Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezt jól érzem, hogy...

Most ezt jól érzem, hogy kisemmiztek? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Van egy kétgenerációs ház, alsó rész nagyszülőké volt, felső a mi családunké (anya, apa, gyerekek).

Nincs két külön lakássá nyilvánítva.

Nagyszülők nem élnek már, az alsó részt apám örökölte pont.

Anyám màr meghalt, így a felső szint eszerint oszlik (apàm meg mi köztünk).

Többen vagyunk testvérek, nem rég apám kitalálta, hogy odaajándékozza a kedvenc gyerekének a házat, az otthonunkat, azt amiben felnőttünk. Úgy van beadva, hogy csak az alsó szintet adja oda neki, de valójában a felső szinten is van a kedvenc gyerekének még tulajdonjoga.

Apám élete végéig ott élhet, mint haszonélvező. Nekünk többieknek egy picike rész maradt csak meg, de nem apám, hanem anyám felől mindössze, ami egy szobát takar kb.

Jogilag felfogtam hogy ez szabályos, mert tulajdonképpen a saját döntése kinek mit ad ajándékba a tulajdonából. De akkor is, ez milyen undorító dolog?

Nem is házról van szó, meg örökségről. Hanem a tény, hogy apám akiben megbíztam, akiről úgy gondoltam, hogy mindig hazamehetek hozzá, mindegy hány éves vagyok, hiszen az otthonom, most fogja magát és mindent elvesz tőlem is, mert egy másik gyerekét jobban szereti.

A fenti picike szoba részével semmi nem vàltozott, az eddig is anyám felől az enyém volt.

Igazából nem értem az egészet ez mire jó? Arra is gondoltam hogy apám megint ivott, aztán részegen rábeszélte a kedvenc gyereke hogy adja neki oda a házat.

Nem írtam alá még semmit, szóval nem hatályos meg érvényes még, szeretném, ha módosítanák annyiban a szerződést, hogy a fenti részről teljes egészében lemond a kedvenc gyereke, az alsót puszira megkapta ajándékba, minek neki a felsőből is még tulajdonjog. Persze ez nem tetszik nekik és én vagyok a mocskos szar most.

Nagyon igazságtalannak tartom, mondhatjuk, hogy kisemmiztek. Ha jelenleg nem a páromnál élnék, akkor utcára tettek volna.

És persze lehet mondani, hogy de ott a párom, van hol éljek akkor mit akadékoskodok, de ez most nem a pàrom vagyonáról, lakásáról szól. Az otthonomhoz akkor is van jogom nekem is, ha már máshol élek, mert felnőttem.

Sokkal igazságosabb lett volna, ha az egész házat eladja apám úgy ahogy van és akkor mindenkinek jogosan kifizeti a részét, ő meg vesz egy pici lakást/hàzat magának.

Sajnos a kis fenti szoba résszel anyum felől, nem megyek semmire. Nem fogok haza költözni, főleg hogy évek óta nem is vagyok szívesen látva otthon vendégként sem. Ez apám kedvenc gyereke miatt van, ugyanis bármi van sosem vàr apám szívesen haza.

Tavaly karácsonykor kérdeztem hogy szenteste mikorra menjek át, és azt a választ kaptam, hogy ne menjek, mert a kedvence nem szereti ha ott vagyok, ezzel ő nem tud mit csinálni, inkább ne menjek.

Simàn semmibe vesz.



tegnap 10:48
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Feltételezem akkor természetbeni megosztás történt. Nem vagyok ügyvéd, ahogy mondtam is. Nem is éltem amikor még építkeztek a szüleim felülre. Nem tudok ennél több információt adni. Annyit tudtam tenni, hogy lekérten a földhivataltól a dokumentumot. Azon rajta van, hogy az egyetlen nagy egész ingatlan (egy helyrajzi számmal) milyen részben oszlik szét köztünk.

Egy picike tulajdonrészem nekem is van, de azzal semmire se megyek. Eladni nem tudom, ki venne meg egy körülbelül egy szobányi részt (tudom hogy nem egy szobám van hivatalosan, hanem % részem). Ők nem fogják nekem kifizetni, használni sem tudom mert ugye nem lát apám szívesen otthon. Inkább a másik gyereke felé hajlik valami okból.

tegnap 12:30
 32/43 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen elvették tőlem az otthonomat meg azt a kis picike részt, amit örökölnék.
tegnap 12:33
 33/43 Katona Dius ***** válasza:
88%
Valószínűleg azért építkeztek oda bármi papírozás nálkül, mert úgy voltak vele, hogy úgyis apád örököl, így úgymond visszakapja, ha a szülők elhaláloznak.
tegnap 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
77%
Meg kell mondani apádnak, testverednek, hogy ezesetben apád halálát követően a te részedbe beköltötztetsz egy kisebbségi családot.
tegnap 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem fogják kifizetni. Ügyvédtől kapnak egy ajánlott-tértis levelet, hogy fizessenek, különben kénytelen leszel közös tulajdon megszüntetése pert indítani. A perköltség az övék. A te ügyvédi díjad is.

Ha nincs egyezség, a bíró árverést tűz ki. És abból nem lehet jól kijönni.

tegnap 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

"Ők nem fogják nekem kifizetni, használni sem tudom mert ugye nem lát apám szívesen otthon."


Erre való a jog, törvényileg kérheted a vagyonmegosztást. Vagy kifizetnek, vagy kényszerértékesítésre kerül a ház, hogy megosztható legyen a vagyon.


Vannak lehetőségeid, csak önsajnáltatás helyett utána kell menni.

tegnap 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a szerződés, amit alá kellene írnod? Előbb nézesd meg ügyvéddel, hogy tisztában légy vele, mert szerintem nem nagyon érted az egészet. Szerencsére már lehívtad a tulajdoni lapot és látod rajta, hogy nincs alsó-felső rész, hanem a tulajdonosi arányokat rögzítették azon az egy hrsz-en. A te tulajdonrészed csak akkor tudnák elvenni, ha a szerződés, amit aláírsz, valami ajándékozási szerződés, amiben odaadod a tesódnak a tulajdonrészedet. De gondolom ezt nem írnád alá.


Használati megállapodás kötését nem is tudom, miért erőltetik. Családon belül ez nem jellemző, ez inkább olyan osztatlan közös tulajdonnál jön elő, mint pl. ikerház egy hrsz-en, ahol idegenek osztoznak egy tulajdonon, egymás mellett laknak és fontos megegyezni, hogy ki mit és hogyan használ az ingatlanból. Ilyen ingatlannál a bankok is használati megállapodáshoz kötik a hitelezést, de általában nem szeretik hitelezni ezeket az ingatlanokat. Mindenesetre a te tulajdonjogod ettől még nem vész el, édesapád halála esetén pedig megöröklöd a téged illető tulajdonrészt. De tényleg keress fel egy ügyvédet, hogy segítsen értelmezni.

tegnap 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
85%

Feltételezem akkor természetbeni megosztás történt


Korábban azt írtad, örököltél anyukád után. Most akkor döntsük el...

tegnap 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
92%
"Nem vagyok ügyvéd, ahogy mondtam is." Ezért kéne neked ügyvéd. Ne a lelki sebeidet nyalogads, hanem menj utána a pénzednek. Ahogy többen írtuk, ha nem hajlandók kifizetni, kérd bírósági úton a vagyonmegosztást. Ne legyél már ennyire tutyimutyi! Tisztelt magad annyira, hogy nem hagysz veszni milliókat, mert gondolom néhány milliót ér a tulajdonrészed.
tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
76%

"Feltételezem akkor természetbeni megosztás történt."


Ne feltételezd, hanem azt nézd meg, hogy ODA MI VAN ÍRVA. Ha csak az eszmei hányadok szerepelnek, akkor jogilag nincs természetben megosztva. TEHÁT te akkor költözöl oda, amikor csak szeretnél, és abba a részébe, amelyikbe csak akarsz. Sőt, ahogyan #34 is utalt rá, be is költöztethetsz bárkit, akár most is (viszont, ha bérleti díjat fizet, azon osztozkodnotok kell).


A legegyszerűbb egyébként tényleg az lenne, ha téged/titeket kivásárolnának, akkor egy életre le lenne róluk a gond.

tegnap 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!