Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy éljek ilyen emberrel/"szü...

Mesike92 kérdése:

Hogy éljek ilyen emberrel/"szülővel" együtt?

Figyelt kérdés

A kérdés hülyén hangzik, de teljes mértékben igaz. A családom katasztrofális, nincs más szó erre az állapotra. Anyámnak egy érettségije van és azt hiszi ő szarta a spanyolviaszt, és sajnos a megnyilvánulásai sem túl intelligensek. Főleg mióta van összehasonlítási alapom. Ugyanis a barátom szülei diplomás emberek, világlátott emberek, és soha de soha 1,5 év alatt egy hülyeség nem csúszott ki a szájukon (kis túlzással). Tegnap volt egy összejövetel, ahol a barátom szülei és az én szüleim voltak. Hát, a hányinger kerülgetett a zavartól az anyám által felhozott témáktól, a megnyilvánulásairól nem is beszélve. Rettegek a barátom szüleiben kialakult képtől, vajon mit gondolhatnak... Én most érettségizem, tovább szeretnék tanulni, szóval magasan van a léc. Nem élünk rossz körülmények között egyáltalán. De egyre jobban nyílik ki a szemem és észreveszem anyám hatalmas tudásbeli és intelligenciabeli hiányosságait.

Hogy kezeljem ezt az egészet?



2012. jún. 18. 21:05
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, de nekem már csak apám van.

6 éve vagyok párommal és csak egyszer találkozott véletlen az anyjával apám, mikor kórházban voltam. Felhívott az anyja, hogy jön, apám pont ott volt, nem győztem mondani neki, hogy meg ne szólaljon, a primitív vicceit hagyja...

Nem érdekel, ha hálátlannak tűnök, apám egy alkesz alak, elég alpári viccei/beszólásai vannak és szeret engem poénból alázni, hát nem, köszönöm, ezért se hozom össze a szülőket, pláne, hogy párom apja meg a családi hátteremből vont le anno következtetéseket...

Én így kezeltem. Bármit kérdeznek róla, röviden lezárom pársemmit mondó válasszal.

2012. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő:

Megnyugodtam, hogy nem vagyok teljesen érzéketlen, mint azt az előttem szólok állították. Ez nem hálátlanság szerintem, mivel alapból nem utálom a szüleim, nem szégyellem őket máskor/másokkal, hanem ebben a társaságban, de akkor rettenetesen. Biztos voltak már így mások is, hogy az adott helyzetben legszívesebben elásták volna magukat. Sajnálom, hogy ilyen rossz a viszony a szülők között, főleg ha már ilyen régóta együtt vagy a barátoddal. Én úgy képzelem el, ezt a viszonyt majd később, hogy összejárnak, közös nyaralások stb, DE így még egy ebéd is szégyen!

2012. jún. 20. 14:14
 33/33 anonim válasza:
Nem a szüleidnek kell jól kijönniük! Az a lényeg,hogy veled meg a barátoddal mi a helyzet! Meg persze ha te jóban vagy a barátod szüleivel, az sem utolsó. Egyébként is anyukád miatt nem fognak elítélni, legfeljebb sajnálni. Igen, biztos ciki tud lenni, de ha belegondolok, akkor az én nagyszülei is ritkán találkoznak.. nem kötelező hatalmas családi banzájokat tartani minden ünnep alkalmával!
2012. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!