Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adott a párom, akinek van az...

Adott a párom, akinek van az előző kapcsolatából egy rendkívül elkényeztetett 9 éves lánya (Lizi). Lassan 2 éve élek velük, azóta lett egy közös gyermekünk, aki most 3 hónapos. Ez idő alatt szépen lassan kiábrándultam. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Egy rossz filmben érzem magam. Minden nap a költözés gondolata lebeg előttem. Lizi a párommal mindent együtt csinál, a legapróbb ajándékoktól a leghatalmasabbakig mindent megkap. A párom a mi közös gyerekünkkel (3 hónapos Botival) napi 30 percet tölt, akkor is kényszerből. 1x sem volt hajlandó pelenkát cserélni, amit azzal indokol, hogy azért foglalkozok mindig én vele, mert X éves koráig csak az Anyjánál van el jól, csak nálam nyugodt. Arról nem is beszélve, hogy hazudozik, ha megkérdezném tőle, hogy esik-e az eső kint, arról is hazudna. Egy szavát se hiszem. Mint férfi, az én szememben megszűnt... Iszonyatosan fáj, megszakad a szívem is. Lizi tudatában van annak, hogy én még a hangomat sem emelem meg vele szemben, és ezt kihasználja. Vendégek előtt is bánt, és az Apja helyett a vendégeink szóltak rá. Gyakorlatilag elviselhetetlenné vált számomra. A kedvem folyamatosan rossz miatta. A párom természetesen egész nap hozzám se szól, csak Lizivel kacag, meglepi őt ajándékokkal, nekem pedig az ebédhez valókról is megfeledkezik ha kérem, hozzon ezt-vagy azt. Boti mindig velem van, mert Ő pedig folyamatosan csak Lizivel hajlandó foglalkozni. A kenyér haját levágja neki, mert nem hajlandó megenni Lizi. Természetesen mekis kaja jöhet, az itthoni normális és egészséges magyar ételek (krumplifőzelék, fasírtok, levesek stb.) szóba se jöhetnek. Lizi is folyamatosan hazudozik, már kezelhetetlen, az Apja megoldja ordítással, meg veszekedéssel, majd ismét mindent megkap a következő órában. Mindig viszi programozni, minket meg itthon hagy. Szó sem lehet arról, hogy elmenjek egyet sétálni mondjuk Botival, mert Lizi jönne és végighisztizné az egészet. A napokban Lizi megvádolt azzal, hogy nyalogattam az arcát régen?! Mi a fenéért talál ki ilyet??? Természetesen leszidtam, és addig addig míg bevallotta, hogy hazudott és az Apja előtt bocsánatot kért. De ahogy kifordult az Apja a szobából, elnevette magát és grimaszolt rám. Iszonyatosan idegesít minden egyes mozdulata. Az én időmben ha így viselkedtem volna gyerekként, a nadrágszíjat hasították volna a hátamon. Borzasztó, mert még a viselkedése ellenére is kiszolgálom, mert nincs más választásom. Természetesen házit nem ír, tanulni nem tanul, csak nasizik itthon minden nap és játszik a laptopján. A páromat és a drága lányát itt hagynám, én pedig mivel nem tudok ezzel a neveléssel azonosulni, és nem akarom hogy a kisfiunk is ilyen legyen, elvinném magammal és kialakítanék egy NYUGODT és gyerekeknek való helyet... A párom nem látja problémának azt sem, hogy vezetés közben Lizi bekötetlenül magasító nélkül elöl ül, Ő 110el megy és előz,pályán 140el... A többit gondolhatjátok. A párom nagyon befolyásos, rendkívül gazdag, én mégis amióta együtt vagyunk inkább a saját pénzem költöm, mert félek, ha különmennénk ezzel érvelne legelőször... Rendkívül rosszindulatú lett. Életem szerelme volt. Mi a fene történt??? Nem szól hozzám, nem érint meg, természetesen már többször megcsalt még a terhességem alatt is, most is folyamatosan. Hitegetett a házassággal is... Rémesen érzem magam, hogy rossz embert választottam a gyerekem apjának.

okt. 20. 14:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
50%
Na kamujóska is beugrott!
okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Ameddig meg nem született a kisbaba, addig anyának szólított. Csak mondom. 🙂 Azért van az Apjával, mert elperelte az anyjától, úgy, hogy kitalálta, hogy testi sértés éri ott nála. Kedves válaszolók, tudnék magamnak a kapcsolatunk előtt ia meglévő egyenlegemből 2 lakást is venni. Én megoldást keresek, nem egyből elrohannék. Imádtam ezt az embert. Utána megmutatta, milyen. Gyereket is azért szültem neki, mert mondta, hogy szereti a gyerekeket. Ma mondta, hogy majd ha 1 éves lesz, játszik vele, addig nem tud mit csinálni. Nem érdekelnek a negatív vélemények. A lánya a kakás wc papírt is a wc mellé dobja, olyannyira rá van hagyva. A használt bugyijait a folyosón veti le, a földre dobja, ha szólni merek érte, hogy a szennyestartóba szeretném látni, akkor bevágja az ajtót, és mondja : "CSINÁLD MEG TE, NA!!!". Ha nem készítek neki zoknit, nem vesz fel az iskolába. Anyai oldalról hozta részben ezt, de most kezdett el durvulni, mert ott mindent eléraktak, sőt. Tehát ne legyetek rosszindulatúak, én mindent megtettem, hogy ez működjön. Ha a pénzért lennék vele, meg se fordulna a fejemben, hogy elhagyjam. 🤣 Gyakorlatilag több pénzem van, mint neki... még ígyis, hogy Botinak mindent én vettem meg. Babakocsi, kiságy, játékok, ruhák, pelenka, törlőkendő, mosószer, hinta stb... Azért se szóltam neki, pedig ez az elmúlt 12 hónap alatt majd 1 milliós beruházás volt nekem. De akinek van gyereke, tudja. Nyilván mellette a saját pénzemből egy évnyi ruhát vettem Lizinek is, mert kinőtt mindent, és elakartam kerülni a feszültséget, féltékenykedést. Kb 50 ruha, 4 pár cipő. Nem sajnálom. Mert szeretem Lizit, de lehet ezek után inkább csak hülye és naiv vagyok. Mondjuk úgy, hogy Apuka nagyon magas pozícióban van, ezért az egyetlen dolog, amit féltek, az Boti, mert lelketlenül elvenné tőlem, mint az anyjától Lizit. Ne haragudjatok, nem akartam így kifejezni magam, elég diszkréten kezelem a pénzügyeim, és takarékos vagyok, de muszáj tudnotok, hogy megállnék a lábamon ígyis. Pont amiatt nem lépnék ki ebből a kapcsolatból, mert a fiamnak apára van szüksége, és Ő az apja. Lizi nagyon várta, hogy megszülessen, még több figyelmet is kap már szinte mint Boti, felújítattam a szobáját, kapott játszóházat is, és trambulint. De hiába, 5 percre hagytam előzőhéten Botit sírni a kiságyban, mert elmentem wcre... kézmosás közben hallottam, hogy ordít Lizi, hogy "fogd már be", és arra léptem be, hogy a cumit kézzel tartja a szájában, a kicsi meg épp visszabüfizett. Még jó, hogy az oldalán feküdt, különben ki tudja... az apjának nem mertem elmondani, mert a lányának hinne. Ez már bebizonyosodott. Köszönöm a jószándékú válaszadóknak! ❤️
okt. 20. 21:02
 23/39 anonim ***** válasza:
8%

Jaj drága, értem. Ha képes volt elperelni az anyjától es ezzel tönkretette lelkileg a lányát es a gyerekkorát, beszerezve téged aki mindenért ferde szemmel nézi!

Persze még kicsi nem tud felnőttként viselkedni!

De a karma egy bitch hallottál erről?

A te gyereked is el lesz zárva tőled 3-5-8 év múlva és majd egy 21 eves pipi fogja gyűlölni a neveletlen koszos gyereked, aki után szedegetni kell!

Miközben a gyerek ott lesz anya nélkül, a csini mostohája meg majd tanítani fogja, hogy hogyan mosson főzzön magára 9 évesen!

Fogsz te még vérkönnyeket hullatni es a gyereked árva lesz, mert leszel de mégsem!

okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%
Eszedbe fog neked jutni milyen undok voltál, hogy nem tudtal egy kisgyereknek egy kart kinyújtani, egy jó szót szólni, es lesz sok sok éjszakád h végiggondold miert büntet a sors , h a gyereked elvesztetted! Es nem biztos kapsz meg egy esélyt!
okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

Úgy ordított botival, ahogy te vele es az apja! Ezert tette ezt !

Ki tudja miket kegyetlenkedsz vele a primitív fejeddel

okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
92%

“Ma mondta, hogy majd ha 1 éves lesz, játszik vele, addig nem tud mit csinálni.“

-

“a fiamnak apára van szüksége, és Ő az apja.”


Ez neked apa? Ne rohogtesd mar ki magad.

Betolti az egy evet 7 honap mulva, addig szarik ra?? Vagy mi az elkepzeles? Te komolyan ugy gondolod, hogy ez normalis? Mi leirtuk, mit tennenk a helyedben, de magyarazkodsz, miert maradnal. Hat akkor maradj, sok boldogsagot. Eszem megall..

okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem apa, ez egy nárci pöcs. Az ígérgetés majd foglalkozik a gyerekkel, majd elvesz feleségül..Aham addig ne vegyél levegőt.

Végtelenül naiv vagy igen, hiába a pénzed, ha a lelked és a gyerekeket tönkreteszi, ez csak idő kérdése.

okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
18%

Hehe majd fog foglalkozni a gyerekkel csak nem akkor es úgy ahogy a kérdező szeretné! Majd elveszi a kérdezőtől mikor a gyerek nagyobb lesz! Addig le se szarja!

Es miután elpereli, azután se fogja leszarni. Majd neveli az új feleség. Ja nem. Inkább majd nézi gyűlölködve.

okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
69%

Onnan tudom, mert hasonló férfinek szültem. Mikor 12 éves lett a lányom, elvette, ő is pénzes volt. Elvadította es idegileg tönkretette a lányom. 17 évesen egy idegroncs, pszichiatriai kezelésen van túl anorexia miatt.

Mire tönkretette lemondott róla. De nem legálisan. Csak hazaküldte. Gyerektartást nem akar fizetni, nem is kell tőle. Örülök hogy visszakaptam. 3 évig sírtam ahol senki se látott. A lányom elment sokszor mellettem az utcán es az apja mellett nem volt jó dolga, folyton pszichézte, kínozta.

Különben kistesó születése stressz egy normális családban is egy gyereknek, hát még egy olyan esetben amikor a mostohaanya koloncnak lát es nem könnyít semmit

okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem kamu a történet, az jó kemény, neked sincs sajnos egyszerű életed. :/
okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!