Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a vallásos...

Hogy értessem meg a vallásos anyámmal, hogy semmi köze a lányunkhoz?

Figyelt kérdés

Ő mélyen vallásos és engem is próbált úgy nevelni.Nem sikerült neki.

16 évesen megismertem a barátomat,aki anyám szemében minden volt,ami rossz.Más volt az élete,mint a mienk.

Látszott rajta,hogy gazdag,az életstílusa is olyan.Helyes,emiatt sosem volt gondja a nőkkel.Ő egyáltalán nem vallásos és mellette nem kellett szerepet játszak soha.

És idősebb is nálam...

Amikor anya megtudta,hogy együtt vagyunk,próbált tiltani tőle,sikertelenül.Kiborult,mikor megtalálta a gyógyszeremet,közölte,hogy egy utolsó .... vagyok.

Ahogy 18 lettem,a páromhoz költöztem.Ennek már több,mint 2 éve.

Az anyám nem nyugodott ebbe bele,folyamatosan hívogat,néha a házunkhoz is eljön,de ez nem gyakori,mert vidékről nehezen közlekedik.

Van egy 4 hónapos kislányunk és az anyám látni akarja.Mi ezt nem szeretnénk,de nem akarok úgy élni,hogy azt kelljen figyelnem,hol bukkan fel.


Szerintetek mi lenne a megoldás?Hogy állítsuk le?



2013. okt. 20. 10:06
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
61%
Költözés?
2013. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
85%
Jól van, csak meg ne üsd magad, mikor pár év vagy még 1-2 gyerek után kicsit összeszottyadsz, nem lesz már olyan feszes tini cicid meg feneked és a pénzes jóképű "urad" másfele kezd el kacsingatni és beköltöztet egy másik 18 éves kislányt helyetted a kecóba. Akkor nagyon ciki lesz anyuhoz visszakéredzkedni...
2013. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
73%
Arra nem gondoltál még, hogy egy idősebb, jó anyagiakkal rendelkező embernek miért egy kislány kell. Ha egy kis önállóság is van benned, majd rájössz. Az pedig, hogy anyukád mélyen vallásos és ezzel kikészített, hát havonta egyszer pár órát kibírnál.
2013. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
24%
Mi az,hogy joga van látni? :D Semmi joga nincs látni.
2013. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Biztos lenne valami módja annak,hogy megakadályozzuk,hogy lássa a lányunkat.Vannak a lányunknak nagyszülei,a párom szülei imádják és apukám is szokott vele lenni.

Költözni emiatt nem szeretnénk.

A párkapcsolatomhoz nem kértem kommentárt.Nem ismertek minket,elég necces így ítélkezni,nem?

De szóljatok,ha bármelyikőtök közeli ismerősünk lenne,bár ezt kétlem...

2013. okt. 20. 10:46
 16/38 anonim ***** válasza:
55%
Hogyne lenne joga látni, hiszen a hozzátartozója, vér a véréből. Az, hogy az egyik hozzászóló vallási fanatizmusnak mondja azt, hogy valaki mélyen vallásos, hogy jön ide? (Érdekelne, miben valósult ez meg pontosan?) Az, hogy templomba járunk, és igyekszünk a tízparancsolat szerint élni, nem fanatizmus. Már ezen a földön választunk folyamatosan jó és rossz között. Az, hogy a kérdező nevelése nem volt sikeres, az tény. Feltehetőleg vallásos nevelés nélkül már 12 évesen gyereked lett volna. Az, hogy ez az ember most gazdag, az csak a mai állapot. Dollárezermilliárdos bankházak mennek tönkre, mi akkor ma egy egyén? (És ugye, valaki írta, hogy kérdezőt a drága ember lecseréli egy új 18 évesre). Az is helyesen szólt, aki azt mondta, hogy a nagymamának látni kell az unokáját. Az apa helyében is ezt mondanám, aki egy érzéketlen, zéró érzelmi IQ-jú, felszínes pénzszórógép lehet. De van ilyen millió. Szóval, ahogy mondani szokás, a kérdező már ezen a földön ki lett fizetve.
2013. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
60%
A nagyszülőnek láthatási joga van. Ha bírósághoz fordulna sehogy sem tudnátok megakadályozni a láthatásban. Ez a tény.
2013. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
36%
Kukázás közben erre gondolj majd 60 évesen, tanulatlanul. :)
2013. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
60%
Csak ne hogy kesobb forduljon a kocka,kislany es anyadra szoruljal!! Szanalmas ahogy beszelsz,anyadrol...
2013. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
86%
Van ismerősöm, anyuka tényleg túlzásba esett a vallással, a lány, mint te is, belemenekült egy kapcsolatba, rögtön szült 2 gyereket, mert annyira felszabadult lett. Mondjuk szerencsére mellette tanult és amikor elvált a férjétől, akkor tudott boldogulni.Egyébként leírnád anyukád milyen szörnyűségeket tett, mert az, hogy a 16 éves lányát félti egy idősebb gazdag pasitól, szerintem az inkább jó.
2013. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!