Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy éljek ilyen emberrel/"szü...

Mesike92 kérdése:

Hogy éljek ilyen emberrel/"szülővel" együtt?

Figyelt kérdés

A kérdés hülyén hangzik, de teljes mértékben igaz. A családom katasztrofális, nincs más szó erre az állapotra. Anyámnak egy érettségije van és azt hiszi ő szarta a spanyolviaszt, és sajnos a megnyilvánulásai sem túl intelligensek. Főleg mióta van összehasonlítási alapom. Ugyanis a barátom szülei diplomás emberek, világlátott emberek, és soha de soha 1,5 év alatt egy hülyeség nem csúszott ki a szájukon (kis túlzással). Tegnap volt egy összejövetel, ahol a barátom szülei és az én szüleim voltak. Hát, a hányinger kerülgetett a zavartól az anyám által felhozott témáktól, a megnyilvánulásairól nem is beszélve. Rettegek a barátom szüleiben kialakult képtől, vajon mit gondolhatnak... Én most érettségizem, tovább szeretnék tanulni, szóval magasan van a léc. Nem élünk rossz körülmények között egyáltalán. De egyre jobban nyílik ki a szemem és észreveszem anyám hatalmas tudásbeli és intelligenciabeli hiányosságait.

Hogy kezeljem ezt az egészet?



2012. jún. 18. 21:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
62%
és igen, sznob vagy.
2012. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
61%

Rövid bemutatkozásod után azt hiszem bátran kijelenthető, hogy bunkóság terén téged nem kis feladat lenne überelni.

Ha a barátod szülei valóban olyan intelligensek, mint amilyennek leírod őket, ez sokkal inkább fogja szúrni a szemüket, mint a szüleid iskolai végzettsége.

Én mondjuk nemigen látnám szívesen a házamban azt, akinek ilyen véleménye van a szüleiről.

2012. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
87%

Én arra vagyok kíváncsi, hogy konkrétan mi zavar a szüleidben?

Nem hiszem, hogy az, hogy csak érettségije van anyukádnak. Az én anyámnak még az sincs, még se jutott sose eszembe ezt felhozni neki, mivel tudtam, hogy már 16 évesen! dolgozott.


Szóval a stílusa zavar, vagy amiket mond? Írj már légy szíves konkrét példákat.

2012. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó kommentelő:

Nagyon zavar az például hogy hangosan rikácsolva ócsárolja az embereket, mindenkivel mindig haragban van, mindig úgy tesz mintha gyárba kellene mennie dolgoznia és reggel 4kor kellene kelnie, holott saját kis ajándékboltja van és 1re megy dolgozni.

2012. jún. 18. 21:48
 25/33 anonim ***** válasza:
85%

Jó, azért ennyire durvákat nem kéne írni, hogy vetette volna el..ilyet nem mondhatunk egy másik embernek.

Az én anyám diplomás, de mégis néha nagyon hülyeségeket beszél összevissza, ami számomra egy társaságban kínos. Szerintem itt nem a végzettség a fő probléma, hanem hogy Te nem tolerálod, amit anyukád csinál. Próbáltál már vele erről beszélni?

2012. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó kommentelő, hogy kimondtad helyettem is. Nem tudom tolerálni, ennyi az egész. És tényleg lényegtelen ebből a szempontból h diplomás vagy sem, mert mondom van olyan felnőtt ismerős aki szintén egy érettségivel rendelkezik és a legértelmesebb, legjobbfejebb ember akivel találkoztam.. szóval anyám személyisége taszító.
2012. jún. 18. 21:54
 27/33 anonim ***** válasza:
58%
Nyáron segíts be mondjuk 1,5 hónapot a boltba plusz pénzért, spórolj és önállósodhatsz.
2012. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
69%

Már ne haragudj, de te jöttél azzal,hogy szégyelled hogy anyudnak csak érettségije van. Ha a viselkedése zavar,akkor miért ez volt a lényeg??? Te hangoztattad,hogy a barátod diplomás szüleit érettségizett szüleidhez viszonyítod,és siralmasnak tartod.. Minek hoztad szóba ha nem ez a lényeg???

Te említetted hogy anyud 20 éve azért nem tanult mert téged szült. Talán el is vetethetett volna.. Ha nem így gondolod akkor minek említetted meg..

Bocsika de te hiába leszel egyetemista akkor is buta és hálátlan maradsz..Egy valamiben igazad van. Az intelligenciát nem lehet tanulni. Vagy intelligens az ember vagy sem..Te nem vagy az..

2012. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
84%

Akkor jól gondoltam, hogy nem a végzettséggel van a baj, csak valamiért erre következtettél. Hidd el, ha diplomás lenne is ilyen lenne, ilyen a stílusa.

Én is ismerek ilyen embert, aki mindenkit ócsárol, s alig van az emberhez kedves szava. Próbálom megfejteni az okát.:) Talán a változókor miatt ilyen.

2012. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, hogy érthettétek ennyire félre a kérdezőt. Nem a végzettséggel van a baja, hanem az anyukája megnyilvánulásaival. Az lenne a legjobb, ha szépen megbeszélnéd ezt vele. Vita nélkül. Nem kell példálóznod a barátod szüleivel, mert ez csak feldühítené. Ha meg önállósodni akarsz, akkor dolgozz vagy vegyél fel diákhitelt.
2012. jún. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!