Mit tegyek a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
15éves lányom az utóbbi időkben elég rossz körörkben kezdett mozogni.Mindennapossá vált a drog,a cigi és az alkohol.Sajnos nemfigyeltem rá mindig az apjára voltam nagyobb tekintettel és ebbe elismerem nagyot hibáztam sokszor látta ahogy az apja megver és stb.Most az apja 4 éve kint dolgozik külföldön.Mióta kiment nincs olyan ember aki kontrolálni tudja a gyereket.Sajnos itt már az anya-apai egy két pofon sem segít.Ugy beszél velem ismint a kutyával sőt az apját is képes elküldeni melegebb éghajlatra ha ugy van.Nem fél senkitől és semmitől.3szor jártuk már meg a rendőrséget.Nem lehet neki nemet patrancsolni semmiféle modszerrel.A legutóbbi baromsága azvolt hogy nem engedtem el éjszaka és elvittem előle az összes kulcsot erre ő a 9emeletről lemászott a villám háritón na itt betelt a pohár.Pszichológushoz is elvittem de azzal se sokat értem hisz megse szolalt az orvosnak.1hete bejelentette hogy 3és fél hónapos terhes.Az apja csak telefonon keresztül ordit vele.Közölte velem hogy azért nem szolt hamarabb a terhességéről hogy ne tudjuk elvetetni hisz ugy gondolja ha volt olyan hülye hogy megcsinálta azt a gyereket lesz annyi esze hogy felneveli.Azt állítja a drogrol lemondott a gyerek miatt.De nem tudom higyjek-e neki.A gyerekben hajlando vagyok támogatni de róla már levettem a kezem. De valahol bent érdekel hogy mivan vele és féltem.Mit tegyek hogy viszonyuljak hozzá ezek után?
2013. júl. 8. 18:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Szeretettel csodákat tudnál (vagy tudtál volna) tenni. Talán még nem késő. Próbáld meg megérteni, nem bántani, hogy megnyíljon előtted, és a bizalmába fogadjon. Elítélendő amiket tett, de nyilván volt rá oka. Bár erre szoktam én mondani, hogy ha a családi körülményeimet én is így figyelembe vettem volna, még mindig egy drogos alkoholista, zárt osztályon tengődő felnőtt lennék. (de volt önuralmam).


Próbálj felé nyitni. Főleg hogy most jön a baba is, nagy szüksége lesz rád.

2013. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem semmit se tudsz vele tenni. Már késő. Nem ebben a korban kell elkezdeni gyereket nevelni.


A gyerekben hajlandó vagy támogatni? Az olyan támogatás lesz, hogy te nevelheted majd a gyerekét, az unokádat (reméljük jobban, mint őt), a gyereked meg majd eljár bulizni, meg inni, úgy mint most.


Ha nem lehet vele értelesen megbeszélni a dolgot, akkor semmi esély, hogy megváltozzon.


Nekem pont fordítva, anyukám ilyen. Nagyon sokáig aggódtam érte, féltettem, próbáltam neki segíteni, de rá kellett jönnöm, hogyha ő nem akar magán segíteni, akkor én se fogok tudni.


Hát ez van.

2013. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Jééézus úristen... Bocsi, nem tudom tanácsot adni, de abban biztos vagyok, hogy ennek a gyereknek annyi... Egy senki lesz egész életében, más kérdés, hogy te ebben részt akarsz-e venni, vagy sem.
2013. júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Talán add meg neki azt a figyelmet, törődést, amit eddig nem... még ha azt gondolod, nem is érdemli meg. NEm véletlenül lett ilyen, te is tudod.
2013. júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
61%
Ezzel a gyerekkel már nem tudsz mit csinálni, viszont akit megszül arra készülj, hogy nektek kel felnevelni. Remélem tanultatok a hibáitokból.
2013. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.De én tudom hogy a lányom nem lesz képes felnevelni azt a gyereket.És akárhányszor mondtam neki azt válaszolta hogy soha semmiért nem mond le a gyerekéről.Az a felfoágsa van hogy ha már az ő élete tönkrement akkor legalább a gyerekének megad mindent.De hát miből és hogyan?
2013. júl. 8. 18:57
 7/31 A kérdező kommentje:
Arról pedig hallani sem akar hogy én legyek a gyerek gyámja.Pedig nagy nehezen de abba is belemennék hiszem a kis unokám nem tehet az anyja életmódjáról.De a lányom mindenáron saját maga szeretné felnevelni ami 100% hogy nem fog menni.
2013. júl. 8. 19:00
 8/31 anonim válasza:
50%

Fura egy 'édesanya' lehet..

Volt egyáltalán valamiféle anya-lánya kapcsolat a régmúltban? (természetesen, nem csecsemőkorra gondolok!!)

Szerintem oda kellett volna figyelnie a gyerekére és nem hagyni, hogy ilyeneket csináljon.. az, hogy 15 évesen gyermeket szül, az meg abszurd. Itt nem a csaj a hibás, hanem a szülők! (Persze, ez csak az Én véleményem!)

2013. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen azért még nem kellene temetni.. Ahogy a kezedet sem kéne levenni róla.. Bár a szövegből úgy tűnik már rég megtette..Beszélgetni kellett volna vele.. Szeretni.. Nem anyai, apai pofonokat osztogatni.. Azon sem értem miért kell meglepődni, hogy az apjával úgy beszél mint a kutyával.. egy férfi, aki nőket ver az én szememben sem több annál.. Most már csak imádkozni lehet, megpróbálni leülni vele beszélgetni és, ha mégis úgy dönt, hogy a gyerekének tekinti megpróbálni szeretni a hibái ellenére is.. Hátha a gyermekkel együtt kialakuló új család helyesebb irányba tereli.. Ha jó gyereket már nem is szeretne belőle nevelni, levette róla a kezét, jó anyát még nevelhet belőle..
2013. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

Már elnézést, de rohadt pocsék gyerekkora lehetett, és akkor tényleg azt hiszed, az az álma, hogy az ő gyerekét is te neveld fel, úgy, ahogy őt??? A kicsit is pofoznád? MErt az az érzésem, a lány is kapott már egypárszor, nem csak te.

Szomorú, de ha már meg akarja tartani, talán a legjobb, ha tőled, tőletek távol teszi. Volt már rá példa, hogy normális családi élete lett valakinek mocsok gyerekkor után.

2013. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!