Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi VALÓS történetről, amit egy 13 éves lány írt? Sírtatok rajta?

Figyelt kérdés

Mindenkinek van egy saját története, ami attól lesz érdekes,

Hogy egyedi, hogy senki másnak nincs ugyanolyan.

Egy embernek a története magába

Foglalja az egész életét, beleértve

Jót és rosszat, a történetében nincsen szünet, ahogy az életben sincsen. Csak a kezdet van, és a vég. Semmi sem tarthat örökké, de

Mindennek el kell kezdődnie.

Akkor kell elkezdődnie, amikor azt

Úgy akarjár az angyalok.


Az én történetemben nagy szere-

Pet Játszanak az angyalok, az én angyalom, akit ANYÁNAK hívok.

Anya, aki bármit megtenne érted,

Szeret, gondoz, melletted áll jóban-rosszban. Ha te ezt nem is

Érzed, de mindíg veled van.

Én hiszek ebben. Ő segít átugrani

Az akadályokat, ő segít legyőzni

A gonosz ellenséget.

"anya már fennt van az égben, és onnan figyel, vigyáz rád"!

Mellettem van. Amikor alszok, akkor fentről figyel rám. De most

Itt van mellettem. A szeme sír,

A szája mosolyog. Szomorú, amiért az életben nem lehet velem és a családjával.

Szomorú, amiért nem látom őt.

Boldog, amiért ő láthat engem.

Csend van. Csak az én sírásom,

Fulladozásom hallatszik. Most ő is sír. Boldogtalan vagyok. Nem gyógyulok meg. De anya hisz benne!

Csak én vagyok gyáva? Nem.

Csak tudat alatt segítséget kérek

Az emberektől, a világtól...Anyától...


Depresszióban küzdöttem.

Amiért anya ilyen fiatalon elhagyta

A világot. Amiért el sem búcsúzhattam tőle. Az az utolsó

Óra. Az az utolsó nap. Amikor

Apa azt mondta: "anya nincs túl jó

Állapotban, inkább ne gyere be a

Kórházba!" akkor még nem sejtettem semmit. Játszottam a szobámban, mint egy szabad kisgyermek. Azt hittem, anya jobban lesz, meggyógyul, és újra

Csodálatos életünk lesz. Akkor még csak 10 éves voltam. Akkor még. nem tudtam, hogy anya a cigaretta

Miatt rákos lesz! És amiatt is fog meghalni! 43 évesen! Olyan fiatal volt! Tovább játszottam a szobámban, semmi rosszat sejtve.

Aztán hallottam, hogy nyílik az ajtó.

A testvérem duzzadt, könnyekkel teli arcal mondta a mondtatot,

Amikor fel kellett fogjam...

Anya nincs többé. Nem fog hazajönni. Anya alszik. Anya örökre elaludt. Kómában volt... A nagynéném vette észre, hogy már nem lélegzik. Hogy már nincs tovább.

Ennyi volt... Ledobtam a játékomat a földre, megdermedtem, és végigfutott az agyamon az a gondolat, hogy mi lesz anya nélkül.

Tengernyi könny hullt le az arcomon. Akkor és most is...



2013. okt. 20. 19:50
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

:) Annál a pillanatnál én is sírok.

Legutóbb egy Ewan Mcgregor-os VÍGJÁTÉKOT bőgicséltem szipogva végig, mindenki nagy örömére.:)

2013. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

A 21. Válaszoló kiszúrta a szemem.

Nem szidni akarom a válaszolókat, hanem (szépen) kértem tőlük valamit, hogy ne ilyen durva szavakkal írják le a nemtetszésüket. Mi ezzel a probléma?


Meg ha már a facebooknál tartunk, a kislánynak nincsen 1 közösségivlapja sem, és nem szokott idézeteket olvasni...


És ha nem baj, akkor ezt a kérdést törlöm az "általad feltettkérdésekből"

Nem azzal van a bajom, hogy negatívat írtok válasznak, hanem mindenki jön a szépirodalommal, az ocsány szavakkal... Azt sem értem,

Hogy ha leírtam már 100-szor "nem én írtam a történetet" senki sem figyel rám, aztán itt okoskodtok... (TISZTELET A KIVÉTELNEK)

Miért mindenki a régélt' írók,költőkhöz akarja hasonlítani ezt a történetetet? Ezt most csak úgy simán kérdezem...

Valaki írta, hogy "látszik, hogy nem 1 13 éves lány írta, ő nem tudna ilyet írni"... Már elnézést, de honnan tudod?

Mindenki mondja a véleményét sértő szavakkal, aztán kiderül, hogy az illető még ennyit sem tud alkotni...

Egyébként a történetet írója a húgom, 1 lapra rámásolta az irományát, és ma kivittük a temetőbe... A legkissebb testvérünk 6 évesen hunyt el nyaralás közben, ő anyu mellé van eltemetve.

Gondoltam arra, hogy ha itt a negatív vélemények nem ilyen rondán lennének megfogalmazva, akkor megmutatom neki mit lehetne még javítani... De most már tudom, hogy úgy jó a történetete ahogy van

Ezt ő írta az elhunyt szeretteinknek

2013. okt. 21. 17:31
 33/39 A kérdező kommentje:

Valaki megmagyarázná hogy hogy jöttek szóba a filmek,vígjátékok?

Legyetekvszívesek ne eltérni a kérdésről...

2013. okt. 21. 17:38
 34/39 anonim ***** válasza:
Jaj, de sötét vagy, kérdező...
2013. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Mondd már meg, minek kell egy személyes, családi tragédiát, egy anonim oldalra KÍVÜLÁLLÓKÉNT felrakni? Ráadásul azzal a kérdéssel, hogy mit gondolunk az irományról és sírtunk-e rajta? Ez nagyon visszatetsző.

Részvétünket nyilvánítjuk és elmondjuk, mi a véleményünk az írásról.

2013. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező, egyébként az a véleményem, hogy akik normálisan válaszoltak, azoknak nem reagálsz, de mindenki véleményét általánosítasz, és csak megsértődsz. Sajnálom anyukádat és a testvéreteket is, de akkor sem hatódtunk meg. Ennyi! Ezen most miért kell megsértődni?
2013. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ez érdekel, irodalmi szempontból nulla. Ezt már több sorjában leírtuk, hogy miért. Ha pedig neked a Harry Potter vagy a Marley meg én neked vígjáték, akkor bizonyára egyiket se láttad/olvastad. Én a kutyáson annyira nem ütöttem ki magam, persze megkönnyeztem, de a HP könyveken többször sírtam. Harrynek meghaltak a szülei, a keresztapja, a tanára, a baglya, egy iskolatársa, gyűlölik a nevelőszülei, a fő gonosz meg akarja ölni... Ha neked ez vígjáték azért, mert közben történik vele 1-2 jó dolog is...


Lehet, hogy ti sírtatok ezen a kis szösszeneten és valóban megható, hogy kivittétek a temetőbe, de nekünk ez csak egy vödör giccs. Nem ismerjük a családod, nekünk ez semmit sem mond és kicsit se megható. Egy naplóbejegyzésnek elmegy. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Könyveket pedig azért ajánlottunk, hogy olvassatok, hogy legyen lövésetek arról, hogy mi a megható és hogy kell leírni a szomorú dolgokat. Mert bár a ti történetetek szomorú, és sajnálom, hogy ezzel együtt kell élnetek, ez a leírott szövegen egyáltalán nem jön át egy kívülállónak.

2013. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Nekem 14 évesen halt meg az édesanyám rákban. Akkor írtam róla egy novellát, ami országosan 500 pályamű közül lett első.
2013. okt. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
És mégsem teszed ki a gyakorira...
2013. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!