Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim feljelenthetik a...

A szuleim feljelenthetik a baratomat azert mert jarunk? :/

Figyelt kérdés

15 eves vagyok, a baratom pedig 19. Amikor ez kiderult a szuleim teljesen kiakadtak, es azzal fenyegettek meg, hogy ha tovabbra is beszelek vele akkor feljelentik, meg ilyenek. Nagyon szeretjuk egymast es barmit megtennenk azert hogy egyuttlehessunk, de felek, es nem akarom hogy a baratomnak problemaja legyen ebbol, foleg azt nem, hogy tenyleg birosagra keruljon a dolog.


A legrosszabb az egesszben az, hogy a szuleim megcsak nem is ismerik, es nem is akarjak megismerni, nekik az eleg, hogy 4 evvel idosebb tolem, es en meg csak "gyerek" vagyok, nem akarjak elfogadni azt, hogy kezdek "felnoni", es foleg azt nem ertik meg, hogy mennyire szeretjuk egymast, es ez engem kikeszit, tehetetlen vagyok ugy erzem, es nem akarom elvesziteni a baratomat. :(


Ha tudnam, hogy tenyleg nem tehetnek semmit ellene, vagyis h nem jelenthetik fel csak akkor, ha en is beleegyezek, akkor nem erdekelne az hogy tiltanak, mert titokban is talalkoznak, es az sem erdekelne ha kiderulne..


2013. szept. 11. 18:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%

Miért is fogják feljelenteni? Mert megfogtátok egymás kezét?

Szerintem a 4 év korkülönbség egyáltalán nem olyan nagy. 19 évesen szerintem még bőven nem férfi a barátod.

Én a szüleid helyében inkább megismerném a barátodat, és próbálnám normális mederbe terelni a kapcsolatotokat. A tiltással úgyis csak az ellenkezőjét érik el.

Nyugodj meg. Nem jelenthetik fel.

2013. szept. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
A járás nem büntetőjogi kategória, a te korodban pedig a testi kapcsolat sem. Másrészről mégis hogy bizonyítaná be, ha mindketten azt mondjátok, nem történt semmi?
2013. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem jelenthetik fel, vagyis persze, elmehetnek a rendőrségre, de értelmetlen, nem történt semmilyen bűncselekmény.

Nekem is 15 évesen volt először barátom, aki 18 éves volt. A szüleim megismerték, elfogadták a helyzetet, mindent meg lehetett velük beszélni.


Nem tudsz mégis valahogy beszélni a szülőkkel, kicsit megenyhíteni őket? Nekik is jobb lenne, ha ilyen helyzetekben nem kellene tőlük félned, hanem bármiben hozzájuk fordulhatnál.

35/N

2013. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

Feljelenthetik, csak a rendőrök kiröhögik őket. Nem tudnak mit tenni ugyanis. 14 elmúltál, tehát igazából a srác nem követ el bűncselekményt még akkor sem, ha lefekszetek egymással.

Mellesleg tisztázzuk azt is, hogy a szüleidnek nem kell a beleegyezésed kérni egy feljelentéshez, mivel kiskorú vagy, ők pedig a szüleid/hivatalos gyámjaid.

2013. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%
Mivel elmúltál már 14, ezért ilyenért semmilyen büntetést nem szabnak ki a barátodra. :)
2013. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%
Na meg azt nem értem, hogy a szüleid miért ilyenek? Nem is ismerik szegény srácot. Nem tudom mennyi ideje vagytok együtt de tuti nem szexre kellesz neki...
2013. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem a lepontozásokat. Ilyen a törvény, ezek tények. Mi a jó fenét kell lepontozni ezen?
2013. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ez jo kerdes, en sem ertem miert kellett lepontozni.. mert aztmondta, hogy rendes a baratom? Ez igy igaz.. rendes.. es nem olyan mint a tobbi aki csak jatszik a baratnoivel, mert ismerem jol, es a multjat is.. az hogy ti mar senkiben nem tudtok megbizni csak a sajat privat problematok.. de vannak meg rendes sracok a vilagon ;)
2013. szept. 11. 20:26
 19/23 anonim ***** válasza:
9%
Oh nem csak egymás kezét fogják! Gumit húzzon, mert jössz ide hogy "15 éves vagyok és terhes"
2013. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%

Én pár hónappal múltam 15, amikor összejöttem a 21éves barátommal. Feljelenteni éppen nem akarták, de anya kifejezetten utálta. Szép lassan megszerette, apa pedig mindig is kedvelte. 1,5 éve vagyunk együtt. Ha látják, hogy nem tudnak elválasztani titeket, megbékélnek a helyzettel.:)

Ha akarsz írhatsz üzenetet. 17L

2013. szept. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!