Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy éljek ilyen emberrel/"szü...

Mesike92 kérdése:

Hogy éljek ilyen emberrel/"szülővel" együtt?

Figyelt kérdés

A kérdés hülyén hangzik, de teljes mértékben igaz. A családom katasztrofális, nincs más szó erre az állapotra. Anyámnak egy érettségije van és azt hiszi ő szarta a spanyolviaszt, és sajnos a megnyilvánulásai sem túl intelligensek. Főleg mióta van összehasonlítási alapom. Ugyanis a barátom szülei diplomás emberek, világlátott emberek, és soha de soha 1,5 év alatt egy hülyeség nem csúszott ki a szájukon (kis túlzással). Tegnap volt egy összejövetel, ahol a barátom szülei és az én szüleim voltak. Hát, a hányinger kerülgetett a zavartól az anyám által felhozott témáktól, a megnyilvánulásairól nem is beszélve. Rettegek a barátom szüleiben kialakult képtől, vajon mit gondolhatnak... Én most érettségizem, tovább szeretnék tanulni, szóval magasan van a léc. Nem élünk rossz körülmények között egyáltalán. De egyre jobban nyílik ki a szemem és észreveszem anyám hatalmas tudásbeli és intelligenciabeli hiányosságait.

Hogy kezeljem ezt az egészet?



2012. jún. 18. 21:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%
A barátod diplomás, világlátott szüleinek mi a véleményük arról, hogy téged az édesanyádtól a hányinger kerülget?
2012. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%
Viszont felnevelt, "nem rossz körülményeket" teremt otthon, és valószínűleg támogatja majd az egyetemi tanulmányaidat. Hm?
2012. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%
Na ez nem érettségitől függ. Nálunk az én szüleim diplomások és pont olyan ítélkező, pökhendi, beképzeltek, mint te és orbitális baromságokat tudnak mondani, míg párom anyja nem diplomás, és nem szégyenkezik a körülményeken, hogy látszatot tartson fel, őszinte, empatikus és vannak hülyeségei, de a földön jár, értelmes ember papír ide vagy oda. Szállj le a földre, anyukádnak is vannak hibái, de ezért lenézni, számomra elfogadhatatlan.
2012. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Hm..Oké, értem hogy úgy tűnik mintha hálátlan lennék, de ez egyre szörnyűbb. Az hogy a barátom szülei mit gondolhatnak igenis aggasztó, mivel elég jó a viszonyom velük is, és nem utolsósorban a szülők is nagyban közrejátszhatnak egy kapcsolat tönkremenésében, ha valami nem tetszik nekik. Én egyre jobban nem bírom anyám.. De hozzá kell tenni, hogy sokkal többre vihette volna, ha tanul és nem 23 évesen szül meg engem..
2012. jún. 18. 21:15
 5/33 anonim ***** válasza:
41%
Ez azért nekem is furcsa. Azért az érettségire utána egyetemre csak az Anyukád segítségével jutottál el. Az ő idejében azért nem volt annyi lehetőség tovább tanulni. Amikor kilépsz a világba megtudod, hogy a diploma sem ér sokkal többet bizonyos esetekben mint az érettségi.
2012. jún. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
#1: attól, hogy valaki édesanya (amire valószínűleg nem a gyereke kérte fel), még simán lehet egy bunkó.
2012. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
41%
Akkor a karrierjét áldozta érted.
2012. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj hogy ezt mondom, de te sem vagy különb mint ahogy az anyudat tartod. Ha azt hiszed hogy egy diploma adja az intelligenciát, akkor te ugyanannyira buta vagy mint a szüleid.

Lehet,hogy nem diplomásak a szüleid de etetnek,itatnak, van hol aludnod,és az ő segítségükkel egyetemre is tudsz járni. Ha jót akarsz , ne hangoztasd ezt a barátod szüleinek,mert ha tényleg intelligensek,értelmese akkor meg lesz a véleményük rólad.

2012. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
És pont itt van a kutya elásva!! Ha sikerül bekerülni az egyetemre, sajnos szüleimnek kell fizetniük a tandíjat, ami még nagyobb függést szül... rémes! Nem tudom mit csináljak. Elmennék innen, mert nem szeretem ezt az egész légkört itthon. De lehet csak én építettem fel ezt a falat magam köré, és igazából jobban kellene nyitni.
2012. jún. 18. 21:20
 10/33 anonim ***** válasza:
61%
jaja, tényleg hülye, hogy megszült..nem anyukádon múlik, hogy rólad mit fognak gondolni, sokkal többet nyom az, hogy szégyenled, pedig semmi rosszat nem tett azon kívül, hogy téged a világra hozott..
2012. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!