Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy éljek ilyen emberrel/"szü...

Mesike92 kérdése:

Hogy éljek ilyen emberrel/"szülővel" együtt?

Figyelt kérdés

A kérdés hülyén hangzik, de teljes mértékben igaz. A családom katasztrofális, nincs más szó erre az állapotra. Anyámnak egy érettségije van és azt hiszi ő szarta a spanyolviaszt, és sajnos a megnyilvánulásai sem túl intelligensek. Főleg mióta van összehasonlítási alapom. Ugyanis a barátom szülei diplomás emberek, világlátott emberek, és soha de soha 1,5 év alatt egy hülyeség nem csúszott ki a szájukon (kis túlzással). Tegnap volt egy összejövetel, ahol a barátom szülei és az én szüleim voltak. Hát, a hányinger kerülgetett a zavartól az anyám által felhozott témáktól, a megnyilvánulásairól nem is beszélve. Rettegek a barátom szüleiben kialakult képtől, vajon mit gondolhatnak... Én most érettségizem, tovább szeretnék tanulni, szóval magasan van a léc. Nem élünk rossz körülmények között egyáltalán. De egyre jobban nyílik ki a szemem és észreveszem anyám hatalmas tudásbeli és intelligenciabeli hiányosságait.

Hogy kezeljem ezt az egészet?



2012. jún. 18. 21:05
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Nem arra akartam kiélezni a dolgot, hogy most kinek van diplomája kinek nincs, mert én is ismerek jó ill. rossz példát. Hanem az, hogy ilyen szülő mellett csoda, hogy egyáltalán annyi van az emberben hogy tanulni akar. Látom, vagyis tudom, hogy rossz érzés neki ez az állapot, most vmi tanfolyamot végez, de istenem... az intelligenciát nem lehet tanulni. De persze lehet az is, hogy a barátom szülei balfékek...
2012. jún. 18. 21:22
 12/33 anonim ***** válasza:
86%
jah, és ha nekem fizetnék az egyetemet én még pitiznék is, nemhogy lelépjek...
2012. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
41%

Tudod mit tegyél??? Ezt a kérdést,és a válaszokat mutasd meg anyudnak.

Benned hatalmasat fog csalódni,és talán életében először hibáztatni fogja magát hogy 20 évvel ezelőtt miért nem vetette el a gyereket amikor még lehetett,hiszen ma egy hálátlan gyereke van. Másrészről egy kicsi vigaszt nyújtanak az idegenek akik nem értik, hogy a kérdező miért ilyen (nem írok inkább csúnyát) nem intelligens..

2012. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Nem pitiznék. Csak önállósulni szeretnék, de úgy érzem, hogy ez lassan fog menni, több okból kifolyólag.
2012. jún. 18. 21:24
 15/33 anonim ***** válasza:
78%

Én munka mellett jártam levelezőn egyetemre, külön is laktam, próbáld ki te is, és kész az önállósodás.

Egyébként a kérdésed alapján egy kifejezéssel tudlak jellemezni: sznob vagy.

2012. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
És azért volt ilyen indulatos ez a kérdés és kiegészítés hozzá, mert most kaptunk össze... De amúgy köszi a kommenteket. De nem bírok azonosulni velük eléggé. Hülye vagyok, vetettek volna el, pitizzek.. érdekes.
2012. jún. 18. 21:27
 17/33 A kérdező kommentje:

A sznob szó definíciójával legyünk tisztában mielőtt dobálózunk vele, kössz.

Én szívesen külön költöznék, és a munkával sem lenne bajom. Csak az itthoni légkör és anyám hangulatingadozásai és viselkedése undorító számomra.

2012. jún. 18. 21:29
 18/33 anonim ***** válasza:
86%
önállósulni? akkor húzz el melózni, meg albiba és fizesd te az egyetemedet és majd ne lepődj meg, ha egyszer a saját lányod lehány undorában, mert ebböl bizony sok minden lenne, de egyetem az tuti nem, pláne ilyen inteligeniával, gerincel..
2012. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%
Nahát, már fejedelmi többesben beszélsz? Kérdező, szerintem nem a szüleiddel van itt a fő gond...
2012. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
67%

Ilyent akkor van jogod írni amikor te már többre vitted. Most az érettségivel neki még magasabb végzettsége van mint neked. Azért csak nem olyan hülyék a szüleid ha téged el tudnak tartani, és még az egyetemedet is ki tudják fizetni, akkor azért mégse segélyből éltek.

Dolgoztál már valaha? Van már spórolt pénzed? Ezek nélkül nem tudsz önállósulni.

2012. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!