Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kisemmiztek a testvéreim. Mit...

Kisemmiztek a testvéreim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apám előző házasságából van négy fiú féltestvérem, akik amint megtudták hogy apu elhunyt megragadták a lehetőséget és lenyúlták az örökséget, ami szerintem rájuk egyáltalán nem tartozott,főleg hogy amíg apu élt le se tojták a fejét és nekik már meg volt alapozva az életük. Külön házuk volt, kocsijuk, családjuk, valamiért még is mintha rászorultak volna erre a vagyonra is. A faternak több háza volt és autója amit ők mind eladtak és bár kaptam abból a pénzből, de egyáltalán nem igazságos összeget. Képtelen voltam teljesen más életmódot folytatni. Volt egy családi vállalkozás amit én nem folytathattam, igy rákényszerűltem arra hogy gyárakban dolgozzak. Sok-sok millió forintról van szó ami engem, meg a nővéremet illetett volna, hiszen mi tartottunk ki apu mellet a végsőkig, de sajnos senki nem számított a hirtelen halálára, így nem is írt végrendelet. A hatóságok nem segítenek mert igazából az anyagi javai nem is az ő nevén voltak. A vállalkozás meg alapból illegálisan üzemeltetett munkásszálló volt. Hirtelen elvesztettem mindent. Mit tudnék tenni? Azért ezt mégse akarom hagyni.

2021. okt. 9. 16:50
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Diagnosztizált magasan funkcionáló Autista vagyok szóval lehet ezért zavaros az írásképem.
2021. okt. 9. 21:03
 32/39 kovpet ***** válasza:
100%

Szerintem vagy kamu az egész, vagy felesleges itt sírni, egy jó ügyvéd a megoldás, ha milliókról van szó, akkor nem kérdés, hogy megéri.

De elmondásod alapján apád egy maffiózó volt, így szerintem örülj, hogy nem jönnek a hitelezői és nem vágják le az ujjaid, hogy fizesd meg a tartozását.

2021. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:
96%

"Semmi nem volt a fater nevén, de a testvéreim nevém se.


Apu átiratta az egyik, a munkásszállóban lakó személy nevére, ő meg gondolom aláírta hogy eladhatják azokat a házakat és az autókat"


Akkor ez veszett ügy. Örülj, hogy az a munkásszállóban lakó személy (akinek a tulajdona volt a 2 ház) adott belőle egyáltalán a testvéreidnek. Valószínűleg azért kellett abból a házból kijelentkezned, mert állandó lakcímről ha jól tudom csak te jelentkezhetsz ki(de lehet, hogy tévedek, viszont adódik a kérdés, hogy akkor most hova vagy bejelentkezve).

Ha biztos vagy benne, hogy a tesódék tényleg olyan nagy összegeket kaptak abból a munkásszálló tulajdonában lévő 2 házból, és neked csak alamizsnát adtak, akkor sem tudsz mit tenni, törődj bele. Maximum nem lesz olyan jó viszonyod velük, mint azelőtt.



Az autót viszont meg nem értem. Tudod a rendszámát? Személyivel, lakcímkártyával bemész az okmányirodába, bediktálod a rendszámot, és megtudod, hogy a tiéd-e. Ha az ügyintéző rákérdez, miért akarod ezt tudni, akkor mondod, hogy apukád meghalt, és te úgy tudod, hogy a neveden van az az autó.

Ha a tiéd, és az egyik tesód vitte el, akkor mond neki szépen, hogy adja vissza, vagy feljelented lopásért!


De ha az sincs a neveden, akkor lépj tovább és tervezd a jövődet, nem érdemes veszett ügyön rágódni.

2021. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Tudom a rendszámot. Mindenképpen utánanézek hogy még a nevemen van e.
2021. okt. 9. 22:18
 35/39 anonim ***** válasza:
96%

A leírtak alapján apád semmiről nem tudott volna végrendelkezni, mert hivatalosan semmije nem volt, ahogy nektek sem. Megoldás az lett volna ha szépen törvényes útra lép, nevére veszi a vállalkozásokat és fizet utánuk mindent, így végrendelet nélkül is lett volna hagyatéki és nem tudnak kisemmizni. Nyilván ez eszébe se jutott, ennek iszod most a levét. A tesóid egyszerűen gyorsabbak és okosabbak és persze elvetemültebbek voltak, valószínűleg az életkorukból adódóan, meg mert volt kitől tanulni. Sokat ne sírj, te is ezt akartad tenni, mindent megszerezni magadnak. Ilyen helyzetben felesleges erkölcsről és törvényekről papolni, nem azon az úton jártatok, itt a következménye.

Ha valóban az a helyzet, amit leírtál akkor sem az ügyvéd sem a hatóságok nem tudnak sokat tenni. A hatóságokat meg is értem, hogy nincs kedvük, feketén, maffia módszerekkel szerzett pénzről igazságot tenni. Ebben az ügyben ugyanis nem nagyon lehet bizonyítani semmit.

Mi van azzal az emberrel akinek a nevén ment minden? Gondolom valami szerencsétlen alkesz lehet, aki lakhatásért cserébe ezt bevállalta. Az, hogy mindent szépen leíratott a nevéről sötét ügy, egy nyomozást megérne, ennek ugyanis tényleg kellene, hogy nyoma legyen. Ezzel talán meg tudod szorongatni őket, de sokat ne reménykedj.

2021. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
94%

“vállalkozás meg alapból illegálisan üzemeltetett munkásszálló volt.”

.

Semmit sem tehetsz.

A valós vagyonból nekem a hatod rész jár.

Ami nem volt a nevén, az jogilag nem volt az övé.

2021. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
35# így vany, pont nem alkesz, de mentálisan hasonlóan egyszerű emberről van szó
2021. okt. 10. 12:55
 38/39 anonim ***** válasza:
21%

Sajnos az autizmusod miatt másképp látod a dolgokat, és bár a processzorod ugyanaz, másképpen van az idegrendszered bekábelezve és más operációs rendszer fut rajtad, mint a neuro-tipikusokon és más következtetésekre jutsz. Más az igazságérzeted is. Túl nagy az egód.

Ha az Édesapád nevén nem volt semmi, akkor ez a semmi az örökséged - sajnos. Édesapád egy szürke-gazdaságot üzemeltetett, aminek a hasznából eddig a fiaként részesültél. Lehet talán egy kicsit bőkezűbben is jutott neked ebben a nem teljesen legális vállalkozásban termelődő haszonból, mint a féltestvéreidnek. Egyrészt ennek most vége, másrészt a 18 évnyi mellőzöttséget most a féltestvéreid úgy kompenzálták, hogy osztozkodásnál egy kicsit nagyobb részt tartottak magukénak. Örülj, hogy egyáltalán kaptál valamit - és nem egy óriási NAV büntetést kell kifizetni a testvéreknek közösen az Apa szürke vállalkozása miatt.

Nem erőltetném a rendőrségi ügyet, nehogy miattad induljon el egy felderítés, ami büntetésbe torkollik. Akkor majd a féltesók követelnék, hogy szállj be a büntetés kifizetésébe is. Ezt szeretnéd?

2021. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

#38

Azóta már beszéltem velük újra, személyesen, és megkaptam a maradékot. Megtarthattam egy karórát és egy gyűrűt amit apám hagyott hátra. Úgy történt hogy visszamentem abba a házba ahol éltem mert nekem is ugyanannyi jogom ott tartózkodni mint nekik. Nem tehettek semmt. Rendőrt nem hívhattak. Azt mondtam hogy ott fogok lakni mert nincs ház ahol tudnék lakni, albizni meg nem fogok. Visszaköltözhettem, és most az egyik féltestvéremmel élek itt. Elvettem az ékszereket mert nem kellet az engedélye.

Nem értem milyen téves igazság érzékelésről papolsz, doktor úr. Ebben az ügyben szó sem volt semmilyen igazságról, egyáltalán nem történtek erkölcsös dolgok. Engem pénz, étel nélkül hagytak közvetlen apám halála után, aki a covidban halt meg így én is elkaptam tőle. De még is magamra hagytak. Igazságos testvérek?

Annyira köhögtem és fáztam hogy mentőkért telefonáltam. Tüdőgyülladásom lett a vírustól, az orvosom szerint az a szerencsém hogy még fiatal a szervezetem. Felírtak egy receptet és hazaengedtek a kórházból. A nővérem értesítette anyámékat Pécsről, és mire hazaértem vártak engem, anyám meg az ő szülei. Rögtön beugrottunk a kocsiba és Pécsre vittek.

Lehet hogy nekem nagy az egóm, de tudod talán még neked nagyobb is. Nem kell megmagyarázni hogy miért VELEM van a baj. Az autizmosoból következtetsz arra hogy milyen ember vagyok? Hogy TÚL nagy az egóm, vagy is rossz, akaratos, kényes, öntelt ember vagyok csak azért mert autizmussal diagnoztizáltak... Bár én rólad nem tudok semmit, nem ismerlek, fingom sincs mivel foglalkozol vagy milyen a személyiséged. Az is lehet hogy te egy áldott jó ember vagy, csak hibás vagy, tévedsz, elrontasz dolgokat, éppen úgy ahogy mindenki más is. De ki tudja... Én nem. Ahogy te sem tudsz rólam lóf@szt se.

2021. okt. 29. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!