Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a havi 84. 000...

Szerintetek a havi 84. 000 Ft-os fizetésemből mennyit adjak haza?

Figyelt kérdés

84 ezer forintot keresek,de még otthon kényszerülök lakni(ebből a fizetésből szerintem örökre).

Mennyit adjak haza? A rezsit, számlákat ő szokta befizetni...a kaját kb. felesben vesszük. Nekem a bérletet kell kötelezően megvennem, mert a munkahelyem nem állja (11.000 Ft), diákhitelt törlesztenem (8.000 Ft), az állatokat én tartom el (kb. 500 Ft x 30=15000 Ft), akik közül az egyiknek 2 havonta a gyógyszeradagja 12.000 Ft (kétféle gyógyszert szed, az egyik 4000, a másik 8000 Ft 60 napra), én is szedek gyógyszereket, amik kb. 2300 Ft havonta.

Anyukám kb. 40.000 Ft-ot vár el, nekem akkor marad 44, amiből 11 a bérlet, 8 a diákhitel, 15 az állatok etetése, 6000 az egyikőjük havi gyógyszere, 2 az én gyógyszereim, tehát 2000 Ft-om marad havonta arra, hogy napközben is egyek valamit, ne csak este az otthoni kajából, esetleg igyak egy kávét...és minden másra!

Kicsit soknak érzem ezt a hazaadott 40.000 Ft-ot a rezsi rám eső, egy negyed részére...


2013. máj. 30. 10:04
1 2 3 4 5 6
 51/56 A kérdező kommentje:

Időközben már nyugdíjas lett, igen ám, de a nyugdíjából rajta kívül senki nem lát egy forintot sem, csak maximum a kocsmáros...így ezzel nem vagyunk kisegítve...egy kg kenyeret nem vett még itthonra, de ő azért kiszolgálja magát.

És a tv ugyanúgy megy a szobájában, ég a villany, ugyanúgy fürdik és melegíti a mikróban a teát.

2013. máj. 30. 15:10
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem büszkeség, hanem anyagi lehetőség kérdése. Az egyetem luxus. Huszonévesen ingyenélni luxus. Ha a család szegény, akkor nem is tehetik meg. Ennyi."


Igen,ebben igazad van.Viszont az sem szép dolog, hogy az apuka meg a nyugdíját a kocsmába hordja, holott van egy kiskorú gyermeke is,akiről gondoskodnia kell.

Visszataszítónak tartom azt a szülői viselkedést, amikor a gyerektől elvárja valaki,hogy tegye le a pénzt, mert otthon lakik, viszont az apa meg nem képes felnőtt módon kezelni a pénzt.

2013. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
Szóval valahol igazságtalannak tartom, hogy amíg a kérdező beszáll a közösbe, addig az apja ugyanazt a pénzt a kocsmába hordja. Ennyi erővel a kérdezőnek is joga lenne azt csinálni a pénzével, amit akar, hisz az apja sem mutat példát!
2013. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

A kérdező alapvetően azt csinál, amit akar. DE ha otthonra nem ad plusz pénzt, akkor ugyanúgy az anyuka 90 ezres fizetéséből kell megélniük, mintha elköltözne.

Jelen esetben a megoldás az lenne, hogy szépen apukát rákényszeríteni arra, hogy szálljon be a költségekbe. Nem egyszerű, de ez van.

2013. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

ma 16:13

Egyetértek!


Az lenne a normális, ha az apuka sem az italra költené a pénzt, hanem a rezsibe,kajába szállna be, s a kiskorú gyermekét taníttatná.

Így eleve 3 fele menne a költség, míg most csak 2 fizetésből kell ez megoldani.

Itt az anyukának kellene a sarkára állni, s a férjét jobb belátásra bírni. Állapodjanak meg egy x összegben,amit elbambizhat, de ne az egészet.

2013. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Szóba sem került, hogy a szüleid váljanak, és eladjátok a lakást, majd felezik apukáddal? És mindenki megy, amerre akar.. Már pár millióból lehet (az írtad, Pest megye) pl Pomázon a hegyen kis nyaralót venni, igaz, hogy téliesíteni kéne, de van telek a kutyáknak, és van hol aludjatok anyukáddal és tesóddal. Így apukád (akivel ezek után sejtem, nem túl rózsás a viszony) mehetne ahova akar, és nem heréskedne a gyerekein és a feleségén, nélküle tudnátok előre lépni, ő meg igya el a saját részét, kit érdekel.

Másik opció, hogy adsz fel hirdetést, hogy idős embert gondoznál (a végzettséged megvan hozzá), cserébe lakhatást kérsz, és azt, hogy vihesd a kutyáid. Vagy konkrétan szórólapot kitenni ezzel rendelőkben, lehet, hogy élnének vele, az időseknek sincs pénze, viszont a segítségre ők is rá vannak szorulva, így mindenki jól járna.

Vagy külföldön nem gondolkoztál? Eü végzettséggel ausztriába lehet könnyen menni, csomó mindenkit keresnek idősgondozástól kezdve kórházi asszisztensnek.. pont múltkor akadtam egy ilyen hirdetésre böngészés közben. És akkor itthon hagyhatnád a kutyáid, csak van egy barát (írd ki facebookon akár), aki gondozná őket, míg kint vagy (vmi minimális pénzért akár). Írj nyugodtan, ha szeretnél beszélgetni.

2013. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!