Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haza kellene adnom a fizetésem...

Haza kellene adnom a fizetésemből? Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 2 hónapja dolgozom teljes állásban.


A szüleimmel lakom, a fizetésük együtt kb. 450 ezer forint.


Tudni kell, hogy van egy nővérem, akinek havonta adnak (szó nélkül) 80-90 ezret albérletre (ő nem dolgozik).


Én eddig nem adtam haza a keresetemből, mert a közös költség adott, tehát nélkülem is pontosan ugyan ennyit fizetnének. Az étel, amit eszem otthon az napi 2-3 alma és 2-3 kifli és esetleg egy johurt.


A minap megtudtam, hogy az apám teljesen ki van akadva, hogy nem elég, hogy "nem adok haza semmit, de még az almáit is megeszem".


Nem tudom mi a pontos szó erre, de szerintem ez oltári nagy taplóság a részéről, figyelembe véve a keresetüket, azt hogy mennyi pénzt adnak a nővéremnek, azt hogy csak 2 hónapja dolgozom és azt, hogy mekkora mennyiségű ételről beszélünk (a legeslegolcsóbb almát vesszük mindig! - nagyon max 250ft/kg).


2012. máj. 27. 22:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Megsúgom nem ez a legeslegolcsóbb alma
2012. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Ha a szüleidnél élsz, akkor alapdolog, hogy adsz belöle haza rezsire meg kajára.

A másik megoldás, hogy külön költözöl és akkor nem kell hazaadnod, de sokkal többe fog kerülni.

2012. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Nézd ingyen lakhatás nem létezik

nyilván túl sokat kérni se túl szép ilyen helyzetben

Magadtól mond hogy a tv vagy internet... számlát te fizeted mostantól készpénzt nem adsz nekik de kisebb számlák vállalásával beszállsz a költségekbe.

2012. máj. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha én ennyit keresnék a párommal, akkor a pofám leszakadna, ha ellopnám a gyerekem saját pénzét, amit félre tehetne a kezdődő saját életére. Az más dolog, ahol annyira sok a kiadás, hogy a család rászorul az összetartásra és gyerek is segít a fizetéséből, amennyit tud.(itt a gyerek is belátja és azonnal segít) De ha nekünk bőven van pénzünk + egy havi jövedelmet lazán odaadunk a munkanélküli lányunknak, akkor nem fogom szerencsétlen otthon élő gyerekem szemére hányni, hogy volt képe megenni az almát. Nem is értem miben vannak a mostani szülők. Szinte az jön le, hogyha a gyerek nem dolgozik 18 éves korától, nem ad haza egyből pénzt mindenbe, akkor egy r*hadék, aki élősködik. Van ismerősöm, akinek a lánya frissen végzett és nem talált már 2 hónapja munkát. Erre a kedves anyuka felcímezte a hűtőben a kaját, hogy melyik kié, nehogy megegye szerencsétlen lány, mert ő nem dolgozik nagykorúként, így az élősködőnek nem jár ingyen kaja.

Szóval... Ha a szülő megteheti, akkor támogassa a gyereket minél jobban az élet kezdésnél, mert itt van a legnagyobb szükség a segítségre és ne kössön már bele mindenbe. (persze attól, a gyerek takaríthat otthon, segíthet máshogy) Ahol meg rosszul élnek ott evidens a család minden oldalból történő segítése, de a kérdező esetében nem szegény családról van szó.

2012. máj. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
én nagyon furcsán érezném magam, ha nem szállnék be a számlákba...nem is ismerek olyat, aki dolgozik és mégis eltartják a szülei
2012. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Költözz el te is és várd el hogy neked is fizessék az albérleted meg a megélhetésed, na akkor apádnak biztos nem lenne ekkora szája. Mitől van több joga a nővérednek mint neked? mert őt sikerült elsőre összedugni? szégyen némelyik szülő. A helyedben fizetném a saját kajámat legalább, hogy abba ne kössön bele, és ha telne rá azt ennék amit akarok, ha mindennap pizzát akkor azt, nem szólhatnak bele a saját pénzedből mit veszel, ennyi fizetésnél meg ami nekik van a helyükben örülnék, nem a saját akart gyerekemtől sajnálnám az almát.
2012. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Huh, 3-as de igazad van. Én 21 évesen még tanulok de tök mindegy kivel futok össze egyből azt kérdezi hogy dolgozom e már. Ha meg azt mondom nem, akkor néznek rám mint egy élősködőre. Kajak nem értem. Diákmunkát vállalok ha van, ösztöndíjból fedezem a költségeim de ennyi. Sajnos lehetőség se sok van manapság. szerencsére a szüleim viszonylag megértőek pedig nem a legjobban élünk.


Hát kérdező, ülj le velük megbeszélni ezt. Sajnos valamennyit haza kéne adnod, bár nem tudom mennyit keresel (az almás esetből gondolom észrevetted). Valakik ezt úgy vállalják be hogy havi 1 nagy bevásárlást állnak. Vagy vedd te az almát :) Én természetesnek venném ha kb 3 hónap után, mikor már biztos a munkahelyem hogy haza adok valamennyit. De mint írtam mi nem élünk nagyon jól. Megkérdezném mennyivel szálljak be és odaadnám. Bízom a szüleimben hogy a fizetésem felénél többel nem húznának le :P Sajnos ezt tudom javasolni. Csak az kérdéses hogy utána nem akarnak e többet többet, bár nem hinném.

2012. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, 7es válaszoló vagyok és a 4-esre gondoltam.
2012. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is igaza van a 4-esnek, nekem leszakadna a pofám, ha elvenném a gyerekem pénzét és sajnálnám tőle az ételt.

Nem tudom hová lett egyesekből a szülői ösztön, de ez több, mint gusztustalan viselkedés.

2012. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Átérzem a helyzeted... Bátyámnak vettek lakást, autót, fizetik a rezsijét, mert ő kér, követel, és kap. Nekem nincs ilyen vastag bőr a képemen, így inkább a saját erőmből próbálok boldogulni. Apám nekem is megjegyezte, hogy ő ilyen idős korában x összeget hazaadott. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de ha így állunk, én elköltözök. Bocsánatot kért, de ennek ellenére elköltöztem, engem ne piszkáljanak pár ezer Ft miatt, mikor bátyámnak kinyalják a fenekét. 25N
2012. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!