Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a vallásos...

Mit csináljak a vallásos anyámmal, aki nem fogad el így?

Figyelt kérdés

Nagyon vallásos,én pedig egyáltalán nem vagyok az.Próbálta rám ragasztani a dolgot (vallásos óvoda,ált. suli,stb),de nem sikerült neki.Az ellentéte vagyok,nem hagyom,hogy irányítsanak,nem ülök csendben a sarokba,hanem élem az életet és jól érzem magam.Vagyis eljárok minden hova,már meg se kérdezem tőle,hogy mehetek-e,csak hagyok neki egy üzenetet.

A suliban a normális tantárgyakból jók a jegyeim,több nyelvem beszélek,szóval ezzel se lehet sok baja.Neki mégis egy csalódás vagyok,mert nem olyan vagyok,mint ő.

Tény,hogy néha belecsöppenek pár durva dologba,de ezeknek a töredékéről sem tud.Így nem értem,miért gyűlöl.

16L


2013. febr. 26. 17:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Nagymamám volt ilyen mélyen vallásos. Szerencsére a szüleim nem erőltették, de világéletemben negatív benyomásom volt a vallásról. Pontosan azért, mert erőltették, unalmasnak és képmutatónak tartottam.


Aztán összebarátkoztam néhány izraeli ügyféllel, később meg is hívtak magukhoz. Vallásosak, de olyan hihetetlenül normálisan és toleránsan álltak hozzánk (sem a férjem, sem én nem vagyunk vallásosak), hogy esküszöm kedvet kaptam a vallásukhoz. Bármit lehetett kérdezni, mindent készségesen elmagyaráztak, megmutattak. A legminimálisabb mértékben sem erőltették, hogy az ő hitük az egyedül üdvözítő. Amiatt, hogy annyira toleránsan álltak a mi ateizmusunkhoz, hogy én is jóval toleránsabban és érdeklődöbben közelítettem az ő világnézetükhöz.

2013. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

Hát figyelj,vagy eltűröd,vagy elmész. Én elmenekültem apámhoz(nekem is elváltak a szüleim),mert nem bírtam anyám hülyeségeit. Bele van bolondulva Jézusba,meg Istenbe,engem is mindig elráncigált kicsi koromban télen a fagyos templomba,amikor lázas beteg is voltam. Jó,mondjuk nem csak ez volt a probléma,de ha csak ez lett volna,lehet,hogy felvágtam volna már mellette az ereimet,mert annyira durván beleéli magát. Pedig én nem is voltam lázadó.

Soha nem fogom megérteni,hogy hogy lehetnek ennyire elvakultak és erőszakosak egyes emberek,hogy a vallásukat mindenképpen rá akarják tukmálni mindenkire. Majd hiszek,ha tudok és akarok. Nem?

22L

2013. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Sajnálok mindenkit akinek így kell élni, hogy rákényszerítik a gondolataikat mások. Nehéz lehet. Az anyám nekem is vallásos volt. De én már az első hittan órán kijelentettem hogy ebből ennyi elég. Szerencsére az apám és a családja nem volt vallásos. A nagyapám azt mondta, hogy nem az isten vagy Jézus vezette haza 1918-ban. Illetve az olasz katonák mélyen vallásosok voltak és mégis ugyanúgy meghaltak a magyar golyóktól. Apám mindég olyan vallásúnak mondta magát amilyen pap nem volt éppen. Mert nekik még kötelező istentisztelet volt. Őt sem az isten mentette meg 1945 februárjában. Hanem egy orosz katona orvosnő. Így apám mellém állt. Nem kellet hittanra mennem. Egyébként nálam az verte ki a biztosítékot, hogy a pap körmöst adott annak aki nem tudta a leckét. Óra után pedig perselyt vitt körbe. 10 éves gyerekek voltunk még! Meg is mondta 10 forintot illik bele tenni. Akkor még egy fagyi 2 forint volt. Egy kifli 10 fillér. Az egyházak arról szólnak hogy lehet kizsarolni a hiszékeny emberek pénzét.

Tehát Én utálom a papokat, azokat az embereket akik vallás mögé bújva becsapják az embereket, és akik az ő hitükre akarnak téríteni.

2013. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
20%
És Te elfogadod őt? Az együttérzés és a tolerancia nem terem a fán, általában kölcsönösen növelhető csak.
2013. febr. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem az a tolerancia, hogy feltétel nélkül alávetjük magunkat a másik akaratának.
2013. febr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem véletlen, hogy Europàban, az elmult években olyan sok ember kilépett a katolikus egyhàzbol. A vallàsos ember nem automatikusan jo ember. Nem az szàmit, hogy egy ember mit prédikàl, hanem hogy hogyan él. Otthon probàlj minél rövidebb idöt tölteni, akkor kevesebb konfliktushelyzet adodik. Maradj olyan, amilyen vagy! Àllj ki magadért. Feltétlenül tanulj tovàbb! Élvezd az életedet.(Egy többgyermekes anya.)
2013. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!