Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kisemmiztek a testvéreim. Mit...

Kisemmiztek a testvéreim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apám előző házasságából van négy fiú féltestvérem, akik amint megtudták hogy apu elhunyt megragadták a lehetőséget és lenyúlták az örökséget, ami szerintem rájuk egyáltalán nem tartozott,főleg hogy amíg apu élt le se tojták a fejét és nekik már meg volt alapozva az életük. Külön házuk volt, kocsijuk, családjuk, valamiért még is mintha rászorultak volna erre a vagyonra is. A faternak több háza volt és autója amit ők mind eladtak és bár kaptam abból a pénzből, de egyáltalán nem igazságos összeget. Képtelen voltam teljesen más életmódot folytatni. Volt egy családi vállalkozás amit én nem folytathattam, igy rákényszerűltem arra hogy gyárakban dolgozzak. Sok-sok millió forintról van szó ami engem, meg a nővéremet illetett volna, hiszen mi tartottunk ki apu mellet a végsőkig, de sajnos senki nem számított a hirtelen halálára, így nem is írt végrendelet. A hatóságok nem segítenek mert igazából az anyagi javai nem is az ő nevén voltak. A vállalkozás meg alapból illegálisan üzemeltetett munkásszálló volt. Hirtelen elvesztettem mindent. Mit tudnék tenni? Azért ezt mégse akarom hagyni.

2021. okt. 9. 16:50
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
98%
Ilyet biztos nem mondtak a rendőrségen.
2021. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
9%
Miért ne mondhattak volna? Ez családi perpatvar. Erkölcsileg jogosan pampog a kérdező, jogilag nem tud tenni semmit. Apa nem volt előrelátó.
2021. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sorban:

Ha valami a nevén volt, amennyiben nincs végrendelet, a korábbi házasságából származó gyerekek ugyanúgy a gyerekei, ugyanúgy örökösök. Az, hogy ki mennyit foglalkozott az elhunyttal, nem releváns. Erre lett volna jó a végrendelet.


A mások nevén lévő tulajdonok meg ugye papíron az övéké, szóval már annak örülhetsz, hogy egyáltalán kaptál belőlük.

Ami a te neveden volt, az a tiéd, hacsak nem úgy voltak vele, hogy ugye ők se tartották meg azt, ami az ő nevükön volt...

2021. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az ő nevén volt, akkor hogyan kapta meg a három testvér örökségként?
2021. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Jó de az az autó ami nem hagyaték, hanem az enyém mert a nevemen van, akkor azt hogy szerezzem vissza ha hatóság nem segít?

Ami többit illeti úgy tűnik múszáj tökösebb legyek, hogy igazságosan osszuk el a pénzt, de tőlem nem ijednek meg. Csak egy gyerek vagyok hozzájuk képest :/

2021. okt. 9. 17:36
 16/39 anonim ***** válasza:
99%
Feljelented őket, hogy ellopták az autódat. Az a te tulajdonod, igazolod papírokkal, hogy a neveden van, vissza kell szerezniük, eljárást kell indítaniuk. Olyan nincsen, hogy "ez családi ügy" és oldd meg magad, ha a saját tulajdonodat elvették.
2021. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
98%

mi többit illeti úgy tűnik múszáj tökösebb legyek, hogy igazságosan osszuk el a pénzt, de tőlem nem ijednek meg. Csak egy gyerek vagyok hozzájuk képest :/


Hiába vered a kis popsid a földhöz akkor se jár neked több mint nekik.

2021. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha papírok szerint a tied akkor a elgkönynebb a dolog, hogy visszaszerezd...
2021. okt. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
94%

Ha a neveden van az autó, akkor senki nem viheti el az engedélyed nélkül. Tarcsázod a rendőrséget, hogy a tesód/anyád/kutyád/macskád az engedélyed nélkül ellopta a kocsidat! Kiadják a körözést a rendszámra, és előveszik azt, aki elvitte.


A házakból meg stb... ha pl. az egyik tesód nevén volt már azelőtt, mielőtt a papa meghalt, akkor azt a tesódtól nem hogy te, még apád sem tudta volna visszavenni sehogy!


Csak abból örökölhetsz 1/5-öd részt, ami apád nevén volt! Én pl. apámtól csak tartozást örököltem 1/8-ad részben.


Vagy szerinted a hagyatéki tárgyaláson a hasukra csapva választanak, hogy melyik tesó mennyit örököljön? Nekem valahogy nem kerek a sztorid.

2021. okt. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
96%
Papa valószínűleg simliskedett. Feketemunka, adócsalás. És az imígyen befolyt pénzből valamelyik - akkor már nagykorú - fiát/fiait tette meg strómanjának. Akik most a kisebbnek nem adnak. Vagy csak keveset, kevesebbet.
2021. okt. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!