Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a vallásos...

Mit csináljak a vallásos anyámmal, aki nem fogad el így?

Figyelt kérdés

Nagyon vallásos,én pedig egyáltalán nem vagyok az.Próbálta rám ragasztani a dolgot (vallásos óvoda,ált. suli,stb),de nem sikerült neki.Az ellentéte vagyok,nem hagyom,hogy irányítsanak,nem ülök csendben a sarokba,hanem élem az életet és jól érzem magam.Vagyis eljárok minden hova,már meg se kérdezem tőle,hogy mehetek-e,csak hagyok neki egy üzenetet.

A suliban a normális tantárgyakból jók a jegyeim,több nyelvem beszélek,szóval ezzel se lehet sok baja.Neki mégis egy csalódás vagyok,mert nem olyan vagyok,mint ő.

Tény,hogy néha belecsöppenek pár durva dologba,de ezeknek a töredékéről sem tud.Így nem értem,miért gyűlöl.

16L


2013. febr. 26. 17:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Semmit, keress magadnak megbízható hasonló barátot, később társat, férjet.

És vigyázz magadra, könnyű átesni a ló túloldalára. A vagányság szép dolog, de csak ésszel és mértékkel.

egy nem vallásos anyuka...

2013. febr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Nálam ugyanez a helyzet. Az ilyen típusú emberekkel az a baj, hogy az ész érvek nem hatnak rájuk. Egyet tehetsz: meghúzód magad még egy pár évig, engedsz neki(templomba mész stb) közben próbálj meg minél előbb saját lábra állni. Ha esetleg mész egyetemre akkor keress egy másik városban lévőt és irány a kollégium. Utána önálló élet. Nekem ez segített. Azóta is vannak ezért vitáink ( templomi esküvő, gyerekek vallásos nevelése), de nem foglalkozok vele.
2013. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a helyzet, hogy egy anyának is meg kell tanulnia elfogadni, hogy a gyereke más, mást választ, máshogy dönt... Akkor is, ha egy számára elemi fontosságú dologról van szó.

Neked meg meg kell tanulni kialakítani a saját értékrendedet, anélkül, hogy a szülői mintára olyan végletesen ellenkező választ adnál, hogy az már neked sem jó... Azt hiszem, ezt mondja az első anyuka is.



Szóval: a felnőttség küszöbén állsz, ilyenkor alakítja ki egy fiatal a saját életszemléletét, saját értékrendjét, találja meg a saját társaságát. Ez persze nem 1 év, sokkal több...

Légy okos, nézz, láss,tapasztalj, de ne kövess el olyan hibát, ami a hátralévő életedet jelentősen megnehezíti... És ha anyukádnak nehéz elfogadni téged, mutasd meg neki,hogy te elfogadod őt, és azt is,hogy neki ez nagyon nehéz... :)

2013. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem első körben azt kéne megértened, hogy az Anyukád nem akar számodra rosszat. Bár lehet hogy egy kissé túlzásba visz bizonyos dolgokat, de csak a te javadat akarja!

Kemény világban élünk manapság! Valószínűleg ő a vallásos nevelésével szeretne megóvni téged a rád leselkedő gonosztól. Még akkor is, ha neked ez most terhes.

Gyermekoromban még én is tiltakoztam a templomba járás, a hittan, és minden egyéb vallásos dolog iránt. Felnőttként viszont ráéreztem a jelentőségére. Nagyon jól látom ebben a hittelen világban a züllést, azt a szennyet ahogy észrevétlenül bekebelezi az emberek lelkét. Nem hiszem hogy Édesanyád gyűlöl téged, maximum csalódott. De remélem felnőtt fejjel te is változni fogsz és átfogod érezni a hit jelentőségét.

Kamaszkor egyet jelent a lázadással , az új dolgok kipróbálásával. Egyszer véget ér majd ez a lázadozás, és akkor ráfogsz jönni arra hogy hol is van helyed ebben a világban.

2013. febr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
"gyűlöl"?? nem túlzol?
2013. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Amint tehetem,elköltözök,de még van 2 évem a gimiből.

Nem az a gond,hogy lázadok...Hanem az,hogy én nem hiszek ezekben a dolgokban.Nem most kezdődött ez,egész általános iskolában hülyeségnek tartottam a templomba járást és a hittan órákat.Olyankor általában más órára tanultam.Az én világom más,mint az anyámé és ő ezt nem érti.

2013. febr. 26. 18:42
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem,nem túlzok.Már többször mondta,hogy minek szül az ember ilyen gyereket meg hogy eddig ő nevelt,most már elköltözhetnék apához is,szenvedjen velem ő(elváltak).

Meg látom rajta és érzem is.

2013. febr. 26. 18:44
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

Anyukádnak nem azzal okozol csalódást, hogy nem vagy vallásos. Hanem az életviteleddel. 16 évesen még nagyon gyerek vagy, nem a bulizáson és a "durva" dolgokon kellene járni az eszednek.

Ha így folytatod, pár év múlva félre siklik az életed.

2013. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4%
Edeskem,en mar lattam ejjeliort nappal meghalni. Temeg ezelott vagy. Ugyhogy ne edd meg a madarat, mielott megfogtad.
2013. febr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Ez a szomorú és aljas dolog a vallásos embereknél a tolerancia hiánya! Ezt álszentségnek hívják!Rendes embereknek tartják magukat de aki nem bigott azt elfogadni nem tudják!Jól írod kérdező a normális tantárgyakból jó vagy mert milyen tanítás az amikor a gyerek tanulja hogy keletkezett a föld több milliárd éve utána oktatás címén azt hogy valaki intett egyet és csak lett.Ráadásul párezer éve holott 6 ezer éve már emberi civilizáció volt, tehát nyilvánvaló a képtelenség!
2013. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!