Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi VALÓS történetről, amit egy 13 éves lány írt? Sírtatok rajta?

Figyelt kérdés

Mindenkinek van egy saját története, ami attól lesz érdekes,

Hogy egyedi, hogy senki másnak nincs ugyanolyan.

Egy embernek a története magába

Foglalja az egész életét, beleértve

Jót és rosszat, a történetében nincsen szünet, ahogy az életben sincsen. Csak a kezdet van, és a vég. Semmi sem tarthat örökké, de

Mindennek el kell kezdődnie.

Akkor kell elkezdődnie, amikor azt

Úgy akarjár az angyalok.


Az én történetemben nagy szere-

Pet Játszanak az angyalok, az én angyalom, akit ANYÁNAK hívok.

Anya, aki bármit megtenne érted,

Szeret, gondoz, melletted áll jóban-rosszban. Ha te ezt nem is

Érzed, de mindíg veled van.

Én hiszek ebben. Ő segít átugrani

Az akadályokat, ő segít legyőzni

A gonosz ellenséget.

"anya már fennt van az égben, és onnan figyel, vigyáz rád"!

Mellettem van. Amikor alszok, akkor fentről figyel rám. De most

Itt van mellettem. A szeme sír,

A szája mosolyog. Szomorú, amiért az életben nem lehet velem és a családjával.

Szomorú, amiért nem látom őt.

Boldog, amiért ő láthat engem.

Csend van. Csak az én sírásom,

Fulladozásom hallatszik. Most ő is sír. Boldogtalan vagyok. Nem gyógyulok meg. De anya hisz benne!

Csak én vagyok gyáva? Nem.

Csak tudat alatt segítséget kérek

Az emberektől, a világtól...Anyától...


Depresszióban küzdöttem.

Amiért anya ilyen fiatalon elhagyta

A világot. Amiért el sem búcsúzhattam tőle. Az az utolsó

Óra. Az az utolsó nap. Amikor

Apa azt mondta: "anya nincs túl jó

Állapotban, inkább ne gyere be a

Kórházba!" akkor még nem sejtettem semmit. Játszottam a szobámban, mint egy szabad kisgyermek. Azt hittem, anya jobban lesz, meggyógyul, és újra

Csodálatos életünk lesz. Akkor még csak 10 éves voltam. Akkor még. nem tudtam, hogy anya a cigaretta

Miatt rákos lesz! És amiatt is fog meghalni! 43 évesen! Olyan fiatal volt! Tovább játszottam a szobámban, semmi rosszat sejtve.

Aztán hallottam, hogy nyílik az ajtó.

A testvérem duzzadt, könnyekkel teli arcal mondta a mondtatot,

Amikor fel kellett fogjam...

Anya nincs többé. Nem fog hazajönni. Anya alszik. Anya örökre elaludt. Kómában volt... A nagynéném vette észre, hogy már nem lélegzik. Hogy már nincs tovább.

Ennyi volt... Ledobtam a játékomat a földre, megdermedtem, és végigfutott az agyamon az a gondolat, hogy mi lesz anya nélkül.

Tengernyi könny hullt le az arcomon. Akkor és most is...



2013. okt. 20. 19:50
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Na de azért ne haragudjatok de ilyen szavakkal véleményezni pofátlanság! Persze, írd le a véleményed (akár ha negatív is) de ne ilyen szavakkal. (jelölöm itt a 8. Válaszolót)

Azt is vegyétek figyelembe, hogy ezt egy 13 éves írta, és nem az volt a célja, hogy giccsekkel telerakja.

"tengernyi könny hullt le az arcomon" itt nyilván azt értette, hogy nagyon sírt, 'megütötte a dolgog' stb.


Szóval továbbiakban kérlek szebb szavakkal fogalmazzátok meg a negatív véleményeteket.


Köszönöm!

2013. okt. 20. 21:58
 12/39 anonim ***** válasza:
96%

Bűnrossz, tehetségtelen, látszik, hogy az írójának se szókincse, se helyesírása. Duzadt arc, semmi központozás... és egy kérdés, vajon, hogy játszik egy rab kisgyerek?

Ha nem te írtad, kérdező, akkor örülj, ha te (13 évesen simán lehet sokkal jobbakat írni), akkor olvass többet. SZÉPIRODALMAT!

2013. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
38%
z
2013. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
54%
Az eleje nagyon tetszett. A vége nem annyira. Eltudom hinni hogy egy 13 éves írta. Ami a többi válaszadó szerint giccs, meg hatásvadász... hát pont attól lesz szerintem hiteles. Egy 13 éves nem fog lírai művet írni. Egyébként nem, nem sírtam el magam. Szőrnyű az ilyen dolog és a mostani álláspontomban át is tudom érezni a fájdalmát, de ez csak egy szépen leírt történet, hogy halt meg egy nő, a saját hibájából. Az egyik anyukáját elveszített válaszadó válasza, jobban meghatott.
2013. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

12. Válaszoló

100 dolgot akartam volna mondani de látom, hogy nincs értelme...

Kértem hogy kicsit szebben fogalmazzatok. Úgy.látszik te (sem) értetted meg...

Légyszives felnőtt (kicsit eggyüttérző,értelmes) emberek válaszoljanak, és ne elkényeztetett serdülők, akiknek halvány lila gőzük sincs arról, milyen egy édesanya elvesztése...


(A "kicsit eggyüttérző,értelmes emberek" szavak alatt nem azt értettem, hogy csak azok válaszoljanak akik szerint ez jó történet)

2013. okt. 20. 22:22
 16/39 A kérdező kommentje:
14. Köszönöm a válaszod, örülök hogy legalább te megértetted: "finomabban fogalmazzatok"
2013. okt. 20. 22:25
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

34 éves felnőtt ember vagyok, ellenben veled. Szépen fogalmaztam, pont azért, hogy ne bántsalak meg. Hála az Istennek még nem tudom, milyen az anya elvesztése, de te nem is az érzésről kérdeztél, hanem a VALÓS történetről, amit egy 13 éves lány írt.

A történet persze szomorú. A történet leírása pedig irodalmi értelemben, olvashatóság szempontjából rossz. És nem, nem sírtam rajta.

Továbbá kérdezted mástól, mi benne a giccses, a túlhangsúlyozott rész. Erre többen válaszoltunk.

Részvétem, ha a te anyukád távozott el.


Ha vállaltan a saját érzéseidről teszed ki ezt a kérdést biztosan mindenki másképp reagált volna.

2013. okt. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is giccses. De nem feltétlenül gond, ha egy 13 éves giccses dolgokat ír. Irodalmi szempontból giccs az, ami nem eredeti és nem művészi. Tehát, amit már előtted sokan leírtak (sokkal szebben, költői képekkel).


Pl. ezt leírni: "Csak a kezdet van, és a vég. Semmi sem tarthat örökké, de

Mindennek el kell kezdődnie." Ez már nem is giccs, inkább csak közhely. De a jelzők, a szófordulatok, giccsesek. Pl. az, hogy egy anya szeret, gondoz téged, stb. szó szerint leírva giccses, mert hiába van így, irodalmi szempontból ez nulla. A tengert pedig a könnyel hasonlítani a giccsek giccse.


Persze írj, ha segít! Viszont, ha olyat szeretnél írni, ami tetszik az embereknek, akkor olvass is. Lehetőleg ne giccses idézeteket, vagy ne a poeta.hu-t, hanem klasszikus és modern magyar irodalmat (úgy 1945-ig).


De kezdetnek a Harry Potter is megtenné.

2013. okt. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
94%

Nekem azért nem tetszik, mert az egész olyan hiteltelen, mintha nem lenne valós a sztori. Azt mondja, amiről azt hiszi, hogy hallani akarod. Kiszámítható. Mintha nem lenne érzelem a szavak mögött. Nagyon érzelmes próbál lenni. Túl érzelmes. "Fulladozásom hallatszik" - ez elég nevetséges.


Ha valaki, akit szeretsz, meghal, az nem ilyen. Az nem ilyen szépen összeszedett gondolatsor. Az nyers, otromba és kegyetlen. Olyan mély fájdalom, amit nem lehet leírni, és felesleges is, mert aki nem élte még át, az elképzelni sem tudja, aki pedig átélte, az szavak nélkül is tudja.

2013. okt. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

ez tényleg rossz


tudom milyen érzés. ez viszont át sincs nézve.


32/F

2013. okt. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!