Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják megkereszteltetn...

Miért akarják megkereszteltetni a gyereküket a nem vallásos szülők?

Figyelt kérdés
A kereszteléskor esküt tesznek a szülők és a keresztszülők, hogy vallásos szellemben nevelik a gyereket. Ha valaki nem vallásos akkor minek?
2012. júl. 12. 10:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Ha tudnák sokan mit miért csinálnak de jó is lenne!
2012. júl. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nincs összefüggés a kettő között.Lehet hogy a szülőket annak idején nem tehették meg,hogy megkereszteljék de a gyermeküket keresztény hitben szeretnék nevelni.Nem értem ez neked miért kérdés,vagy probléma??
2012. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
28%
Hagyd őket! Inkább legyen megkeresztelve,mint ne.
2012. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
78%
Mert divat lett, mint az idióta keresztnevek adása.
2012. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%
Te is tudod a választ...Pontosan azért, amiért a templomi esküvőhöz is ragaszkodnak az ilyen emberek...Mert az olyan széééééép...Meg látványos, stb. Tudod, kenyeret és cirkuszt a népnek!
2012. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

2!

Hogy neveli keresztény szellemben, ha ő nem hívő? Azért "probléma", mert sosem szerettem a látszat dolgokat.

2012. júl. 12. 10:57
 7/38 anonim ***** válasza:
43%
A gyermek megszületésekor a szülők még nem tudhatják, hogy gyermekük később vonzódik-e a valláshoz, egyházhoz vagy sem. A keresztelés a gyermeket még semmire nem kötelezi, de nem kell majd később, pl. házasságkötés előtt szembesülnie azzal, hogy nincsenek meg a templomi esküvő feltételei. Akkor felnőttként csinálhatja végig hitoktatást, a keresztelkedést, ha jövendőbelije saját maga vagy a családja vallásos.
2012. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
54%
2-es vagyok.Szerintem attól hogy,valaki nincs megkeresztelve még élhet keresztény hitben.Nem attól lesz valaki jó keresztény hogy megkeresztelték e vagy sem?!Nem?
2012. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
72%

Én meg ugy tudom,hogy ha a gyereket meg akarjak kersztelni,őket is meg kell elötte.

én is megkérdeztem,mert az apja akarta a lányomat,de mivel én nem vagyok megkeresztelve,mondta a pap,h csak ugy lehet ha én is megkeresztelkedem elötte!

2012. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%

"Hagyd őket! Inkább legyen megkeresztelve,mint ne."


Miért? Én pl nem vagyok megkeresztelve. És akkor mi van?

2012. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!