Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haza kellene adnom a fizetésem...

Haza kellene adnom a fizetésemből? Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 2 hónapja dolgozom teljes állásban.


A szüleimmel lakom, a fizetésük együtt kb. 450 ezer forint.


Tudni kell, hogy van egy nővérem, akinek havonta adnak (szó nélkül) 80-90 ezret albérletre (ő nem dolgozik).


Én eddig nem adtam haza a keresetemből, mert a közös költség adott, tehát nélkülem is pontosan ugyan ennyit fizetnének. Az étel, amit eszem otthon az napi 2-3 alma és 2-3 kifli és esetleg egy johurt.


A minap megtudtam, hogy az apám teljesen ki van akadva, hogy nem elég, hogy "nem adok haza semmit, de még az almáit is megeszem".


Nem tudom mi a pontos szó erre, de szerintem ez oltári nagy taplóság a részéről, figyelembe véve a keresetüket, azt hogy mennyi pénzt adnak a nővéremnek, azt hogy csak 2 hónapja dolgozom és azt, hogy mekkora mennyiségű ételről beszélünk (a legeslegolcsóbb almát vesszük mindig! - nagyon max 250ft/kg).


2012. máj. 27. 22:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%

Megértelek.

Én nem adnék haza juszt sem, viszont magamnak gondoskodnék arról a pár darab ennivalóról is.


Ez kb. olyan, minthogy párom és én segítünk mindenben, de drágalátos testvérkéje és a kis barátosnéja meg egész nap a szobában vannak, a kaját is felviszi neki, a kisujjukat nem mozdítják soha... Igazságtalanság... Alig várom, hogy eltűnjünk innen... Neked is ezt ajánlom, ha megy!

2012. máj. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az a gyanúm, hogyha ezt most hirtelen a fejedhez vágták így, hogy "még az almáimat is megeszed", akkor talán valami más feszültség lehet otthon, és nem az a bajuk, hogy nem szállsz be a rezsibe. Én leülnék velük beszélgetni és elmondanám, hogy rosszul esett, végre lett munkám és úgy bánnak velem, mint egy ingyenélővel, mikor szeretném megalapozni a későbbi saját családi életemet, stb. Ha olyan lelkiállapotban lesznek, talán azt is elmondják, miért bántak veled így.
2012. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat! (Mentek a zöld kezek.)


Valóban a megoldás a költözés lenne, de szeretnék még várni 2-3 hónapot, amíg biztos a munkám.

Szeptemberben jó lenne költözni.


Ha nővéremet és a neki adott pénzt szóba hozom a következő választ kapom: "Rosszul sikerült sajnos, de őt is szeretni kell, ő is a mienk."


Feszültség van a háttérben: a házasságuk katasztrófális, napi szintű ordibálások, veszekedések, egymás alpári módon való ocsárlása, apukám mindemellett hipohonder (meg van róla győződve, hogy akármikor meghalhat, mert szerinte súlyos szívbeteg) anyukám altatókon és idegnyugatatókon él, sosem tudja mit hova tett/mit csinált...


Ami a legjobban zavar, az a képmutatásuk, amit egyszerűen nem vagyok képes tolerálni: mindenkinek, fűnek-fának a legnagyobb örömmmel mesélik, hogy ők mennyire nagyon-nagyon-de-nagyon imádnak engemet, dicsekednek úton útfélen, hogy az apukám volt a legeslegjobb apa a világon, az anyukám pedig a legesleg odaadóbb anya, hogy én mindent-de-mindent megkaptam tőlük stb stb.

2012. máj. 28. 07:50
 14/19 anonim ***** válasza:

szerintem alap, hogyha dolgozom, akármennyi is a szüleim keresete, hozzájárunék a rezsihez.

Tudom, hogy a szüleim nem vennék el a pénzt, ha nem szükséges, hanem befektettetnék velem inkább. Ha 35 éves korodik otthon laksz akkor addig tartanak el a szüleid?

Természetes, ha nincs kereseted, addig a szüleid tratanak el (de ez sem végtelenségig)

Habár én a első pillanattól fogva külön élek, nem volt egyszerű, de a testvérem otthon él még (bár most nincs munkája), de van hogy a téli fűtésbe belead, mást nem is engednek a szüleim, hogy legyen miből megalapoznia a saját életét.

DE: egyikükben sem merülne fől, hogy a tanulmányaink befejezése után nekik kell etartani minket, sőt az egyetem alatt nagyrészt önfenntartó voltam már, csak kisegítettek a szüleim, ha nem volt elég az ösztöndíj +szoctám+diákmelófizu..

25/L

2012. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Vree ***** válasza:

Ne vedd a szívedre, valószínűleg csak "nevelni" akarnak (amihez már öreg vagy, de a szülők nem tudják feladni ezt a szokás - mindenkinél így van). Ahogy nő a keresménye és az önállóságod (pláne ha még támogatod is őket pénzzel/fuvarral/segíatséggel stb.) egyre nő majd náluk a becsületed is, pláne ahogy nekik idősödéssel egyre nehezebb lesz.


Az gondolom világos hogy a havi kiadásaitok nagyobbik felét továbbra sem az általad adott rész fogja fedezni (ha van családi ház, autó, plusz a nővéred az biztos hogy havi több száz ezer forint kiadás). Szóval ez ilyen gesztus értékű dolog lenne hogy adsz-e haza valamit.


(Ami nem azt jelenti hogy a te pénzed ne lenne igen nagy érték. De mondjuk egy albérlet + rezsi is mondjuk 70ezer.)


Abban is igazad van, hogy ebben a korban a saját egzisztenciádat kellene megteremtened, szerintem sem illendő rögtön részt követelni, ha önként nem ajánlod fel. Viszont a te részedről előbb utóbb érdemes gesztus lehet. De 20 évesen első munkával még fiatal vagy hozzá.


A nővéredet én megbeszélném a szüleiddel. Ha neked számít hogy vele mi van és úgy érzede nem tud magáról gondoskodni és te is adnál neki, az is egy dolog. Ha úgy érzed a szüleidnek máshogy kellene nevelniük, azt megbeszélheted és mondhatod hogy a magánügyük ha neki pénzt adnak akkor is ha bevallottan nem érdemli meg.

2012. máj. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én nem értem,hogy neked ez miért furcsa.

Befejeztem a sulit,lett is munkám.Amint megkaptam a fizetésem leültem a szüleimmel,hogy akkor beszéljük meg,hogy mennyivel száljak be az anyagiakba.

Apám azt mondta,hogy akkor legyen 50 euró-ezt is nagy nehezen tudtam kiszedni belőle.Mikor feljebb vitték a fizetésem,szó nélkül letettem nekik a 100-150 eurót.Ha egyszer van munkám,keresetem,akkor nem értem,hogy miért nekik kéne állni mindent.Az én szüleim is jól keresnek,nem hiányzik ez nekik,de én így érzem jól magam.

22,L

2012. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
megtehednéd hogy te is albérletbe költözöl és neked is fizzesék ki
2012. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem vennék el semmit a gyerekemtől.Nem élek már otthon,de szerintem az én szüleim sem vennék el a pénzt tőlem,viszont magamtól adnám,mert nem érezném jól magam úgy,hogy keresek és semmit nem adok a közösbe.

Na de hogy a nővérednek mindent fizetnek?!

Mit értessz az alatt,hogy nem úgy sikerült,őt is szeretni kell?

2012. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

hát ha 2 marha 450e-ből nem tud annyit feláldozni h legalább kajálhass otthon, akkor fogj vegyél maszek hűtőt és vegyed magadnak a kaját azt kész.

Azt persze nem mondtad h te kb mennyit keresel, de gondolom nem vagy eleresztve, nagyon nem is lehetne kijönni egyedül a lóvéból, így nem járnál jobban ha külön költöznél. Arról nem is beszélve hogy akkor mit raksz félre, meg tömöd más zsebét az albérlettel, hát a faszt.

2012. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!