Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják megkereszteltetn...

Miért akarják megkereszteltetni a gyereküket a nem vallásos szülők?

Figyelt kérdés
A kereszteléskor esküt tesznek a szülők és a keresztszülők, hogy vallásos szellemben nevelik a gyereket. Ha valaki nem vallásos akkor minek?
2012. júl. 12. 10:50
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Én már attól kiakadok, hogy olyan párok, akik előtte a templomajtót sem lépték át, odamennek parádézni az esküvőjükön, és képesek unottan, érdektelenül végigjárni a jegyesoktatást meg még ne adja ég ezért keresztelkednek meg bérmálkoznak is....holott egyáltalán nem hisznek Istenben, le se kakálják, sőt, ki is röhögik magukban, amiről a pap tép a száját. Aztán az esküvő után újfent nem teszik be a lábukat a templomba, majd amikor megszületik a gyerekük, képesek az egész hercehurcát újra végigcsinálni, kinyalni magukat a nagy semmiért....

Én vallásomat gyakorló katolikus vagyok, kifejezetten gusztustalan képmutatásnak találom ezeket a dolgokat.

Arra meg, hogy a pap politizál, vagy mindenki kibeszéli a másikat a templomban egy nagyon buta kifogásnak találom arra, hogy nem megy el misére pl. Én nem azért megyek oda, hogy azzal foglalkozzak, hogy ki hogy viselkedik. Én imádkozni megyek oda, ők meg számoljanak el a saját lelkiismeretükkel.

2012. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"én nem vagyok megkeresztelve és emiatt sokszor ért hátrány az életben (az osztályból egyedül én nem lehettem cserkész, nem kaptam szeretetcsomagot karácsonykor, mint az összes barátnőm, nem mehettem el azokba a nyári táborokba, amikbe a barátaim elmehettek)"


miért jártál egyházi iskolába akkor? én államiba jártam és ott egyformán járt a tábor meg a mikuláscsomag mindenkinek. miért akarsz ilyen kirekesztő banda tagja lenni?

2012. júl. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy egyházi iskolába jártam???? Sima önkormányzati iskola volt. 1990 után megszűnt az úttörő mozgalom jöttek helyette a cserkészek. Mindenki beléphetett, aki meg volt keresztelve. Az osztályban mindenki megvolt, csak én nem...
2012. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Akkor keresztelkedtél volna meg.
2012. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
89%

10 évesen ezt tényleg maga dönti el az ember ugye? Nem a szülei mi????


Hát ti aztán olyan sötétek vagytok, mint a vakond alagútja!

2012. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy még egy 10 évesnél se tudom elhinni, hogy a szülei azt mondják, hogy "Márpedig akkor sem keresztelkedhetsz meg!!!" Ez baromság. Bár aki mikuláscsomagokért meg cserkészetért keresztelkedne, annak aztán úgyis tökmindegy.
2012. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Hát márpedig én 10 évesen pofonokat kaptam apámtól, amikor azt mertem kérni, hogy hadd járhassak hittanra. De te bizos sokkal jobban tudsz mindent!
2012. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Jó majd megpróbálom elhinni.
2012. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!