Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kisemmiztek a testvéreim. Mit...

Kisemmiztek a testvéreim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apám előző házasságából van négy fiú féltestvérem, akik amint megtudták hogy apu elhunyt megragadták a lehetőséget és lenyúlták az örökséget, ami szerintem rájuk egyáltalán nem tartozott,főleg hogy amíg apu élt le se tojták a fejét és nekik már meg volt alapozva az életük. Külön házuk volt, kocsijuk, családjuk, valamiért még is mintha rászorultak volna erre a vagyonra is. A faternak több háza volt és autója amit ők mind eladtak és bár kaptam abból a pénzből, de egyáltalán nem igazságos összeget. Képtelen voltam teljesen más életmódot folytatni. Volt egy családi vállalkozás amit én nem folytathattam, igy rákényszerűltem arra hogy gyárakban dolgozzak. Sok-sok millió forintról van szó ami engem, meg a nővéremet illetett volna, hiszen mi tartottunk ki apu mellet a végsőkig, de sajnos senki nem számított a hirtelen halálára, így nem is írt végrendelet. A hatóságok nem segítenek mert igazából az anyagi javai nem is az ő nevén voltak. A vállalkozás meg alapból illegálisan üzemeltetett munkásszálló volt. Hirtelen elvesztettem mindent. Mit tudnék tenni? Azért ezt mégse akarom hagyni.

2021. okt. 9. 16:50
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
18/F
2021. okt. 9. 16:52
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
1/5 részt megkaptad? Ha igen akkor igazságos részt kaptál, mivel annyi járt
2021. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "lenyúlták", gondolom, volt hagyatéki tárgyalás, ahol az összes vagyon fel van sorolva, ezt egyenlö mértékben örököltétek volna.

Ha netán ez nem történt meg, akkor a bíróságon feljelentitek öket, mert ez gyakprlatilag lopás lenne.

2021. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, az egész egy régi sztori! Másrészt a vagyon jó része illegális volt, különbözö kamunevekre iratva.

Ilyen esetben nem kell csodálkozni, ha a csalásból származó vagyon eltünik, csalni nem csak nektek (meg apádnak) szabad. Mivel a vagyon nem visszakövethetö, ezért nem lehet semmit sem tenni.

2021. okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha jól értem, apád illegálisan kereste meg a pénzt - munkásszálló -, és mert nem akart ütközni a NAV-val, a jövedelméből vásárolt ingatlanokat mások nevére vásárolta meg?
2021. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hatósàg nem tud segíteni, akkor pontosan milyen tanácsot vársz? Hogy varrj vudu babát? Hogy kell átkot szórni? Apád ezekkel mind tisztában volt, ha azt akarta volna, hogy örököljetek akkor úgy intézte volna a dolgait. A hirtelen halál nem ok arra, hogy nem irt végrendeletet az nincs összefüggésben semmilyen betegséggel ahogy az sem, hogy a ti nevetekre is írathatott volna ingatlant. Engedd el.
2021. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Nem volt hagyatéki tárgyalás.

Egyszerűen csak felháborító hogy könyörgöm kell a pénzert amikor szerintem teljesen alap lenne hogy kapok belőle én is. Volt hogy megzsaroltak hogy csak akkor kapok a vagyonból hogyha kijelentkezek a házból ahol eddig éltem. Kilenetkeztem de így kaptam tisztességes összeget. Volt konkrétan két ház amiknek az értékéből gyakorlatilag semmit sem kaptam csak egymás között osztották szét.

Felkerestem egy ügyvédet, de egyelőre nincs sok siker.

2021. okt. 9. 17:10
 8/39 A kérdező kommentje:

5ös így van.

Egyetlen autó viszont van ami az én nevemen van, de azt is elvették. A hatóságok ebben sem segítenek mert "ez családi ügy" nekem kell visszakérni....

2021. okt. 9. 17:13
 9/39 A kérdező kommentje:
Emlékszem rá hogy a kapitányságon kiosztottak, mert miért várom hogy most a hatóságok oldják meg a családi problémánkat.
2021. okt. 9. 17:14
 10/39 anonim ***** válasza:
89%
És nincs igazuk? Apád nem játszott tisztességes eszközökkel, a 4 féltesó ennek lett a nyertese. Apádra haragudjál, ne rájuk..
2021. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!