Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok ilyen...

Hogyan reagálnátok ilyen kijelentésekre (édesanyátoktól)?

Figyelt kérdés

Alapjáraton jó a viszonyunk, de mostanában vannak neki olyan kirohanásia, amire nem tudok mit mondani, és ha jelzem, hogy rosszul esett,akkor én vagyok a hisztis.

Pl. Megjegyeztem, hogy már 2 hete nem mosta ki a dolgaimat, pedig megkértem rá, mert nekem nem volt időm,erre ő azt válaszolta, hogy ő már felköti magát, mert nekünk semmi sem jó. Erre mondtam neki, hogy ne beszéljen igy és ne zsaroljon ezzel,mert akkor ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a vonat elé ugrok, erre az volt a válasza, hogy akkor ugorj.

Másik: Tegnap beszélgettünk,mutattam, hogy kaptam egy könyvet, erre elkezdte, hogy juj, de jó,majd apa megörül neki, mert ő szereti ezt az irót. Mondtam, hogy én is nagyon szeretem, s pont azért esett olyan jól, hogy ismeretlen emberektől ezt kaptam és ezért is mutatom ilyen jó kedvvel.Erre a válasz, hogy ok, de tudod, hogy nekem apád a fontos.

Én reagálom túl? Nektek hogy esne?


2013. máj. 28. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Hány éves vagy, hogy nem tudsz magadnak berakni egy mosást? Ha édesanyádnak szemmel láthatólag sok a dolga, akkor szerintem ez lenne a minimum. Én ilyenkor el is mosogattam mire hazaér, stb.


A könyves esetet nem értem. Miért baj az, hogy apád is örül majd neki? Az utána tett megjegyzését végképp nem értem viszont, hogy a te örömödnek miért nem képes örülni.

2013. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Ebbõl is ügyet kell csinálni?
2013. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

2 hét alatt nem volt 5 perced berakni a mosást? Neki miért kellett volna, hogy legyen?


A könyvet nem nagyon értem: te kaptad, elolvasod, aztán apukád is elolvassa. Ennyi.

2013. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Furcsa, édesanyád reakciója, de az is, hogy 2 hét alatt nem volt annyi időd, hogy elindítsd a mosógépet.
2013. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért nem tudtam betenni mosni,mert úton voltam. Útról jöttem haza és egy nap múlva már utaztam is tovább.

(Amúgy, egyetem mellett a komplett háztartást én vezetem)

2013. máj. 28. 12:12
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Hazaérsz, beteszed, mire indulsz megszárad.

Ha sosem vagy otthon, hogy vezeted te a háztartást?

2013. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben lesz@rnám. Nálunk sokkal rosszabb a helyzet, nem is foglalkozom vele. Én évek óta nem kérek semmit anyámtól, mert ha én csinálom meg, akkor biztos kész lesz, egyébként meg semmi garancia rá. (Egyébként munkanélküli, én dolgozom és egyetemre járok, hál' Istennek ennek a félévnek vége, így maradt a munka.) Én úgy szoktam mosni, hogy este beteszem, beállítom úgy, hogy reggel lejárjon, akkor kiteregetek, este vasalom, másnap húzok vissza a koliba. Télen haza se viszem a mosást, mert nem szárad meg. A koliban is van mosógép, csak macerás a teregetés, meg a gép se valami jó.
2013. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor leirom részletesen, ha már mindenki ezen akadt fel:

Egész évben otthon vgayok, mert ahol lakom nincs lehetőség diákmunkára, igy én főzök,mosok, takaritok,stb.Mire a szüleim délután hazaérnek a munkából semmit sem kell csinálniuk. Egész nap tévéznek és alaszanak.

Május első hetében elutaztam, mielőtt indultam volna, bepakoltam az addig felgyülemlett szennyest a mosókonyhába és megkértem anyut, hogy mossa ki,mert nekem már nem volt rá időm.Egy hét múlva hazajöttem délután, következő nap hajnalban már utaztam is tovább. Nem tudom nálatok hogy megy, de nálunk nem száradnak meg a ruhák néhány óra alatt szakadó esőben.Betettem a gépbe őket, beinditottam a mosást,mondtam anyunak, hogy lefekszem, majd holnap terigessen ki, egy hét múlva hazajöttem, még mindig ott volt a gépben a ruha. Amúgy ezt a történetet csak mellékesen irtam le, a lényeg azon a két mondatán van, amire senki se figyelt:

1. Ugorj a vonat elé.(csinálj amit akarsz,nem bánom,ha történik veled valami)

2. Nekem apád a fontos.(és nem te)

2013. máj. 28. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ezt a két mondatot úgy kell értelmezni, hogy elköltözhetnél már. Nálunk is mindig ez volt, én csináltam a házimunkát, azt hittem, ha elköltözök, majd hiányozni fogok nekik. A francokat, egy ismerősüknek fizetnek pár ezer Ft-ot és kitakarít, meg megcsinálja, amit én. Csak azt nem értem, hogy amíg ott laktam, addig ezt miért nem lehetett? Nekem egy vizsgaidőszakom elúszott, mert festés volt otthon és nekem kellett pakolni. Jóformán meg lett mondva, hogy ha nem maradok otthon pakolászni, akkor mehetek, ahova akarok. Hát, azt kellett volna. 3 vizsgára esélyem se volt elmenni. Senkit se érdekelt. Szóval ahogy már írtam: sz@rd le.
2013. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%

1. "Mire a szüleim délután hazaérnek a munkából semmit sem kell csinálniuk. Egész nap tévéznek és alaszanak."


Ja, meg mellesleg megkeresik azt a pénzt, amit te az egyetemre és magadra költesz.


2. A vita hevében mindketten hülyeségeket hordtatok össze felkötésről meg vonat elé ugrásról. Ne vedd már komolyan!


3. Ha neked lesz komoly, életre szóló párkapcsoaltod, akkor neked is az lesz a fontos. Te 1-2 éven belül kirepülsz a szülői házból, őkott maradnak egymásnak. Nem szép, amiket mond, és egy este nyugodtan melléülhetnél, és megkérdezhetnéd, miért mond ilyeneket, mert ez neked fáj.

Csak adj lejjebb a "sértett tini" pózból, és viselkedj felnőttként!

2013. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!