Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostohagyerekre nem lehet...

Mostohagyerekre nem lehet ràszòlni?

Figyelt kérdés
Kicsit összekaptunk a pàrommal ezen,hogy mostohagyerekre szerinte csak ő szòlhat rà.De szerintem ,ha a pàrja is segìt neki a gyerek dolgaiban ,akkor mièrt ne szòlhatna rà.Szerinte szòljak neki,ès majd ő ràszòl ,ha ràszòl...

ma 07:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A sajàt gyerekemre ,ha majd lesz ,nyilvàn lesz jogom ràszòlni.A gyerek kèthetente van vele.
ma 07:17
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Egy olyan kapcsolatot, ahol már van gyerek vagy gyerekek úgy kezd az ember, hogy lefekteti a gyerekkel kapcsolatos szabályokat. Ki neveli, higy neveli, mit szabad, mit nem. Nálunk pl egyértelmű volt, hogy az én gyerekemet közösen fogjuk nevelni, a férjemnek pont ugyanannyi joga van fegyelmezni, nevelni, dicsérni, mint nekem.
ma 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Akkor csinálja egyedül a párod.
ma 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet ugy egyuttelni, hogy nem szolhatsz a gyereknek semmiert.

Menekulj azonnal! Nehogy sajat gyereket vallalj vele.

ma 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Hàt ez az.Szerinte ,ha fàradt vagyok akkoris azèrt jàtsszak a gyerekkel ,mert ezzel jâr.Szerintem el lehet mondani egy 10èves fiùnak ,hogy xy fàradt ,most nem jàtszik veled. Szerinte nekem ez nem jâr kompromisszummal a rèszemről ,szerintem meg jâr.Pl mikor jön a gyerek ,ès van màs programom ,akkor mièrt ne csinâlhatnàm a sajât dolgaim.
ma 07:29
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha arra jó vagy, hogy vigyázz rá,főzz rá, költs rá, akkor a nevelésébe is beleszólhatsz. Ha nem, akkor el kell gondolkodni a szakításon.
ma 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Szórakoztasd, de szólni nem szólhatsz neki? Na, hagyjál már...

Egyrészt: a szülőnek se dolga a gyereket szórakoztatni, és ha arra nevelték rá, hogy valaki állandóan stimulálja, mert magát képtelen lefoglalni, akkor igya ő a levét. Egyebekben ebből a kapcsolatból ki kell lépni, ha ilyen elvárásai vannak feléd, hogy csak teljesíts "kötelezettségeket", mindenáron,a saját kényelmed felett is, de a másik oldalon meg jogaid azok nincsenek (nevelni). Ez csak mégtöbb konfliktushoz fog vezetni...

ma 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
3%
2#hát mit jelent hogy fegyelmezni??,véresre gondolsz?,,én biztos nem türném hogy idegen férfi parancsoljon nekem,egy gyereknek nincs joga beleszolni az anya boldogságba de a férfinak sincs köze hozzá hogy pl:milyen szakmát tanuljon a gyerek,mit kaphat a biológiai apjától hova viheti az apja,én sosem szolnèk bele hogy anyám kivel èl együtt jogom sincs hozzá,de ahhoz jogom van hogy hogy èljem az èletem,ès nem kéne semmi anyám férjétől mert van apám aki még veszi meg ad ami kell,persze nem lenne bunkó csak a gyereknek van 2 édes szülője azok neveljék nem egy idegen fèrfi
ma 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk sem szólhattam rájuk. Nem volt így kimondva, de még sem hallották, hogy mit mondok. Olyan vademberek voltak, a párom sz@rt rá mit csinálnak, most ég csodálkozik, hogy semmibe veszik. Már bánom hogy kezdem velük. Egymás ellenségei, fogyos baromi rossz kapcsolatuk van.
ma 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legjobb, ha te lelépsz, amikor a gyereke ott van. Szórakoztassa ő. Szóljon rá ő.
ma 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!