Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, ha a lányaitok...

Szerintetek, ha a lányaitok nem akarnak gyereket szülni, annak lehet az anya az oka?

Figyelt kérdés
Ugye, nem? Vagy mégis? Rossz anya voltam? Nem hiszem. Vagy miért nem? Kérdeztem.kitérő választ kaptam. Majd.....
2013. máj. 20. 13:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

# 8/10

A nőn pont ugyan annyi múlik mint a férfin.

2013. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
37%

Kedves 8., mi a barátommal több mint egy éve járunk együtt, és kb. 2 és fél év után tervezünk összeházasodni. Még nem feküdtünk le, és nem is fogunk a házasságig. Mindketten huszonévesek vagyunk. Szerintem nem olyan rossz a helyzet, csak keresni kell, és nem a külső alapján dönteni, hanem a belső tulajdonságokat is megismerni. Mi sem úgy kezdtük, hogy megláttuk egymást az utcán, és másnap randi, hanem néhány hónapig ugyanabba a közösségbe jártunk, így volt időnk megismerni egymást. Szóval fel a fejjel, nem olyan rossz a helyzet.


Kedves kérdező, természetesen nem vagy rossz anya. Előfordulhat, hogy valaki a rossz gyerekkori emlékei miatt nem akar gyereket vállalni, de rengeteg más oka is lehet. Nagyon vigyázz, hogy semmiképp ne szállj rá a lányodra, hogy mikor lesz már unoka, ne emlegesd neki a türelmetlenségedet.

2013. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Nem sajnáltatom magam. Leszarom, kinek van unokája, kinek nincs. Mégis.... :(

Ment a zöld kéz mindenkinek. 10 évig volt a lányomnak barátja, élettársa. Mindenben segítettük. egy évvel a szakítás után van gyerek, az új társtól.

2013. máj. 20. 14:23
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarok gyereket, és ugyan az az anyám nem "hibás" ezért de tőle is vettem a példát.

Például: Nem akarom az egész életem feláldozni egy családért MINT az anyám.

Nem akarok tönkremenni testileg és lelkileg az egész életen át tartó gürcölésben MINT az anyám.

Nem akarom minden álmom és tehetségem feladni, csak azért, hogy gyereket neveljek MINT az anyám.

Ilyesmik. De a fő indok az, hogy egyszerűen nem vágyom gyerekre és nem vonó számomra az amit adhat és a vele járó élet.

2013. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nem emlegetem az unokát. Nem az én dolgom, mikor szülnek.

Nem hozom szóba sem. Ne nekem szüljenek, maguknak.

Csak vannak álmatlan éjszakáim. 7-ből 7. Miért nem????

2013. máj. 20. 14:30
 16/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm 14! Reális az indokod.
2013. máj. 20. 14:33
 17/33 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mast jelent a boldogsag, azaz mas hozza el a boldogsagot.

Van akinek a gyermekaldas, van akinek teljesen mas!

En 34 vagyok es en is hasonloan velekedek ebben a kerdesben mint a 14-es valaszado.

Bar kiegeszitenem azzal, hogy az en anyam nagyon is tehet errol, hogy milyen kep alakult ki bennem az anya modellrol.

Az anya aki egesz eleteben gurcol, mindent felaldoz ami egy kicsit is oromot jelentene neki a csaladon kivul, inkabb a gyerekeken tolto ki raadasul a duhet, mert mashol nem tudja, kiszolgaltatott....

A gyerek nagyon is megsinyli ezt a nevelest!

Termeszetesen nem akarja ezt a peldat kovetni felnottkent, nem vonzo szamara a mindennapi sutes-fozes, anya mosogat/ apa sorozik.

Lehet hogy sokkal teljesebbnek erzi magat ha inkabb van egy jo parkapcsolata, biztos anyagi helyzete, barati kore akikre szamithat, jo allasa, hivatasa, szenvedelye, hobbija, sok szabadideje,...


Szerintem ha igazan tudni szeretned a valaszt, hogy te tehetsz-e a lanyod latasmodjarol, akkor kerdezd meg ot magat errol!

2013. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök!! Kicsit nem voltam gépközelben, mert 15.00-kor fürdetés van.
2013. máj. 20. 15:27
 19/33 anonim ***** válasza:

ma már szerencsére nem muszáj mindenkinek 20 évesen szülni, és nem vénlányozzák le azt, aki 25 évesen még nem találta meg élete párját.


mindenre meg kell érni, úgy gondolom. édesanyám sosem nyaggat a gyerekkel, pedig ő az én koromban már kismama volt. ismer, tudja, h még nem vagyok rá felkészülve. pont az ő példájából látom, hogy 30 évesen is bőven ráér az ember lánya szülni, főleg hogy nem árt hozzá megteremteni az anyagi hátteret sem.

na nem mintha ez nekem nem lett volna meg, viszont azok a barátaim, akiknek idősebb anyukájuk volt, sokkal több szellemi útravalót kaptak, hiszen ha többet éltél, többet láttál a világból akkor több élettapasztalatot tudsz átadni.


felesleges az önostorozás. balgaság sürgetni.

akkor lesz boldog a lányod, ha hagyod a saját tempójában haladni.

az anyává válás egyik legnehezebb lépcsője manapság leginkább az apaságra alkalmas férfi megtalálása. az hogy belőlük igencsak kevés van, az nem a te hibád.

2013. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van a világon a legjobb édesanyám :)

Mégis, testvérem (szintén lány) szeretne majd gyereket, én soha.

Hogy miért? Azért, amit a 14-es válaszoló leírt.

Egyszerűen nem vágyok rá, baromi jól élek gyerek nélkül.

Szóval, ha 'normális' anya vagy, kicsit se hibáztasd magad :)

32N

2013. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!