Mit tegyek a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
15éves lányom az utóbbi időkben elég rossz körörkben kezdett mozogni.Mindennapossá vált a drog,a cigi és az alkohol.Sajnos nemfigyeltem rá mindig az apjára voltam nagyobb tekintettel és ebbe elismerem nagyot hibáztam sokszor látta ahogy az apja megver és stb.Most az apja 4 éve kint dolgozik külföldön.Mióta kiment nincs olyan ember aki kontrolálni tudja a gyereket.Sajnos itt már az anya-apai egy két pofon sem segít.Ugy beszél velem ismint a kutyával sőt az apját is képes elküldeni melegebb éghajlatra ha ugy van.Nem fél senkitől és semmitől.3szor jártuk már meg a rendőrséget.Nem lehet neki nemet patrancsolni semmiféle modszerrel.A legutóbbi baromsága azvolt hogy nem engedtem el éjszaka és elvittem előle az összes kulcsot erre ő a 9emeletről lemászott a villám háritón na itt betelt a pohár.Pszichológushoz is elvittem de azzal se sokat értem hisz megse szolalt az orvosnak.1hete bejelentette hogy 3és fél hónapos terhes.Az apja csak telefonon keresztül ordit vele.Közölte velem hogy azért nem szolt hamarabb a terhességéről hogy ne tudjuk elvetetni hisz ugy gondolja ha volt olyan hülye hogy megcsinálta azt a gyereket lesz annyi esze hogy felneveli.Azt állítja a drogrol lemondott a gyerek miatt.De nem tudom higyjek-e neki.A gyerekben hajlando vagyok támogatni de róla már levettem a kezem. De valahol bent érdekel hogy mivan vele és féltem.Mit tegyek hogy viszonyuljak hozzá ezek után?
2013. júl. 8. 18:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
54%
Hogy jelentheted ki, hogy 100%, hogy rossz anya lesz, nem tudja felnevelni? Bagoly mondja verébnek, hogy uhú.. Tudod a nevelés nem csak pénz kérdése.. ha nem támogatod persze nehezen fog neki menni, de csak mert rossz gyerekkora volt, még nem jelenti azt, hogy nem fogja szeretni tiszta szívből a gyermekét, nem lesz jó anya.. Talán pontosan ez kell neki..
2013. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%
Pszichológus helyett inkább egy klinikai pszichiátert kellett volna felkeresni. Mert az általad leírtak alapján a lányod jó eséllyel nevezhető szociopatának. Ez esetben viszont tényleg nem árt szakember segítségét kérned abban, hogy hogyan is kezeld őt.
2013. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Pedig te leszel a baba gyámja, mert a 16 éves gyerek nem lehet. Ilyenkor a gyámhivatal egy közel álló felnőttet bíz meg a gyámsággal.


Apáról mit tudni?

2013. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Csatlakozom #17 Martiin válaszához.

Ha ekkora a baj, nem segítség, hogy zúdítják rá az ítéleteket, ami megtörtént, azon nem lehet már változtatni és a vészjóslatokat, ez nem fog menni. Viszont az segítség, ebben a bajban, mi lehet mégis a megoldás? Próbáljátok meg, elfogadnia kiinduló helyzetet és előretekinteni: ketten vagytok, ne egymás ellen legyetek, és akkor a harmadik, az érkező kicsi mégis reményt hoz nektek, jobb lesz.

2013. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Te se tudtál felnevelni egy gyereket.
2013. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
26%
HHa inni,narkózni,b..ni,gyereket csinálni tud,akkor dolgozni is fog tudni. Elzavarnám albérletbe,megtudná mi az élet.Ha mindenki akinek nem tökéletes a gyerekkora elég sok lezüllött ember lenne.
2013. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
A narkózna kimaradt
2013. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Most nem akarom azt mondani, hogy kamu, de kérdező

a kimászott a huszonsokadikról sztorinál, na ott nagyon messze mentél...

2013. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Létrás villámháritonk van szoval a gyerek lazán letud innen mászni.!
2013. júl. 8. 23:10
 30/31 anonim ***** válasza:
42%

Ha mindez igaz, és még te akarod levenni a gyerekről a kezed, akkor nagyon-nagyon sajnálom a lányodat.

nem csoda, ha drogos lett, ha ilyen anyja van.

azért akarja megtartani a gyereket, hogy valaki legalább tényleg szeresse, és ő is szerethessen valakit.

hiszen az egész kérdésedből kiderül, hogy nem szereted a lányodat, vagy ha igen, akkor alig. nem is kapott szeretetet gyerekkorában, akkor hogy lehetett volna normális felnőtt belőle.

én ezek után mindent megtennék a gyerekemért, hogy legyen hol laknia, és fel tudja nevelni a kisbabát. megpróbálnám szeretni a lányomat, és ki is mutatnám ezt felé. jelezném, hogy az én támogatásomra mindig számíthat, és segíteni fogok neki felnevelni a kisbabát. akkor is, ha ez a férjemnek nem tetszik. és soha többé nem hagynám, hogy a férjem bárkit is bántson a családból.

ha a lányod még a drogokról is leszokott a kisbaba miatt, az egy nagyon nagy dolog. nem úgy tűnik, mintha ezt te értékelni tudnád.

elsősorban nem a gyereket vinném pszichológushoz, hanem magam mennék el a helyedben, mert alapvetően nálad van a baj. ha külső segítséggel tudsz magadon változtatni, akkor a kettőtök kapcsolatát is rendezheted még, hogy legalább elviselhető legyen.

most (is) nagyon nagy szüksége van a támogatásodra, hiszen 15 évesen lesz anya. hogy fordulhat meg egyáltalán a fejedben, hogy levegyed róla a kezed???

2013. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!