Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a vallásos...

Hogy értessem meg a vallásos anyámmal, hogy semmi köze a lányunkhoz?

Figyelt kérdés

Ő mélyen vallásos és engem is próbált úgy nevelni.Nem sikerült neki.

16 évesen megismertem a barátomat,aki anyám szemében minden volt,ami rossz.Más volt az élete,mint a mienk.

Látszott rajta,hogy gazdag,az életstílusa is olyan.Helyes,emiatt sosem volt gondja a nőkkel.Ő egyáltalán nem vallásos és mellette nem kellett szerepet játszak soha.

És idősebb is nálam...

Amikor anya megtudta,hogy együtt vagyunk,próbált tiltani tőle,sikertelenül.Kiborult,mikor megtalálta a gyógyszeremet,közölte,hogy egy utolsó .... vagyok.

Ahogy 18 lettem,a páromhoz költöztem.Ennek már több,mint 2 éve.

Az anyám nem nyugodott ebbe bele,folyamatosan hívogat,néha a házunkhoz is eljön,de ez nem gyakori,mert vidékről nehezen közlekedik.

Van egy 4 hónapos kislányunk és az anyám látni akarja.Mi ezt nem szeretnénk,de nem akarok úgy élni,hogy azt kelljen figyelnem,hol bukkan fel.


Szerintetek mi lenne a megoldás?Hogy állítsuk le?



2013. okt. 20. 10:06
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
84%

A leírtak valóban nem tűnnek olyan súlyosnak, hogy emiatt eltiltsanak egy nagymamát az unokájától. A különböző világnézet ezt még nem indokolja.


Illetve az sem, hogy nem támogatott egy ilyen kapcsolatot. Csak Ti tudjátok persze megítélni belülről, hogy ez milyen, de egy anya sincs, aki örülne egy ilyen kapcsolatnak mint a Tiéd!


Nincs iskolád, végzettséged, saját kereseted...semmilyen kilátásod a jövőre nézve, ha csak a párod nem fizet. És most hagyjuk, hogy elhagy -e, de bárkivel bármi történhet (ne történjen). Felelőtlenség amit tettél.


Engem a sztori ezen formája amit előadsz (hisz nem tudhatom mi van mögötte) eléggé felháborít, és úgy látom többeket is. Hiszen abból amit leírtál csak annyi állapítható meg, hogy Veled van a legnagyobb baj.


Senki nem fog tanácsot adni arra, hogy hogyan állítsátok le, mert legtöbben Anyukáddal szimpatizálnak, akit eltiltottak az unokájától. Látszólag indokolatlanul.

Ráadásul gyámügyön valóban születhet láthatásra vonatkozó döntés, ha a nagymama bíróságra viszi az ügyet. Sokan ezt nem tudják, de bizony joga van hozzá.


Ez van.

2013. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
77%
Az én anyám durvább dolgokat tett, sőt, a tiéd az enyémhez képest csak egy tehetségtelen kezdő, de meg sem fordult a fejemben, hogy eltiltsam a lányomtól...az más kérdés persze, hogy nem kapja meg, tehát hogy csak a jelenlétemben unokázhat. A többi gondolatomat pedig leírták előttem.
2013. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
67%
majd akkor is ezt mondd kérdező,amikor az idősebb pasid lecserél egy másik nőre és te ott maradsz egyedül a gyerekeddel..reméljük nem anyukádtól fogod majd a segítséget elvárni,amikor egy gyerekkel a kezedbe azt veszed észre hogy nincs hova menned..az hogy a pasi tele van pénzzel nem azt jelenti hogy te is :D amúgy szégyelném magam a helyedbe,hogy így beszélsz anyukádról..de majd azt is oszd meg velünk ha gondod adódik ne adj isten,hogy akkor aki elsőnek eszedbe jut az az anyukád e..mert biztos hozzá fogsz rohanni ráadásul egy gyerekkel a kezedbe akit majd neki kell eltartani
2013. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
45%
Ja& azért nem tiltom el a nagyanyjától, mert mama, tetszik vagy sem. Ha nagyobb lesz, majd rájön.
2013. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
37%

Megnézem melyik biró itél meg heti 3 délutánt meg kéthetente hétvégét nagyszülőnek...Ennyit még az apuka sem kap válás esetén...

Nagyszülő havi 1 hétvégi napot szokott kapni,de akkor sem kell kettesben hagyni őket.

Jól megfizetett ügyvéddel viszont még az az 1 nap sem kell,kis kutakodással biztosan találni olyan okot,amire lehet hivatkozni.

2013. okt. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
30%
Simán megítélik, és ha a nagymamának van jobb ügyvédje, ettől még többet is kicsikarhat, nem kéne ezt nagyon feszegetni, mert ha tényleg ügyvédhez fordul, a kérdező a kívánt hatás ellenkezőjét fogja elérni.
2013. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
54%

"Állunk annyira jól anyagilag,hogy a párom minden gond nélkül eltartson"


Vigyazz, ez a mondat hibas. O(!) all annyira jol anyagilag hogy teged gond nelkul eltartson. De ha aztan egyszer meggondolja magat, nem lesz kihez menni...

2013. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, egyáltalán nincs mit mondanod a szülődnek. Neki köszönheted, hogy 18 évesen nem szép szavak kíséretében költöztél.Édesapáddal ha normális a kapcsolatod, az legyen elég, a vallási őrült nő meg eszedbe se jusson. A kicsidnek így is vannak nagyszülei, nagyapák és nagymama, sok szeretetet kap, a kénköves pokol emlegetése és más ilyen szörnyűség nem gyereknek való amúgy sem. Ha hív a szülőd , nyomd ki a telefont, az ajtótok zárható.

A sok ledorongolónak pedig kivánom, hogy éljenek együtt, sőt a gyerekük is egy jehovással vagy egy hitgyülissel.

2014. jan. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!