Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezt jól érzem, hogy...

Most ezt jól érzem, hogy kisemmiztek? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Van egy kétgenerációs ház, alsó rész nagyszülőké volt, felső a mi családunké (anya, apa, gyerekek).

Nincs két külön lakássá nyilvánítva.

Nagyszülők nem élnek már, az alsó részt apám örökölte pont.

Anyám màr meghalt, így a felső szint eszerint oszlik (apàm meg mi köztünk).

Többen vagyunk testvérek, nem rég apám kitalálta, hogy odaajándékozza a kedvenc gyerekének a házat, az otthonunkat, azt amiben felnőttünk. Úgy van beadva, hogy csak az alsó szintet adja oda neki, de valójában a felső szinten is van a kedvenc gyerekének még tulajdonjoga.

Apám élete végéig ott élhet, mint haszonélvező. Nekünk többieknek egy picike rész maradt csak meg, de nem apám, hanem anyám felől mindössze, ami egy szobát takar kb.

Jogilag felfogtam hogy ez szabályos, mert tulajdonképpen a saját döntése kinek mit ad ajándékba a tulajdonából. De akkor is, ez milyen undorító dolog?

Nem is házról van szó, meg örökségről. Hanem a tény, hogy apám akiben megbíztam, akiről úgy gondoltam, hogy mindig hazamehetek hozzá, mindegy hány éves vagyok, hiszen az otthonom, most fogja magát és mindent elvesz tőlem is, mert egy másik gyerekét jobban szereti.

A fenti picike szoba részével semmi nem vàltozott, az eddig is anyám felől az enyém volt.

Igazából nem értem az egészet ez mire jó? Arra is gondoltam hogy apám megint ivott, aztán részegen rábeszélte a kedvenc gyereke hogy adja neki oda a házat.

Nem írtam alá még semmit, szóval nem hatályos meg érvényes még, szeretném, ha módosítanák annyiban a szerződést, hogy a fenti részről teljes egészében lemond a kedvenc gyereke, az alsót puszira megkapta ajándékba, minek neki a felsőből is még tulajdonjog. Persze ez nem tetszik nekik és én vagyok a mocskos szar most.

Nagyon igazságtalannak tartom, mondhatjuk, hogy kisemmiztek. Ha jelenleg nem a páromnál élnék, akkor utcára tettek volna.

És persze lehet mondani, hogy de ott a párom, van hol éljek akkor mit akadékoskodok, de ez most nem a pàrom vagyonáról, lakásáról szól. Az otthonomhoz akkor is van jogom nekem is, ha már máshol élek, mert felnőttem.

Sokkal igazságosabb lett volna, ha az egész házat eladja apám úgy ahogy van és akkor mindenkinek jogosan kifizeti a részét, ő meg vesz egy pici lakást/hàzat magának.

Sajnos a kis fenti szoba résszel anyum felől, nem megyek semmire. Nem fogok haza költözni, főleg hogy évek óta nem is vagyok szívesen látva otthon vendégként sem. Ez apám kedvenc gyereke miatt van, ugyanis bármi van sosem vàr apám szívesen haza.

Tavaly karácsonykor kérdeztem hogy szenteste mikorra menjek át, és azt a választ kaptam, hogy ne menjek, mert a kedvence nem szereti ha ott vagyok, ezzel ő nem tud mit csinálni, inkább ne menjek.

Simàn semmibe vesz.



tegnap 10:48
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

A kedvenc gyereke ápolná? Jó vicc…

Azért is esik szarul ez nekem, mert én viszont tényleg törődöm apámmal annak ellenére, hogy ilyen velem.

tegnap 11:20
 12/43 anonim ***** válasza:
94%
Ha nincs két külön lakássá nyilvánítja, akkor az egy ingatlan. EGY, nem kettő. Ha a nagyszülőké volt, akkor onnan a gyerek, vagy gyerekek örökölték. Ez vagy anyad, vagy apád, mindkettő biztos nem. Ha anyad után örököltetek volna, akkor ti, gyerekek lettetek volna az örökösök, apatoknak nem lenne tulajdonresze, ellenben özvegyi haszonélvezeti joga lenne az egész ingatlanra.
tegnap 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Egy ingatlan, hivatalosan persze hogy egy ingatlan.

Apám szülei (nagyszüleim) nincsenek már így apámé az ő házuk, ami egyetlen ingatlan, de akkor is aló rész.

Felülre a szüleim építkeztek anno, egy ingatlannal számít, de a felső szint apámé és anyámé volt. Mivel anya már nem él így jelenleg úgy nèz ki, hogy alsó szint apáé, felsőszint fele apáé, ami anya fele volt az meg 3 gyerek között oszlik.


Erre most apám az alsó szintet odaadja ajándékba egyik gyerekének a 3 közül. Plusz van neki a felsőből is egy kis rész anya után.

Mi meg osztottunk a maradékon, apum haszonélvező fent élete végéig.

tegnap 11:27
 14/43 A kérdező kommentje:

Én ezt rohadt igazságtalannak tartom, hogy mindent odaad egy gyerekének, minket meg le sem sz@r. Lehet jogilag szabályos, oké értem, de ilyet milyen szülő tesz?!

Konkrétan úgy viselkedik, mintha csak egy gyereke lenne, nem pedig 3.

tegnap 11:29
 15/43 Katona Dius ***** válasza:
92%
Mivel ezt csak ti különítitek el, papíron egy ingatlan és kész, így apud része a saját jogán a ház 50%-a, illetve anyud részének a 50%-a (a ház 25%-a). Tehát a ház 75%-a. A maradék 25% oszlik szét 3 felé. Ha jól számolok.
tegnap 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
93%
Akkor megegyszer; ha nem volt két lakással nyilvánítva, akkor az egy ingatlan. Apád örökölte az EGESZET a szülei, vagyis a te nagyszüleim halalaval. Anyad után ti, gyerekek így nem orokolhettete, semmit.
tegnap 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
69%

Elöször is, ezek szerint van egy ház, aminek a fele apádé (ö örökölte), a másik fele az övé meg anyádé (volt).

Ez magyarul annyit jelent, a ház három-negyede apádé, a másik egynegyed oszlik meg közted meg a testvéred között (mivel anyád meghalt), azaz nekten van egynyoplcad-egynyolcad részetek, apádnak erre is haszonélvezeti joga van élete végéig.

Ebböl következöen gyakorlatilag az egész ház az ö tulajdona, azzal azt csinál, amit akar, arra hagyja, akire akarja - ez megtörtént, a testvéredé az egész.

Ha apád meghal, akkor a testvéred kifizetheti a te részedet, vagy te odaajándékozhatod neki, de erre nem kötelezhetnek.

Szóval a jogi rész teljesen tiszta, semmiféle követelésed nem lehet.


A másik oldal, ha eddig sem mehettél haza, annak oka van, az meg, hogy a testvéredröl folyamatosan mint kedvenc gyerekröl beszélsz, az is azt mutatja, hogy irigy vagy rá, veled valami gond van - azaz enm véletlen döntött így apád.

tegnap 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
93%

Dius!


Oroksegrol van szó. Az apa örökölte q szüleitől. Az anyának nem lehetett benne tulajdonresze. Az örökség maganvagyon.

tegnap 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 Katona Dius ***** válasza:
100%

Mint korábban írtam, jogosnak jogos, csak nem etikus. Normális szülő ilyet nem tesz (komoly ok nélkül). Ebből kiderül, hogy vagy volt egy ok, amiért téged és a másik tesódat nem néz semmibe, tettetek valamit...

Vagy egyszerűen egy szemét, akinek a gyerekei (egy kivétellel) nem jelentenek semmit.

tegnap 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
82%

Sikerült egy hatalmas katyvaszt leírnod, mert nem vagy tisztában a joggal. Ezzel persze nincs semmi baj, nem lehet benne mindenki járatos.


Az első kérdés, amit kellene tudnod, hogy TULAJDONJOGOD van-e az ingatlanon, vagyis hogy szerepel-e a neved a tulajdoni lapon. Ha nem, akkor nincs olyan, hogy "tiéd", tehát te nem is tudsz miről lemondani.


Ha viszont van tulajdonjogod, akkor pedig olyan nincs, hogy neked csak egy kis szobád van, mivel OSZTATLAN KÖZÖS TULAJDONBAN minden tulajdonos a ház minden részére használati jogot formálhat. Tehát például ha te úgy döntenél, hogy pároddal beköltöznél a teljes alsó szintre, akkor jogilag teljes joggal megtehetnéd.


Amit tehetsz:


1. Ha apukád meghal az ajándékozástól számított 10 éven belül, akkor neked (és másik testvérednek) jár a köteles rész, ennek majd nézz utána.


2. Ha van tulajdonrészed, akkor a birtokon belüli tulajdonosoktól (illetve a haszonélvezőtől is, ha nem az egész tulajdonon van haszonélvezete) kérhetsz többlethasználati díjat, ehhez viszont érdemes ügyvéddel konzultálni, hogy milyen feltételek szerint mennyit lehet.


Sajnos vannak olyan szülők, akik így tesznek. Nálunk például nagyapám újraházasodott, és az új feleség lánya volt a kedvenc a két VÉRSZERINTI gyereke helyett, akiket még többmillió forinttal meg is károsított, és még ő volt felháborodva, amikor a gyerekei beperelték emiatt.

tegnap 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!