Mit tegyek a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
15éves lányom az utóbbi időkben elég rossz körörkben kezdett mozogni.Mindennapossá vált a drog,a cigi és az alkohol.Sajnos nemfigyeltem rá mindig az apjára voltam nagyobb tekintettel és ebbe elismerem nagyot hibáztam sokszor látta ahogy az apja megver és stb.Most az apja 4 éve kint dolgozik külföldön.Mióta kiment nincs olyan ember aki kontrolálni tudja a gyereket.Sajnos itt már az anya-apai egy két pofon sem segít.Ugy beszél velem ismint a kutyával sőt az apját is képes elküldeni melegebb éghajlatra ha ugy van.Nem fél senkitől és semmitől.3szor jártuk már meg a rendőrséget.Nem lehet neki nemet patrancsolni semmiféle modszerrel.A legutóbbi baromsága azvolt hogy nem engedtem el éjszaka és elvittem előle az összes kulcsot erre ő a 9emeletről lemászott a villám háritón na itt betelt a pohár.Pszichológushoz is elvittem de azzal se sokat értem hisz megse szolalt az orvosnak.1hete bejelentette hogy 3és fél hónapos terhes.Az apja csak telefonon keresztül ordit vele.Közölte velem hogy azért nem szolt hamarabb a terhességéről hogy ne tudjuk elvetetni hisz ugy gondolja ha volt olyan hülye hogy megcsinálta azt a gyereket lesz annyi esze hogy felneveli.Azt állítja a drogrol lemondott a gyerek miatt.De nem tudom higyjek-e neki.A gyerekben hajlando vagyok támogatni de róla már levettem a kezem. De valahol bent érdekel hogy mivan vele és féltem.Mit tegyek hogy viszonyuljak hozzá ezek után?
2013. júl. 8. 18:49
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
31%

hát nemtudom lejet hogy rossz tanács de az is lehet hogy ettől fog megváltozni....

na szóval akkor most terhes, a újabb veszekedésre kerül sor akkor mond meg neki hogy ne beszéljen így veled mert nem fogod őt segíteni a terhességben és a gyereknevelésben (ezt persze nem komolyan mondod neki ) és magára marad..... csak annyit kell tenned hogy megmutatod neki hogy a segítséged és tanácsaid nélkül nem megy semmire....

2013. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Sajnos soha sem volt jó viszonyom a lányommal.Az unokámmal kapcsolatban pedig ugy van hogy inkább megprobálja ő nevelni hiszen én őtse tudtam felnevelni akkor az unokámat mért tudnám.Pedig szivemet lelkemet kitettemérte.
2013. júl. 8. 19:05
 13/31 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen lány nem fog normális embert nevelni abból a gyerekből... Hogyan tenné, ha még ő sem rendes ember? Drogosnak nem való gyerek, pláne nem egy drogos 15 évesnek. De most már mindegy... Figyeld csak meg, a következő az lesz, hogy megy hozzátok lakni a díler pasija...
2013. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Ha hagytad, hogy azt nézze, vernek, és hagytad, hogy őt is bántsa a férjed, akkor nem tettél érte semmit :( Nyilván a kontrollálás néhány pofon volt... nem csoda, hogy felszabadult, megvadult, élni kezdett, miután az apja eltűnt a képből.


NAgyon durva, amit csinál, de téged pont annyira elítéllek azért, ahol tart ez a gyerek, mint őt magát. Sőt.

2013. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy ilyen kezelhetetlen gyereknek én is lekevertem volna egy - két pofont, hiába jönnek itt azzal, hogy az nem vezet semmire. Dehogynem.

De itt ennél sokkal többről van szó.

2013. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%

Milyen kezelhetetlen gyerek?

11 éves volt, mikor elment az apja, akkor nem drogozott, nem mászott le az emeletről... de abban nőtt fel, hogy ütik az anyját (meg őt). Anyuka tett rá magasról a 10 éves gyerekére, fontosabb volt neki a férje, ő maga is beismeri.

2013. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
65%
Valahogy elég hihetetlennek tűnik az, hogy "Szívét-lelkét" kitette érte... tudja, akkor nem tartanának ott, ahol tartanak!! Egy tanácsot szeretnék csak adni.: Legyen normális édesanya és ne az interneten keresztül csetelgessen vadidegenekkel nevelési tanácsokat kéregetve, hanem üljön le a lánya elé, kérjen BOCSÁNATOT mindenért és beszéljék meg a dolgokat! Lássa önön azt, hogy tényleg komolyan gondolja ezeket, nem csak a helyzet miatt mond ilyet! Sok Szerencsét a továbbiakban!
2013. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szerintem mond meg neki, hogy oké, akkor mehet a gyerekével ahova szeretne, hisz ő úgyis el tudja tartani. Ha csak így szemethunysz felette akkor tényleg azt fogja hinni, hogy ő bármit megtehet! Ha olyan kedve van, akkor "csinál" még egy élőlényt hogy tartsd el (mert 15 évesen nem hiszem, hogy anyagilag komolyan meg tudna állni a lábán egy csecsemővel)! Hát ez nem így megy szerintem.
2013. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%
Hát ezt elszúrtad. És nem ő, hanem te. Azt nem csodálom, hogy az apjával is úgy beszél, mint egy kutyával, legalább nem lett belőle egy áldozat, aki mindenkinek hagyja magát. Szerintem az lenne a legjobb, ha egy kicsit elköltözne tőled valahová, pl mamájához, hogy legyen egy kis környezet váltás, akkor ki tud tisztulni a fejetek és az majdnem olyan, mintha tiszta lappal indulnátok.
2013. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Engem ne kábíts! 9.emeletről, vagyis 28 méter magasságból mászott le. Ezt Kb: az alpinisták sem tudják. Ilyen körökben mozgok, szóval ez lehetetlen!!!

A másik. Egy gyermeket nem ilyenkor kell elkezdeni nevelni, és nem csak az ebben a baj, hogy téged vertek.Anyámat is verte az apám, mégsem drogoztam, ittam, szültem, stb:Szóval én a helyedben magam körül is szétnéznék egy cseppett............

2013. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!