Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megtalálta és elkobozta,...

Anyám megtalálta és elkobozta, elzárta előlem az új könyveimet "nevelő célzattal". Csak szerintem nincs igaza? Hogy bírjam jobb belátásra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a felsőoktatásban tanulok, eddig a szüleim tartottak el.(Apámról azért nem írok, mert ő konfliktuskerülő, mindent ráhagy anyámra) Ebben a hónapban kezdek dolgozni, szóval még nem kaptam meg az első fizetésemet, de anyuval megnéztük az átlag havi kiadásaimat és abban maradtunk, hogy a felét én fogom fizetni a következő hónaptól, amennyiben nem megy a tanulmányaim rovására. (Amúgy azt mondta, hogy anyagilag belefér az eltartásim, csak jó lenne, ha nem akkor dolgoznék valamit nyári munkán kívül, amikor végzek, meg én is úgy voltam vele, hogy jól jönne egy kis plusz pénz.)


Szóval az történt, hogy egy hétvégén találkoztam pár barátnőmmel. Mi együtt elmentünk egy könyvvásárra, de anyámnak annyit mondtam a találkozóról, hogy ez csak egy sima baráti találkozó. És hát vettem könyveket. Anyám nem szereti, hogy olvasok, mindigis húzta a száját, ha nem kötelezőről volt szó, abból pedig egyenesen cseszegetés, veszekedés van, ha veszek könyveket, mert anyám szerint drága meg hülyeség. Pedig amúgy nincs sok könyvem otthon, csak egy polcnyi. (Nem ilyen padlótól plafonig polcot képzeljétek el teli könyvekkel, hanem inkább egy ruhásszekrényt, aminek alul felül van két ajtós polcca, ahol ruhák, meg dobozok vannak, és két nyitott polcos, és abból az egyik polcon vannak csak könyvek)

A "sima baráti találkozó" után viszont nem az egyetem városába mentem vissza, hanem haza, és hát én otthon hagytam a könyveket, mert nem fért bele az utazótáskámba. Mivel nem akartam vitát, pláne , hogy nem is egy könyv volt, ezért nem tettem ki őket a polcomra, azért négy új, többszáz oldalas könyv feltűnő lenne, észrevétlenül meg nem lett volna időm úgy rendezni, hogy ne legyen feltűnő, ezért bezacskózva az ágyam alá tettem, olyan szögben, ahová amúgy nem látni be a szobám elrendezése miatt. Az csak akkor észrevehető, ha valaki benyúl oda/elhúzta az ágyam melletti komódot.

Viszont anyám megtalálta. Azt mondta, hogy kivette a hörcsögömet a helyéről, kiengedte a kifutóra, de véletlen kijutott a kis jószág, és befutott az ágyam alá. (Ami amúgy elképzelhető, ha nem figyel rá és/vagy bénán rakja össze) És ja, a hörcsög keresése közben megtalálta a könyveimet. (Meg a hörcsögöt is, aki jól van)

Anyám ezen nyilván kiborult. Négy könyv egyszerre, elrejtve, nyilván levágós, hogy kb új. Mindez, ha nem lenne elég, egy könyvsorozatnak a második, harmadik, negyedik és ötödik része, tehát nálam kell lennie az első részének is, ami amúgy nálam volt, de azt még korábban vettem, még augusztusban, szintén, anyám tudta nélkül.

A mostani hétvégén hazamentem, keresem a könyveket, hogy na majd jól elviszem őket magammal, sehol nincsenek. Anyám jön be a szobámba, elkezdi, nem hiányzik-e valami. Mondom nem. Ő meg így mondja, hogy érdekes, mert ő talált négy könyvet, kié az. Mondom az enyém, mondtam is, hogy mióta vannak meg. Na ő ezen fullosan berágott, kérdezi milyen pénzből vettem én azt, csak nem abból, amit ő ad nekem kajára, lakhatásra, bérletre, ilyenekre. Mondom nem, abból amit születésnapomra kaptam, nem tőle, más rokonoktól. Ami amúgy kp volt, de én akkor kártyával fizettem, ahová anyám szokott nekem utalni. Viszont úgy voltam vele, hogy a perselyemből majd kiveszek annyit, amennyibe a könyvek kerültek, és akkor majd annyit elköltök kajára, és egálban leszek. Anyám meg így, jó akkor mutassam meg a netbankom. Megmondtam, hogy nem. Erre azzal fenyegetőzött, hogy hát akkor ő nem utal nekem pénzt, mert ezzel beismertem, hogy nem a szülinapi ajándékpénzből vettem. Úgy voltam, hogy hát , nélküle nem húzom ki a fizumig, ami novemberben jön, amúgyis csak a végösszeget szokta megnézni, ha valamiért rá akar nézni, azon meg nem látszik semmi kiugró érték, mert amúgy amibe a könyvek kerültek, tényleg kivettem a perselyemből, és tényleg elköltöttem kajára. És hát nem az történt, amit gondoltam, meg kellett mutatnom a tranzakciós listát is, amiből kiderült, hogy én biza kártyával fizettem, ami neki azt jelenti, hogy azt "szórtam el", amit ő adott. Hiába magyaráztam, hogy de amúgy utána a kajámat a perselyemből származó összegből fizettem, nem számított. Közölte, hogy nem hiszi el, ha nem mutatok blokkokat. Én meg nem raktam el nyilván a blokkokat, mert nem szoktam, és nem gondoltam, hogy szükségem lenne rá anyám agymenése miatt.

Konkrétan közölte velem, hogy ő bezárta ezeket az új könyveimet a szekrényébe a szülői hálószobába, és hogy nyárig biztos, hogy nem kapom vissza, mert "abból majd tanulok".

Ami szerintem nevetséges. Szerintem erős túlzás "nevelő célzattal" leckéztetni, amikor egyrészt nem egy szros kisgyerek, hanem egy huszonéves vagyok, másrészt dolgozom, harmadrészt semmi galibát nem csináltam, nem történt az, hogy elszórtam a pénzt és tőle kellett többet kérnem.

Tippek, hogy hogy bírjam jobb belátásra? Mit tegyek, hogy visszakapjam a könyveket? Egyedül az első rész van nálam, de az is csak azért, mert az nem az ágy alatt volt. Visszavenni nem tudom, mert egy kulcs van a szekrényhez, az meg mindig anyámnák van, ha még nincs nála, akkor meg anyám van a szobában, ahol a szekrény van.


tegnapelőtt 19:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
55%
Hagyd békét csak provokál! Aki okos, nem reagál!
tegnap 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
59%

"hagyjuk már. Akinek ilyen szülei vannak, az pontosan tudja, hogy mit nem érdemes csinálni, és nem fogja odaviini az x darab könyvet, inkább megveszi később és viszi a koliba/albiba, hogy elkerülje a balhét."


Könyvvásárról ír a kérdező, nem pedig boltról, meg online rendelésről. Itt a megveszi később, azt jelenti, hogy drágább lesz.

Én például két városba tudok elmenni, ha szépséghibás könyvvásár van (az Alexandrának szokott lenni), mert két város van, ahol elő szokott fordulni és tudok tájékozódni, máshol még barátom sincs, aki az utat ismerné, én meg könyv miatt ismeretlen helyre egyedül nem megyek. A környékemen mostanában mind két városban volt/lesz, az egyik időpont nem jó, mert képzésem lesz azon a hétvégén. A másikra meg elmentem, mert a kedvenc könyvem összes megjelent folytatását(szintén 4 könyv) meg akartam venni, gondoltam megnézem, hogy megvan-e, legalább olcsóbb, mint egyébként. Én pl fixen nem rendeltem/vettem volna meg egyben 4 könyvet 6500/7000 forintos áron/db, hanem valszeg egyessével megrendelem és akkor plusz szállítási költség négyszer. A könyvvásáron meg 5000/db, nincs szállítási költség, megvan az összes könyv egybe, tudom, hogy amúgy drágább lenne, inkább megveszem akkor, amikor olcsóbb, és tudomásul veszem, hogy ez most egybe kinda sok volt, de később több lenne.

A kérdező logikáját ezért megértem. Nyilván egyetemista, nincs eleresztve, nem is lesz eleresztve valszeg. Ő úgy tapasztalta, hogy az anyja nem túrja a cuccait. Ilyen körülmények közt én is azt csináltam volna, hogy jó, megveszem, otthon eldugom, amíg nem tudom elvinni.


KÉRDEZŐ

Ha jól olvastam, még nem fejezted be az első részt. Én a helyedben nem foglalkoznék az elvett könyvekkel, amíg ki nem olvasom az elsőt. Az úgyis idő még, addig lehet anyád lenyugszik. Utána próbálnék beszélni vele.

tegnap 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

Felnőtt vagy, ha ilyen az anyád, már nem is kellene otthon laknod.


Írom ezt úgy, hogy 22 évesen leléptem a francba a toxikus, érzelmileg bántalmazó szüleimtől.

Jó, mondjuk én nem itt panaszkodtam, hogy jaj jaj, anyám ilyen meg olyan, hanem suli mellett elmentem dolgozni és amint tudtam, költöztem társbérletbe.

tegnap 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
50%

A kérdező is azt tette, 33 as, csak ő jóval hamarabb mint te, mert kiskorú!

Úgyhogy nem kell vagdalkozz unalmadban ilyen bősz parasztként!

tegnap 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

#33 Na megérkezett a tipikus a "szent szülő kritizálhatatlan, mert biztos, hogy nem lehet köcsög, ha meg mégis, akkor veled van a baj, te vagy a hülye hogy ezt tolerálod, de a szülő még véletlenül se lehet problémásnak nevezve"...

Mintha minden szakon olyan könnyű lenne egyetemistaként eltartania magát az embernek.... Levelezőn egyszerű ezt megoldani, csak nem mindig opció a levelező. Ja meg akkor, ha olyan szakon vagy, hogy a legtöbb órán nem kötelező megjelenni. Én például csak akkor tudtam magam egyetem mellett eltartani, amikor levelezőn voltam(második diploma). Ja, meg az első szakomon, tanárszakon az egybefüggő gyakorlat évében, de csak mert fizetett volt a gyakorlatom. Azon kívül soha.

Egyszerűen nappali mellett nem biztos, hogy tud dolgozni. Tesómnak segítek most diákmelót keresni, és nehéz. Ilyen hirdetéseket látok, hogy heti huszonöt-harminc óra, de csak hétköznap, és tipikusan olyan idősávban, amikor az átlag hallgatónak javában órája van, meg olyat, hogy heti három nap minimum kötelező, és abból min. 2 legyen hétköznap, és ehhez hasonló hirdetések. Hogyan dolgozzon valaki nappali tagozat mellett, ha be kell járnia? Pl a tesómnak (egyébként tanárszakon) úgy néz ki az órarendje, hogy hétfőtől csütörtökig vannak órai . Hétfőn 8-16, közte egy tanóra+szünetnyi lyukas óra, kedden 8-20, kettő lyukasórával, amik nem egymás mellett vannak, szerdán 8-16, lyukas nélkül, csütörtökön kéthetente felváltva 8-14, amúgy 8-16 lyukas nélkül. Pénteken meg van egy kötelező, fizetetlen gyakorlata suliban tíztől kb 11-ig, ami után van kötelező megbeszélés 14-től bizonytalan ideig, attól függ meddig tartja a tanár. Mikor dolgozzon, ha kb lehetetlen olyan melót találni, ami csak hétvége? Este? És akkor hétköznaponként nem alszik, vagy mi a f..? Ha meg találna valami isteni csoda folytán csak hétvégére melót, abból a fizuból bizisten, hogy albérletbe nem él meg, lakótársakkal együttélve SE.


Meg pl a kérdező esete. Albérletben él, nem is drága albiban, lakótársakkal, dolgozik is. Mégis azt írja, hogy nem tudná eltartani magát a szülők nélkül. Ilyenkor Mizu, nagyokosok?


Ne legitimizáljuk már, hogy szülőként teljesen normális egy pénisznek lenni, és visszaélni azzal, ha a nagykorú lányunk/fiunk anyagilag ránkszorul.

tegnap 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Szerencsére az én anyám nem kobozta el a könyveimet, viszont volt, hogy lecseszett mert szerinte sokat olvastam és keveset foglalkoztam vele.

Anyád nem normális. Ennyi.

Sajnos az én szüleim sem változtak. Jobb belátásra nem tudod bírni, persze megpróbálhatod, de mivel az írásod alapján apád mindenben neki ad igazat, így 100% biztos abban anyád, hogy jót tesz veled.

Amit tehetsz, hogy elmondod anyádnak, hogy gáz, hogy nem enged olvasni, ha nem fogja fel, elmondanám, hogy rendben innentől ritkábban jársz haza. Ha a pénzzel fenyeget, pedig mond meg neki nyugodtan, hogy egyszer lesz annyi kereseted, hogy nem szorulsz rá, gondolkozzon el azon mennyit szeretne onnantól látni. Mert ezzel a felfogással el fog marni maga mellől.

tegnap 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
#3-as vagyok, kíváncsi lennék az írásaidra, ha nem gond persze, mert abban a műfajban olvasok amiben te. Privátban ha gondolod küldj egy pár műalkotást. :)
tegnap 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ez gonosz húzás volt anyádtól, felejtsd el a tisztességes játszmát. Mondd azt, hogy a könyvek nem a tiéid, hanem egy barátnődé, csak a te kártyáddal lett megvéve, mert nem volt nála pénz. Aztán megadta neked készpénzben. Csak nem akartad megmondani. De most szólsz, mert a barátnőd kéri a könyveit. Egy barátnődet avasd be, támassza alá, követelje a "könyveit". Esetleg jöjjön el értük. Aztán a háta mögött röhögd ki. Ezt érdemli. Amíg kiszolgáltatott helyzetben vagy, ne legyél tisztességes vagy őszinte. Mit ért el a nevelő célzatával? Hogy ezentúl ott vágod át, ahol tudod. Majd ha független leszel, vágd szépen a szemébe.
tegnap 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

#38 Szerintem a "másé a könyvkupac" dumával már elkésett. Alapból megmondta, hogy az övé, amikor lebukott. Meg ha nem az övé, akkor miért rejtegeti?

Na meg ha tényleg sokba kerültek a könyvek, akkor anyuka lehet arra is berágna, hogy hogy adhatott ennyi kvázi kölcsönt.

tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Melyik könyvsorozatról van szó?
ma 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!