Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezt jól érzem, hogy...

Most ezt jól érzem, hogy kisemmiztek? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Van egy kétgenerációs ház, alsó rész nagyszülőké volt, felső a mi családunké (anya, apa, gyerekek).

Nincs két külön lakássá nyilvánítva.

Nagyszülők nem élnek már, az alsó részt apám örökölte pont.

Anyám màr meghalt, így a felső szint eszerint oszlik (apàm meg mi köztünk).

Többen vagyunk testvérek, nem rég apám kitalálta, hogy odaajándékozza a kedvenc gyerekének a házat, az otthonunkat, azt amiben felnőttünk. Úgy van beadva, hogy csak az alsó szintet adja oda neki, de valójában a felső szinten is van a kedvenc gyerekének még tulajdonjoga.

Apám élete végéig ott élhet, mint haszonélvező. Nekünk többieknek egy picike rész maradt csak meg, de nem apám, hanem anyám felől mindössze, ami egy szobát takar kb.

Jogilag felfogtam hogy ez szabályos, mert tulajdonképpen a saját döntése kinek mit ad ajándékba a tulajdonából. De akkor is, ez milyen undorító dolog?

Nem is házról van szó, meg örökségről. Hanem a tény, hogy apám akiben megbíztam, akiről úgy gondoltam, hogy mindig hazamehetek hozzá, mindegy hány éves vagyok, hiszen az otthonom, most fogja magát és mindent elvesz tőlem is, mert egy másik gyerekét jobban szereti.

A fenti picike szoba részével semmi nem vàltozott, az eddig is anyám felől az enyém volt.

Igazából nem értem az egészet ez mire jó? Arra is gondoltam hogy apám megint ivott, aztán részegen rábeszélte a kedvenc gyereke hogy adja neki oda a házat.

Nem írtam alá még semmit, szóval nem hatályos meg érvényes még, szeretném, ha módosítanák annyiban a szerződést, hogy a fenti részről teljes egészében lemond a kedvenc gyereke, az alsót puszira megkapta ajándékba, minek neki a felsőből is még tulajdonjog. Persze ez nem tetszik nekik és én vagyok a mocskos szar most.

Nagyon igazságtalannak tartom, mondhatjuk, hogy kisemmiztek. Ha jelenleg nem a páromnál élnék, akkor utcára tettek volna.

És persze lehet mondani, hogy de ott a párom, van hol éljek akkor mit akadékoskodok, de ez most nem a pàrom vagyonáról, lakásáról szól. Az otthonomhoz akkor is van jogom nekem is, ha már máshol élek, mert felnőttem.

Sokkal igazságosabb lett volna, ha az egész házat eladja apám úgy ahogy van és akkor mindenkinek jogosan kifizeti a részét, ő meg vesz egy pici lakást/hàzat magának.

Sajnos a kis fenti szoba résszel anyum felől, nem megyek semmire. Nem fogok haza költözni, főleg hogy évek óta nem is vagyok szívesen látva otthon vendégként sem. Ez apám kedvenc gyereke miatt van, ugyanis bármi van sosem vàr apám szívesen haza.

Tavaly karácsonykor kérdeztem hogy szenteste mikorra menjek át, és azt a választ kaptam, hogy ne menjek, mert a kedvence nem szereti ha ott vagyok, ezzel ő nem tud mit csinálni, inkább ne menjek.

Simàn semmibe vesz.



tegnap 10:48
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Én nem akarok pereskedni, meg semmit, egész egyszerűen szarul esik, amit csinál és az okàt sem értem, mert én foglalkoztam vele. Amikor anya meghalt én törődtem vele, én kapartam össze őt, mivel semmit nem tudott elintézni (azelőtt mindent anya intézett, apám nem ért hivatali ügyintézéshez).

Ez el van felejtve, minden el van felejtve, most hogy màr összeszedte magát hirtelen nem számítok.

A kedvenc gyerekéről meg azért beszélek így mert mindig is így viselkedett. Nem leszünk jóban, mert ez már régóta túl nagy ellentét. Valami oknál fogva apámnak mindig ő volt a kedvence, akkor is amikor szart a fejére a kedvence.

Hogyne esne szarul, az meg végképp szarul esik hogy vannak ilyen dolgai hogy én ne menjek haza.

tegnap 11:41
 22/43 anonim ***** válasza:
58%
Semmit se tehetsz. Ha apád meghal, nem mondasz le a kis részedről, ha lesz még vmi. Hagyd őket sztem.
tegnap 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
78%
Ez abszolult nem tiszta. Tulajdoni lap szerint ki a tulajdonos? Azt írod apád szüleié volt. Amikor ráépítettek. Kötöttek ráépítési szerződést és anyukád szerzett tulajdon jogot. Az senki nem érdekel, hogy ki, hogy használta, ki az ingatlnnyilvántartásba bejegyzett tulajdonos?
tegnap 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 Katona Dius ***** válasza:
86%

Jelen esetben nem tudsz mást csinálni:

- Lenyeled a békát.

- Megbeszélitek másik tesóddal, aki szintén le van szarva, hogy feléjük sem néztek. Egyikőtök sem.

- Ha segítség kell apádnak, mehet a kedvencéhez. Az leszarja? Hoppá. Így járt.

- A kedvenc tesóval sem kell kapcsolatot tartani.

- Ha nem akartok majdan pereskedni, ahogy 20-as írta 10 éven belül, akkor mondhatjátok, hogy vásárolják ki a részeteket másik tesóddal és soha többet nem kell velük foglalkoznod.


Amúgy most felmerült egy gondolat bennem. Ha megtörténik az ajándékozás, akkor azt vissza lehet vonni? Ha esetleg megjönne apuka esze (ami nem fog, de feltételezzük) és meggondolja magát. És vissza akarja csinálni. Meg tudja tenni? Vagy ajándékozás után veszett fejsze nyele?

tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ügyvéd, ezért előfordulhat hogy valamit nem úgy fogalmazok meg, kösz a beszólogatást emiatt egy előző válaszadótól.


Szóval még egyszer, a fenti részt később építették rá a (nagyszüleim fölé) a szüleim, hivatalosan egy ház az egész, de külön bejáratos. A felső rész apám meg anyám tulajdona volt. Most már csak apámé, mi meg a gyerekei vagyunk 3-an, akik között majd elosztják egyszer a felső szintet, ha apám sem lesz már. Jelenleg apa a fenti rész haszonélvezője, mi anya után tulajdonrésszel rendelkezünk.

Az alsó szint apáé, ott anyának semmi része nem volt, mivel a nagyszüleim apa szülei voltak.

Most jelenleg apa rendelkezik minden tulajdonjoggal, ennek pedig a nagy részét odaajándékozza 3 gyerekből az egyiknek, a kedvencének.

tegnap 11:52
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

#24, az ajándékozás visszakövetelése is törvényileg van szabályozva, tehát "csak úgy" nem lehet visszakérni. Nagyon súlyos indok kell, például ha az ajándékozó életére tör, vagy hogy erkölcstelen életet kell élnie, vagy lehet olyan eset, hogy az ajándékozó későbbi anyagi helyzete indokolja a visszakövetelést.


Szóval nem nagyon van a már elajándékozott rész visszaszerzésére lehetőség.

tegnap 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Ennél tisztábban nem tudom leírni, igen egy ingatlan, de mégis felső meg alsó szintként van megfogalmazva a szerződésben.

Engem tényleg a lelki része bànt, hogy hogy tehet ilyet egy apa. Rettentően nagyot csalódtam benne. Elmondani nem tudom milyen szinten megbàntott.

tegnap 11:55
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél hülye. Ügyvéd nélkül ne írj alá semmit. Valószínűleg papíron tényleg van valamennyi tulajdonrészed (nem szoba, százalék), kérd le a tulajdoni lapot, nézz utána. Valószínűleg most akarják az osztatlan közös tulajdon használati megosztását megcsinálni, tekintve, hogy neked az egész ház X százalékán van tulajdonjogod. Ne írd alá a megosztást, ellenben konzultálj ügyvéddel. Esetleg kérd, hogy fizessék ki a részedet, különben a közös tulajdon megszüntetését fogod kérni. Most ne a lelki oldalát nézd, ne mondj le arról, ami jár, amivel megalapozhatod a jövődet, a gyerekeid jövőjét, a közös jövőtöket a pároddal. Ha nagylelkűsködsz, akkor velük is kitolsz, és olyan embereknek teszel jót, akik lexarnak.
tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ajándékozás után veszett fejsze nyele?"


Vissza lehet csinálni, ha bizonyíthatóan bajba kerül és az elajándékozott ingatlan ára tudja csak megoldani a problémát. De nagyon nehéz bizonyítani és évekig tart a pereskedés.

10 éven belüli elhalálozás esetén a másik 2 örökös kérheti az elajándékozott ingatlan értéke után a kötelesrészt. De ezt már írták fentebb.

tegnap 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
92%

"Szóval még egyszer, a fenti részt később építették rá a (nagyszüleim fölé) a szüleim, hivatalosan egy ház az egész, de külön bejáratos. A felső rész apám meg anyám tulajdona volt."


Ez a két dolog pedig üti egymást. Tehát vagy az van, hogy az egész tulajdon OSZTATLAN, ekkor nincs olyan, hogy "apáé az alsó rész", legfeljebb csak nálatok, mert (szóban) így egyeztetek meg, vagy az van, hogy ezek a megosztások is rákerültek a tulajdoni lapra, ezt hívják úgy, hogy természetbeni megosztás.


Mindenképp azt kell megnézned, hogy MI VAN A TULAJDONI LAPON, mert jogilag csak az számít.


Az érzelmi részével annyit tudsz csinálni, hogy beletörődsz. Majd apád úgyis meg fog keresni annak idején, amikor a szart kellene lapátolnod alóla, akkor majd mondhatod, hogy ott a kedvenc gyereke, szóljon annak.

tegnap 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!