Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a szüleimből. Mit...

Elegem van a szüleimből. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most maradtam ki alt.isk.ból 15 vagyok es nyilvan bulikba szeretnek menni meg pasikkal haverkodni ilyenek. De egyszeruen ok nem tudjak felfogni h nem vagyok mar kislany legfokebb az apam aki azt nezi kivel irogatok es a kozelukben egy pasira nem merek ranezni mert mar kevernek h ennyi idosen meg ne pasizzak. Konyorgom a korombeliek felenek mar van pasija de en nezegetni se ezegethetem.....ez akkora szivas....buliba is csak a faluba engednek el meg oda kiseretet toboroznak szinte mert tiz embernek megmondjak h figyeljenek .....konyorgom mi tortenne velem ott vannak a baratnoim a haverok ...mi a faszt kell engem ellenorizni.... segitsetek mar adjatok valami tanacsot es bocs h hosszura sikeredett...

2013. júl. 25. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Törődj bele, hogy csak 15 éves vagy és gyerek.
2013. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
talán mert féltenek. mondjuk. mert gyerek vagy még, és nem a detoxikálóból akarnak kiszedni, vagy abortuszra vinni. kislány vagy, ha tetszik, ha nem, jót akarnak, hogy ne légy 18 évesen kiégett qrva
2013. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok kur..a és nem is leszek mert én nem olyan vagyok aki minden második pasival lefekszik ...komoly vagyok és egyáltalán nem akarok semmiféle hülyeségbe belekeveredni csak kicsit jol érezni magam már ez is baj?
2013. júl. 25. 23:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Komoly már 15 vagy??? Mármint maga már 15 éves??
2013. júl. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint ha öcsémet látnám csajban...

Értsd meg, hogy a szüleid védeni próbálnak téged, és talán ha 15 évesen nem maradnál ki az iskolából, jobban megbíznának benned.

2013. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha komoly lennél akkor felfognád hogy 15 évesen bőven ráérsz még és nem itt rinyálnák a gyakorin..

Messze nem vagy te komoly..Csak egy 15 éves gyereklány aki túl sokat akar..

2013. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy hiába vagy te felelősségteljes 15 évesen, ha mások "hülyeségét" nem tudod lereagálni, akkor bajod lehet. Márpedig a helyzetek jó felismeréséhez kell még az a plusz egy-két év, mire rendelkezel annyi tapasztalattal, hogy tudd mikor mi a helyes döntés. Ha érett lennél, akkor maximálisan megértenéd, hogy miért féltenek, és örülnél annak is amennyit engednek. Ha már 15 évesen még csak most jártad ki az általánost. Mi történne veled? Nézd csak meg néha a Híradót. Ezt erőszakolták meg, azt ölték meg, azt rabolták el. Egy pillanat alatt megtörténik a baj, hiába vannak ott a barátnőid, haverjaid. Itt a városunkban múlt hónapban minden ok nélkül leütöttek egy 17 éves fiút úgy, hogy újra kellett éleszteni, és nem biztos, hogy felépül. Pedig vele is ott voltak a barátai. Közhely, de tényleg csak akkor fogod megérteni, ha lesz egy lányod.
2013. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
67%

Bocsi de én is csak azt tudok mondani mint itt mindenki más : örülj, hogy a szüleid törődnek veled és próbálnak védeni. Ismerek pár embert, akiket nagy ívben leszarnak a szülei és ha ők kimennek nem is mennek haza egész éjjel, bagóznak, füveznek, be vannak baszva minden rohadt nap.

Én nem bulizok, füvezek és (akármennyire is furcsa) gyűlölöm az alkoholt, életemben nem basztam még be és a közeljövőben nem is tervezem. Na de ez nem lényeg :Đ

Esetleg annyit tanácsolhatok, hogy egy olyan 16-17 éves korodig, hallgass a szüleidre, legyél jó, érd el, hogy bízzanak benned, de ha bíznak benned te se okozz nekik csalódást és örülj, hogy vigyáznak rád, mert nem lesznek mindig ott melletted :) (Bocsi, hogy ennyit írtam :D)

17/F

2013. júl. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

15... Azaz 15 évesen?


Nah neeeeee...


En 17 voltam, amikor először mehettem, és visszagondolva az is egészen koran volt.

Nem a többiekhez mérten, hanem ahhoz, hogy "mennyi eszem " volt..


Tudod mi történ(het)ne veled? Tegnap mondták be a rádióban, hogy a 15 éves részeg kislányt a saját barátai erőszakolták sorba, és még felvétel is készült, amit persze meg is osztottak (az más kérdés, hogy a srácok menneka fiatalkoruak börijébe, a kislányon ez ugyan nem segít)

Tehát, hiába a barátaid, aok kamasz az ital hatására úgy elszabadul, hogy csak na...tudom tudom, a te barátaid nem olyanok....


Nagyon helyes, hogy csak a faluba engednek, neke15 évesen este 9 re kellett otthonlennem, a ház előtt esetleg este 10-ig ellehettm...

Pedig annyira ne volt régen,



26/n

2013. júl. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem bar nincs meg gyerekem es elegge liberalis felfogasom van a gyereknevelesrol, de ertsd meg, hogy a szüleid erted felelossegel tartoznak 18eves korodig jogilag is, azon tul pedig pusztan erzelembol, amig nem vagy elegge erett, mert valljuk be egy 18-20eves s_art se tud a vilagrol, tisztelet a kivetelnek. Aki mar volt annyi, tudja mirol beszelek. Tudom, hogy ezt most nem fogod fel, mert csak arra godnolsz, hogy neked milyen rossz, mert nem bulizhatsz. Megis azt mondom, hogy örülj neki, hogy olyen szüleid vannak, akik törodnek veled. En csak annyit mondok sajat tapasztalatbol, hogy a legtöbb marhasagot akkor csinaltam tizenevesen, amikor a szüleim nem figyeltek ram. Nyilvan egy egeszseges egyensulyt a szülonek is fenn kell tartania, mert a gyereket önallosagra is kell nevelni, es te mindig ugy fogod erezni, hogy ok tul szigoruak, ok meg hogy ok tul engedekenyek.


Hogy a kerdesedre is valaszoljak, csinalni sokat nem tudsz, maximum megmutathatod nekik, ahol csak tudod hogy mennyire felelossegteljesen tudsz viselkedni, hogy lazabra engedjek a gyeplot, de sok szülot ez sem fog meghatni, szoval nem 100%-os modszer, rajtuk is mulik, hogy ok milyenek.


Amugy gondolj majd vissza 10 ev mulva, amikor majd maskepp fogsz gondolkodni, nevetni fogsz!

2013. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!