Akik lepontoztak,látom éreztétek az iróniát... (Y)
2013. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek dobtam egy zöldet!
2013. nov. 1. 22:04
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!