Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a vallásos...

Hogy értessem meg a vallásos anyámmal, hogy semmi köze a lányunkhoz?

Figyelt kérdés

Ő mélyen vallásos és engem is próbált úgy nevelni.Nem sikerült neki.

16 évesen megismertem a barátomat,aki anyám szemében minden volt,ami rossz.Más volt az élete,mint a mienk.

Látszott rajta,hogy gazdag,az életstílusa is olyan.Helyes,emiatt sosem volt gondja a nőkkel.Ő egyáltalán nem vallásos és mellette nem kellett szerepet játszak soha.

És idősebb is nálam...

Amikor anya megtudta,hogy együtt vagyunk,próbált tiltani tőle,sikertelenül.Kiborult,mikor megtalálta a gyógyszeremet,közölte,hogy egy utolsó .... vagyok.

Ahogy 18 lettem,a páromhoz költöztem.Ennek már több,mint 2 éve.

Az anyám nem nyugodott ebbe bele,folyamatosan hívogat,néha a házunkhoz is eljön,de ez nem gyakori,mert vidékről nehezen közlekedik.

Van egy 4 hónapos kislányunk és az anyám látni akarja.Mi ezt nem szeretnénk,de nem akarok úgy élni,hogy azt kelljen figyelnem,hol bukkan fel.


Szerintetek mi lenne a megoldás?Hogy állítsuk le?



2013. okt. 20. 10:06
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
56%

Joga van látni a gyereket!!!!!!!

Ha bírósághoz gyámügyhöz fordul megkapja a nagyszülői láthatást!

(Tartalékolj mert ha a párod elhagy legyen miből élned!!!!)

2013. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
45%

Majd ha idősebb leszel, akkor fogsz rájönni, hogy édesanyád igazából nem akart neked rosszat. Mikor nagy lesz majd a gyermeked, te is félteni fogod, és ő is néha "gyűlölni fog", mert nem mehet el a disco-ba, nem pasizhat.

Én apámra haragudtam évekig, hogy 16 éves koromban sok lány már csavaroghatott, pasizhatott, engem 3x egy évben engedett el egy -egy party-ra, viszont éjfélkor állt kocsival az épület előtt, és dudált, hogy menjek haza. Tök égő volt. Haragudtam rá, ki nem állhattam. Most, hogy elmúltam 30 tudom, hogy jót akart. Azok a lányok, akik reggelig maradhattak, fiúztak össze vissza, le vannak csúszva, több válás, alkoholista férj, romokban álló élet, nekem pedig rendes férjem van, aki azért IS választott engem, mert "jól nevelt", "rendes, dolgos, házias" csaj vagyok, és szavaival élve "neki ri..c nem kellett sosem!" Már tudom, hogy apukám ettől akart megvédeni, és jó életet szánt nekem. Sajnos már nem tudom neki megköszönni, és bocsánatot kérni tőle, hogy gyűlöltem.

2013. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
91%
Létezik láthatási jog, de elképzelhető, hogy ez tényleg egy traumatikus szülői kapcsolat volt, esetleg megalázó helyzetekkel, múltbeli dogokkal, így a viszolygás érthető is lehet. Szerintem család- vagy gyerekpszichológussal beszéld ezt át. Közvetlen jogi segítséget természetesen nem tud adni, de esetleg tud majd segíteni ötleteket adni, hogy lehetne ezt a kellemetlen viszolyogtató helyzetet valahogy megoldani, az újabb viszolyogtató helyzeteket megelőzni, határokat tartani. Ha nagyon konkrét megalázó dolgok is voltak, amik akár a gyerek szempontjából is fontosak, azokat mondd el, lehet, hogy annak már lehet valami jogi jelentősége is.
2013. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
53%

Én sem vagyok jóban az anyámmal,az elmúlt két hónapban nem beszéltünk egymással,vagy hatalmas ordítozás volt belőle,ha igen...Vannak nyugodtabb időszakaink is,akkor elvagyunk(inkább úgy mondanám nem veszekszünk)

DE soha semmilyen körülmények között eszembe nem jutna,hogy eltiltsam az unokájától...Az,hogy a mi kapcsolatunk nem jó,nem jelenti azt,hogy ne szeretné maximálisan a gyerekemet és ne akarna neki minden jót megadni...

Konfliktusunk forrása az,hogy mások vagyunk,nagyon más világszemlélettel(nálatok is ez a helyzet),de ennek semmi köze a gyerekemmel(hamarosan gyerekeimmel)lévő kapcsolatához...Ha két ember között van konfliktus,harag,az nem hiszem,hogy egy harmadikra is tartozna,vagy éppen büntetni kellene egy harmadikat...Anyukád kíváncsi rátok,hidd el,hogy nagyon nehéz lehet neki legyőzni saját magát és megalázkodni azzal,hogy hívogat,és elmegy hozzátok...ugyanis szegény csak reménykedik..

2013. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
64%

"Állunk annyira jól anyagilag,hogy a párom minden gond nélkül eltartson,ez nem jelent semmi problémát. "


Nem állunk, hanem ÁLL. Nem vagytok házasok a leírásod szerint, tehát neked nincs SEMMID, a pasidnak van lakása, pénze, munkája.


Ha megun, te semmi mást nem fogsz kapni, csak segélyt és gyerektartást, aztán mehetsz az utcára vagy könyörgi anyádhoz, hogy fogadjon vissza...


De mennyire utálom az ilyen embereket mint te, akik mindenféle felelősségérzet és gondolkodás nélkül szülnek, aztán a gyerek nyomorog majd miattuk ha az idősebb pasi megunja a nőt :/

2013. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
92%

szerintem érthető ha valaki nem akarja látni az anyját!

Én apám is szeretett volna velem kapcsolatot tartani,de még az esküvőmre sem hívtam el és ha lesz gyerekem a közelébe sem mehet.Bár az enyém alkoholista volt és tönkretette az életem.

Ha nem túlzod el a sérelmeidet csak mert tini vagy és tényleg olyanokat tett amit épeszű ember nem tenne akkor teljes mértékben megértelek.

Láttam olyan szülőt hogy csoda hogy nevelhet gyereket közben egy nevelőszülő sokkal jobban nevelte a lányát szóval mindenki menjen a fenébe a vér számít dologgal.

2013. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
60%
Sziasztok! Én az egyik nagymamamát nem nagyon ismertem és őszintén megmondom,hogy nem bántam meg. Nagyon gonosz asszony. Szerintem már nem lennék itt ha hetente 3x pofavizitet tartott volna. Szerintem bízzuk a kérdezőre, hogy meg tudja e ítélni,hogy a saját gyerekét hogyan neveli. Ne okoskodjunk már az ő életébe úgy,hogy nem is ismerjük az előzményeket!
2013. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
66%

#27:

Hááát de ő írta ki a kérdést, és válaszokat, ötleteket vár. Azt persze nem írja le, hogyan, miképpen keserítette meg az életét az édesanyja (pedig azt nem ártana részletezni kicsit), még jó, hogy így sokan esetleg tévútra lépnek a tanácsokkal vagy véleménnyel. Ha meg valaki nem kíváncsi más véleményére, minek ír ki ilyen kérdést egy ilyen oldalra?

2013. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
18%
Azért mert nektek konfliktusotok van nem biztos, hogy a gyerekre is rá kéne vetíteni. Ugyan úgy viselkedsz mint az anyukád. Ő rád akart erőltetni valamit amit Te nem szerettél volna. Te is ráerőlteted a gyerekedre, hogy milyen rossz a nagymama miközben bele sem szólhat. Azzal nem lesz baja a gyereknek hogy még egy emberrel több szereti. Inkább örülj neki, hogy anyukád annak ellenére is kíváncsi rá, hogy köztetek mi volt. Nálunk a párom családjából senki sem kíváncsi sem a páromra sem a gyerekekre. Nagymamámmal én sem vagyok jóban. Már vagy 10 éve nem beszéltem vele, de a gyerekeimet anyukám bármikor vihette oda. Azért mert én nem értek vele egyet vmiben nem jelenti azt, hogy ne szeretné a dédunokáját. Inkább azt nézd meg, hogy a gyereked miben látná kárát, ha találkozna a nagymamával. Azt írtad, hogy vidéken lakik. Szerintem két három havonta simán beleférne annyi, hogy találkozzon a gyerekkel. Akkor úgy sem nevelné, hanem szeretné.
2013. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
61%

Csak nekem furcsa párhuzam?

Kérdező, a tiéd fölötti kérdés lehet a jövődet festi le?

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2013. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!