Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják megkereszteltetn...

Miért akarják megkereszteltetni a gyereküket a nem vallásos szülők?

Figyelt kérdés
A kereszteléskor esküt tesznek a szülők és a keresztszülők, hogy vallásos szellemben nevelik a gyereket. Ha valaki nem vallásos akkor minek?
2012. júl. 12. 10:50
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
87%
Divatból... én egyébként ellene vagyok a gyerek-keresztelésnek, ha a gyerek majd később, kamasz vagy felnőtt korban úgy dönt, hogy vallásos életet kíván élni, akkor majd megkeresztelkedik.
2012. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
84%
11 es!Milyen jól gondolod!!
2012. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
87%
Ez a divat, valóban. Én sose keresztelném meg a gyerekemet, ez legyen a saját döntése majd ha nagyobb lesz. Én úgy gondolom ez a legjobb neki. A sok szülő meg nem azt nézi, hogy a gyereknek mi a jobb.
2012. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
0%

Már megint egy ilyen kérdés... Múltkor volt ugyanez.


És ezért is ugyanazt fogom írni, amit arra írtam:

Mi a jó élet közöd van neked ahhoz, hogy ki, mit, miért és mikor csinál??


A keresztény hit tanítja esetleg, hogy szólj bele mások életébe?

2012. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
84%
Jó kérdés! Nálunk ez lesz a következő nagy családi balhé. Bár még nincs gyerekünk,de a feleségem már tervezi ki legyen a keresztszülő,viszont én meg nem akarom hogy meg legyen keresztelve a gyerek. Én sem voltam,csak a templomi esküvő miatt kellet,bár nem ragaszkodtam hozzá,csak engedtem az óhajnak. A feleségem sem hívő,annyi hogy ha templomba kell menni,(esküvő,emlékmise)akkor ott megcsinálja amit kell. Szerintem majd ha a gyerek felnő,döntse el maga hogy mit akar. Lehet hogy majd megköszöni hogy nem lett megkeresztelve,mert budhista akar lenni.
2012. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Kedves 14. válaszoló!


Mondtam én, hogy keresztény hitben élek? Nem vagyok hívő, de meg vagyok keresztelve - az én koromban még ez nem volt kérdés. A gyerekem viszont nincs megkeresztelve. Szoktam hallgatni az "úristen, pogány????" kinyilatkoztatásokat, ha ez valahol szóba kerül. Annak idején utána néztem, mi is az a keresztelés és amikor oda értem, hogy "vállalom, hogy a keresztény hit tanításai szerint nevelem", bizony úgy döntöttem, hogy nem. Mert én magam nem tudom ezt megígérni. A gyerekem azóta 8 éves, saját választásaként hittanra jár -református, nem kell a keresztség hozzá. Valamilyen szinten én is hívő vagyok, de nem vallásos-már ha érted a kettő közötti különbséget.

2012. júl. 12. 11:28
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Divatból, vagy fogalmuk sincs miért, csak látják másoktól....

Vagy pedig azért, amiért a 7-es válaszoló leírta. Szóval valószínűleg ezek a szülők a házasságkötésük előtt szembesültek azzal, hogy nem rendelkeznek a templomi esküvőhöz szükséges feltételekkel. De mindenképp ragaszkodtak a templomi "díszlethez" (díszlet, mert csak a külsőség kell nekik belőle, az hogy ott miket fogadnak meg egymásnak, az már a válások számából is kitűnik, fogalmuk sincs a hét szentségről sem...).

Ugyanígy akarnak néhány díszes keresztelős fotót is gyerekükről az albumba. És már a gyerek ovis korában azt tervezgetik, hogy melyik bazilikában szervezzék a gyerekük esküvőjét... Ahhoz ugye fontos, hogy keresztelve legyen a gyerekük, valószínű hittanra nem fogják járatni, elég ha házasság kötés előtt majd ő is levizsgázik "esti tagozaton".

Szóval csupa külsőség, ami vezérli őket. Nem lehet velük mit tenni.

Egyik barátnőm és annak férje is házasságkötésük előtt biflázta be a "tételeket", aztán küldték a meghívót, hogy hol is kérik Isten áldását a házasságukra. Azóta többet nem jártak templomban, és nevetnek a vallásos embereken. De majd ha gyerekük lesz, biztos viszik keresztelni...


Az 5-ös válaszolónak teljesen igaza van...!

2012. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
73%

Mi pl azert, mert egyhazi oviba akarjuk jaratni majd egyhazi iskolaba.Es miert?Mert a ferjem vallasos en meg tapasztalatbol tudom, hogy az ilyen helyeken nincs cigany vagy ha megis attol nem kell feltenem a gyereket.

Egyebkent csak en vagyok ateista, amit egyebkent a gyerekemnek mint lathato nem kivanok tovabb adni.

2012. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

18!

Az ilyet megértem, hiszen te vallásosan kívánod nevelni.

De 100-ból 99 nem. Akkor meg minek?

2012. júl. 12. 11:42
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én úgy gondolom,

(Őseim vallásosak, én is keresztelve vagyok, szorgalmasan jártam gyerekként hittanra és templomba is úgy 17-18 éves koromig. Nem tartom rossz dolognak a vallást, mert legtöbb esetben jóra neveli az embereket. De mivel a többi vallást nem ismerem, ezenkívül mai napig vallásháborúk dúlnak, így nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ez kell! Láttam már kegyetlen cselekedeteket vallásos emberektől, és hallottam már politizáló papokat is. Szóval jelenleg elbizonytalanodva vagyok, és teljes mértékben szüneteltetem az egészet, távol tartom magam az egyháztól. Ha úgy döntök, hogy egy naptól igazán vallásos leszek, akkor előtte utánaolvasok az összes vallásnak, hogy melyiknek mi az értelme, és úgy fogok választani, nem amivé kereszteltek az őseim.)

Na tehát ha találtam magamnak vallást, akkor elképzelhető, hogy aszerint fogok élni. Ha nem, akkor pedig nem fogok vallásos intézménybe menni házasodni, és gyerekemet keresztelni sem. Mert úgy nem tudnék tükörbe nézni, hogy csak a puccparádé kedvéért használjam 1-2 alkalomra az egyházat...

2012. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!