Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kisemmiztek a testvéreim. Mit...

Kisemmiztek a testvéreim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apám előző házasságából van négy fiú féltestvérem, akik amint megtudták hogy apu elhunyt megragadták a lehetőséget és lenyúlták az örökséget, ami szerintem rájuk egyáltalán nem tartozott,főleg hogy amíg apu élt le se tojták a fejét és nekik már meg volt alapozva az életük. Külön házuk volt, kocsijuk, családjuk, valamiért még is mintha rászorultak volna erre a vagyonra is. A faternak több háza volt és autója amit ők mind eladtak és bár kaptam abból a pénzből, de egyáltalán nem igazságos összeget. Képtelen voltam teljesen más életmódot folytatni. Volt egy családi vállalkozás amit én nem folytathattam, igy rákényszerűltem arra hogy gyárakban dolgozzak. Sok-sok millió forintról van szó ami engem, meg a nővéremet illetett volna, hiszen mi tartottunk ki apu mellet a végsőkig, de sajnos senki nem számított a hirtelen halálára, így nem is írt végrendelet. A hatóságok nem segítenek mert igazából az anyagi javai nem is az ő nevén voltak. A vállalkozás meg alapból illegálisan üzemeltetett munkásszálló volt. Hirtelen elvesztettem mindent. Mit tudnék tenni? Azért ezt mégse akarom hagyni.

2021. okt. 9. 16:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
A kocsis jelenleg is a te neveden van? Akkor szépen szólsz nekik, hogy vagy visszaviszik, vagy feljelentést teszel lopásért.
2021. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
98%

Bocsi, de illegális vállalkozásból más nevére vett házak? Igazuk van azoknak, akik szerint örülj, hogy egyáltalán kaptál valamit. Én tuti nem lobogtatnám a bíróságon, hogy illegálisan szerzett vagyon az örökségem...


Amúgy meg nem meglepő, ha nem kaptál sok pénz, ha jól értem 6 gyerek között oszlott meg (4 féltesó és a nővéred + te). Neked mindennek a hatoda járt. Ha az autó a te neveden van, írd meg az illetőnek, hogy visszahozza, vagy feljelented.


Az hogy nem folytathatod a családi "vállalkozást", nem feltétlenül probléma, mert illegális volt. Amúgy meg tényleg apádra legyél mérges. Minket is jól otthagyott a féltesómmal ilyen csodás szituban, de mindketten rá vagyunk mérgesek utólag. Tudta pontosan, hogy mekkora rendetlenséget csinált, szóval igazán rendelkezhetett volna róla. Így évekig húzódott a tárgyalás, utána évekig ment a hülyeség, hogy az én nevemen volt a házának egy része...

2021. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
85%
tehát egy haláleset után nem volt hagyatéki tárgyalás. aha, innentől kamu a sztori.
2021. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Pedig a hatóságok ahogy írtam nem segítenek, és 17es nem követelőzök nem "verem a kis popsim a földhöz". Ha valóban jó testvérek lennének elosztottuk volna igazságosan, és vagyok meglepődve azon hogy nem kaptam sok pénzt, de amit el kell osztani (amúgy 1/6 részre mert írtam hogy van egy vérszerinti nővérem is) abba benne van 3 autó és két ház is, az ékszereken kívül szóval az elosztva is nyílván SOKKAL több mint amit kaptam. De nem is érdekel, az illegális vállalkozás nem lett megszünetve szóval szerintem el lehet intézni hogy majd a nav gondoskodjon róla :D
2021. okt. 9. 20:09
 25/39 A kérdező kommentje:
Akkor majd talán visszakapom az autót :)
2021. okt. 9. 20:10
 26/39 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom biztosra mondani hogy gondolom hogy nevemen van, mert nem írtam alá semmilyen adás-vételi szerződést, és szerintem nem követnének el okirat hamisítást
2021. okt. 9. 20:16
 27/39 A kérdező kommentje:

13# 19#

Semmi nem volt a fater nevén, de a testvéreim nevém se.

Apu átiratta az egyik, a munkásszállóban lakó személy nevére, ő meg gondolom aláírta hogy eladhatják azokat a házakat és az autókat

2021. okt. 9. 20:34
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi se volt apukád a nevén . Akkor a semmit örökölted . Semmit sem követelhetsz jogilag . Ha a tesóid akkor mentek és intézkedtek a nem legális dolgokról / eladtak mindent akkor már semmi közük hozzá így a nav semmit se érne . Végülis ha belegondolsz rendes tőlük nem semmiztek ki . Az is lehet nem is volt ott annyi pénz amire te gondolsz.
2021. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Nem rendesen mert megzsaroltak hogy jelentkezzek ki a házból, csak akkor kapok a pénzből de mondom amikor eladtak a két házat abból semmit sem kaptam, pedig ígérték. Viszont tök boldogan üzemeltetik az illegális szállodát és helyettem ők élnek abban a házban. A autót ami a nevemen van nem adják vissza, a hatóság nem segít mert hogy ez egy családi ügy és nekem kell vissza kérjem. Ez a story tömören.

Szerinted rendesek?

Egyebkent biztos volt ott annyi lóvé, hát én apukámmal éltem láttam az autókat és az házakat. Tudom hogy mennyit érnek, tisztában vagyok vele.

2021. okt. 9. 20:49
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok a kérdőjel . Szerintem kitalàció vagy nem tudod érhetően leírni a dolgokat . Most csak annyit ha ténylegesen neveden van az autó akkor bejelented ellopták és nem mondasz mellé semmit .
2021. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!