Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy újra jó...

Mit tehetnék, hogy újra jó legyen vele a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Tizenhárom éves vagyok, és mostanság rengeteget veszekszek anyukámmal. Sokkal érettebb a gondolkodásom, mint a korombelieknek, ezért is árult el nekem egy titkot, miszerint megcsalja apát, és mellette álltam a nehéz időszakában. Más gyerek megutálta volna a helyemben, mikor kiderül, hogy több kapcsolata is volt előtte, de én nem tettem, pedig tehettem volna. Nagyon jóba lettünk, szinte olyan volt a kapcsolatunk, mintha barátnők lennénk. Mikor ennek egy hónapja vége lett, újra előjöttek a viták. Alapból nagyon érzékeny típus vagyok, a legkisebb dolgokon is sírok, de amiket mondd nekem, azok kiakasztóak. Mikor azt mondja nekem, hogy szétver/agyonver, ha rossz jegyet hozok haza jövőhéten rendesen megijedek tőle. Vagy a mai nap folyamán az egyik vitánkból az volt a végső mondatom, hogy: Ha ennyire utáltok, adjatok árvaházba. Erre a válasza: sajnos már nem tudunk.

Nem tudom, mi lehet vele a probléma. Persze, én is hibás vagyok, de nem viselkednék vele úgy, ahogy, ha normális hangnemben beszélne velem és nem csak folyton a saját dolgaival foglalkozna, mert mostanság nagyon elhanyagol.

Ezen a hétvégén kétnapos osztálykirándulásról jöttem haza, és bulit tartott otthon a névnapja és születésnapja alkalmából. Körülbelül két szót váltott velem, azt is csak divatból és ment vissza a vendégekhez, körülbelül le se szarta, hogy mi van velem.

4,7 az átlagom összességében, ami szerintem egyáltalán nem rossz, mivel nem készülök se orvosnak, ügyvédnek, ilyesminek, de mégis csesztet azért, hogy rosszul tanulok, miközben tele vagyok fizika,angol- és történelem versenyeredményekkel. Ez a másik oka annak, hogy ennyire elfajult a kapcsolatunk.

Fogalmam sincs, hogyan hozhatnám ezt rendbe. Beszélni nem lehet vele, mert már próbáltam, de nem érti meg a helyzetemet.

Bocsánat, ha a mondatok nem függenek össze és ha van benne helyesírási hiba. Ha lehetséges, normális válaszokat várok.


2013. máj. 20. 16:56
 1/2 Miss Huuuha válasza:

Öleld át! Mondd neki hogy szeretlek Anya! Készíts neki 1 forró teát nehéz napokon! Mosolyogj rá, ha szomorú! Ha valami miatt leszól, mondd h,"bocs Anya, nem lesz ilyen többet :)"

nekem is volt már ilyen... tavaly. Hidd el pontosan tudom, milyen (bár mivel anya egyedül nevel, nem csalt meg senkit) Nagyon rossz volt :( Úgy éreztem mentem elmegyek otthonról.....( és az én átlagom akkor 4,6 volt :) ) De nem miattam volt! Amikor egy ember dühös valakire, az az ő baja!!! Dühös magára, rajtad vezeti le, azért dühös a jegyeidre, mert jó életet akar neked! :)

És azt is tudom, milyen nehéz ilyenkor kedves, aranyos gyerekként viselkedni, ölelgetni, rendbe rakni amikor rád ordít: "KISLÁNYOM, HOGY NÉZ KI A SZOBÁD!? ÉN EGÉSZ ÁLLÓ NAP DOLGOZOK, TE MEG ITT LAZSÁLSZ!!!" Serdülőkorban vagy!!! Nem baj ha kiakadsz rajta, az anyád...és szeret! Akár hiszed, akár nem: minden OK lesz :):):)

2013. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, megpróbálom visszafogni az indulataimat, mivel nem vagyok egy türelmes típus:)
2013. máj. 24. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!