Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, ha a lányaitok...

Szerintetek, ha a lányaitok nem akarnak gyereket szülni, annak lehet az anya az oka?

Figyelt kérdés
Ugye, nem? Vagy mégis? Rossz anya voltam? Nem hiszem. Vagy miért nem? Kérdeztem.kitérő választ kaptam. Majd.....
2013. máj. 20. 13:50
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! :))))
2013. máj. 20. 15:45
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

"fb már úúúútálom. Mindenki henceg az unokákkal....."

Ez kicsit olyan gusztustalan, ahogy írod. Inkább büszkélkednek, nem? Ha lenne unokád, te is hencegnél?


Más: az ember gyerekei nem lovak, hogy FB-on versenyeztessük őket. Csak te fogod fel hencegésnek, amit a többi nagymama tesz, mert már kicsit meg vagy borulva.

2013. máj. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a mai világban olyan gusztustalanok az emberek és olyan kilátástalan, hogy nem lepődök meg azon, hogy sokan nem akarnak gyereket. csak tönkretennék a saját és a gyerekeik életét is, mert pénz nincs és csak a szeretetből nem lehet megélni. Arról nem is beszélve, hogyha neadjisten rossz társat választana, akkor már a szeretet sem érne semmit, mert nem lenne, csak a kínlódás. Biztos, láttak már elég rossz példát. De nem biztos, hogy a te családodban, mert bölcs ember más kárán tanul. Inkább gondolja át százszor is azt, hogy vállal e gyereket, azt meg főleg, hogy kivel, mert ez a nem mindegy.
2013. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Igazad van, 22! Savanyú a szőlő....Irigy vagyok. Soha nem hencegnék az unokámmal, nem az én érdemem.

Irigység nem méltó emberi tulajdonság. Tudom, elismerem.

Az ember gyarló, hibázik, irigykedik. Ha beledöglök sem tudom leküzdeni az irigységem. Próbálkozom pedig. Nagyon, nagyon!!!

2013. máj. 20. 17:02
 25/33 A kérdező kommentje:
23! Köszönöm!
2013. máj. 20. 17:06
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet az anya a hibás. De csak karöltve az apával, és a többi családtaggal. Persze, a gyerek-nemvállalásnak ezernyi oka lehet még, de te sem vagy kizárható az okok közül.
2013. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM 26!

Talán tényleg nem voltam jó anya. Isten, (sors) keze bűntet 6 éve. Nem vagyok vallásos...Bár lennék!

Holnap onkológia. CA-125.

2013. máj. 20. 18:00
 28/33 anonim ***** válasza:
8-as és hasonlóan gondolkodók! Talán velem van a baj, ha sosem botlottam ilyen pasikba?
2013. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

azért van különbség nem akarok és nem akarok között is, kérdező.

mert más, ha nyilvánvalóan nem tudja vállalni és azért nem akar (még). meg az is más, ha kategorikusan kijelenti, hogy neki sose fog kelleni gyerek. utóbbi eset is normális még egy bizonyos életkorig, nagyon sok kamasz, és fiatal felnőtt rosszul van a gyerekektől.

mondjuk ha 2-ből 2 lányod egyértelműen elutasítja a gyerekvállalás gondolatát, ott azért lehet, sőt biztos van valami geb.sz a családdal is. de akkor sem csak az anya hibás, hanem az egész családi rendszer működik rosszul.

ettől függetlenül még mindig meggondolhatják magukat, úgyhogy ne legyenek emiatt álmatlan éjszakáid.

2013. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

A mai fiatalok valóban rosszabb körülmények között élnek, mint mi, szülők annak idején. Tudtunk tervezni, volt jövőképünk. Tudtuk, lesz munkahelyünk. Akkor megbüntették, azt akinek nem volt három hónapig munkahelye. KMK-közveszélyes Munkakerülő. Vehettünk fel hitelt, hogy legyen lakásunk. Volt bölcsőde, megfelelő számú. Falun is megéltek a fiatalok, volt tsz, egyéb munkalehetőség.

Most meg húznak el az ifjak külföldre, a jobb megélhetésért. Meg tudom érteni, sajnálattal persze.

Van munkahelyük a lányaimnak, de ők szokták mondani, ki tudja meddig.

Romáknak ezen nem fáj a fejük, de egy magyar meggondolja, szüljön, ne szüljön, a bizonytalan jövőre.

2013. máj. 21. 06:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!